bugün

incirli caddesindeki cafelerin vitrin tabir edilen kısımları çevre semtlerden babasının kamyonumsu jipiyle gelen anadolu kaplanı çakma playboy'larla doludur.
Bizans döneminde ismi 'Makri Hori' olan semt, 14. yüzyılda Osmanlı topraklarına katıldıktan sonra 'Makriköy' olarak anılmaya başlandı. Cumhuriyet'in kurulmasının ardından Türkiye sınırları içerisinde kalan yabancı kökenli isimlerin değiştirilmesi sırasında Atatürk'ün isteğiyle semt, Bakırköy adını aldı.
çingenelerin bol olduğu, arkadaş, abi kardeş, sevgili, baba oğul herkese "şu güzel sevdiğine bi gül vereyim. içimden geldi vallaha" diye saldırdığı kişilerin bulunduğu semttir.
"hay sokayım bizans dönemine.." şeklinde çığırmalara sebep olacak bir isme sahip ilçe. *
her 3 entry'den biri aynı şeyi kopyalayıp yapıştırmış. biraz kendinden önceki entry'ler okunsun bir zahmet.
% 72 hayır oyu veren istanbul ilçesi.
özellikle haftasonları bağcılardan esenlerden güngörenden apaçi gençliğin minibüslere doluşarak hatunları taciz etmeye gittiği semttir.boku çıkmıştır bu işlerin hatta. benim gençliğimde fötr şapkasız insan yürüyemezdi bakırköyde düşün,hey gidinin. pis bi yer ama hakikaten gitmeyin bence.
tren istasyonu çevresindeki el ilanı dağıtıcılarının ve sahil tarafındaki gül satıcılarının yürümeyi zorlaştırdığı semtimdir. bolca alişveriş merkezi ve dersane bulunmaktadır. cumartesi geceleri bile saat 10 da biten bir gece hayatına sahiptir. hiç olmamasından iyidir tabiki.
bir baltaya sap olmayacak semtlerden biridir. ne bok olduğu belli değildir. tuhaf bir yapısı, tuhaf bir kültürü vardır. akşamları iş çıkışı o incirli caddesini geçiip de eve gitmek işkencelerin en kötüsüdür.
güzel yurdumun istanbul dışında kalan illerinde ruh ve sinir hastalıkları hastanesiyle ayrılmaz bir bütün olan, bakırköy denince akla ilk olarak düşünen adam* heykelinin geldiği ve bakırköyde ikamet edenlerin deli diye genellendiği, bölge halkının artık bu iğrenç espirilerden dolayı isyan ettiği istanbul semti.
dadından yinmez semtlerdendir. avm desen var, butiktir, mağazadır desen var, çarşı desen sürüsüne bereket. he kaç tanesi beş para eder bilemem de, hepsinden öte meydanda el ele gezen ergenleri meşhur olan semt. kız liseliler burger'da ve meydanda boş turlar atar, düz liselier kızlı erkekli tayfa halinde gezer, imam hatipliler gri bir eşarbı yüz seksen farklı şekilde bağlayabilmekle birlikte meydanda turlar. severim yahu. iyidir iyi.

editeyşın: imla.
zeytinburnu ve bağcılardan ziyaretçi klonları yağmalamaya gelmese, gayet güzel, şirin ve kültürlü semttir.
güzel bi yer. orda bir ay boyunca sabit otur bak iddaa ediyorum facebooktan daha verimlidir, eski arkadaşlarına falan denk gelirsin.
Daha önce hiç gitmediğim ancak bir ay sonra yaşamaya başlayacağım istanbul ilçesi, izmir'den sonra nasıl geleceğini merakla bekliyorum açıkçası. * * * *
özgürlük meydanı haftanın her günü günün her saati aşırı kalabalık yerdir. kalabalıktan kaçmak için yeraltı çarşısından geçilmesi tavsiye edilir.
yuvadır. haftasonlarını harcamak için yaratılmış gibidir. merhaba'dan biraz kurabiye alırsınız*, sonra meydana doğru yürürken kol kola girmiş kız grupları görürsünüz. capacity'nin önü her zaman carousel'e göre daha tenhadır nedense. hafta içiyse ve okulu kırmışsanız altı liraya sinemaya gidersiniz. sinemadaki yaş ortalaması da yine belirlidir. sinemadan çıkar yemek yemek için capacity'nin üst katında balkonda yer ararsınız ancak genç nüfus orayı da zapt etmiştir. evet gerçekten ergen cennetidir ancak yine de insana enerji verir.
barındırdığı semtler şu şekilde sıralanabilir:

(bkz: osmaniye)
(bkz: florya)
(bkz: yeşilköy)
(bkz: yeşilyurt)
(bkz: ataköy)
buranın deli hastanesine gittim, adli psikiyatri'de cem diye bir doktoru görmem gerekiyodu, hemşireye sordum kaydol sıranı bekle dedi, baktım sıraya yuhannes boyutta, hemşireden bir kağıt bir kalem istedim, kağıda telefon numaramı adımı yazdım ve hemşireye uzatarak - doktor bey beni görmek isterse burdan ulaşsın dedim. hemşire knock-out!
adım başında kumpir satıcısına rastladığınız ilçe. lakin trafiği insanı bezdirir.
avrupa yakasının en çok ankara'yı anımsatan köşelerinden biri.
bir garip istanbul semtidir.. önceleri herhangi bir sebepten gittiğinizde; meydan ve merkezlerinde: sebastian bach, vivaldi, johann pachelbel, wolfgang amadeus mozart'tan aşağı bestekarlar, çalınmaz; duyurulmazdı. şimdilerde ise; bengü, gülşen, serdar ortaç, sıla gibi şarkıcıların birbirini kopyalayan şarkıları kulaklara erişmektedir.
tıpkı türkiye gibi yozlaşmıştır...
artık eski karızması olmayan ilçedir. üniversiteliler taksim e takılırken liseliler bakırköy ü tercih ederler.
deniz kıyısı olup da istanbul gibi durmayan belki de tek ilçesidir istanbul'un. her daim mikrofon uzatılan cumhuriyet meydanı da olmasa kendine özgü nesi vardır? belki bir kenan pars milli piyango gişesi, adım başı gereksiz alışveriş merkezleri olsa ne olur olmasa ne olur. ha bir de akşam 9da hayat biter burda.
meydanında bulunan kalabalığın sadece %20'si oranın insanıdır.ayrıca meydana inmek diye bir tabir vardir meydan aşşağıda olarak bilinir..
istanbul'un kadıköy ile birlikte yaşanılası iki ilçesinden avrupa yakasında olanı. dikkat edin burayı seven insanların bir çoğu kadıköy'de sever.

•bakırköy yeşildir. ortuduğunuz sokak neresi olursa olsun mutlaka caddenizin kaldırımlarına yazın ağaçların gölgesi, kışın gazelleri düşer.
•bakırköy eğlencelidir. incirli caddesi'nden, iskeleye kadar eğlenebileceğiniz, sohbet edip içebileceğiniz, bowling ya da bilardo oynayabileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz yüzlerce mekan vardır.
•bakırköy merkezidir. istanbul'un hatta türkiye'nin her yerine ulaşım çok kolaydır. kamil koç ve pamukkale turizm, bakırköy terminallerinden ankara, izmir, denizli ve antalya'ya direkt otobüs kaldırırlar. iett'nin bakırköy durağından büyükçekmece, esenyurt, beylikdüzü, beykent, avcılar, halkalı, küçükcekmece, taksim, mecidiyeköy, bağcılar, gaziosmanpaşa'ya otobüsler hareket eder. taksime dolmuş, bir çok yere minibüsler gider. iskelesinden yenikapı'ya, kadıköy'e, bostancı'ya deniz otobüsleri; havaalanı'na havaş otobüsleri gider. meydanında sirkeci-halkalı banliyo hattı istasyonu mevucttur. balkanlara giden trenler de buradan yolcu alır.
•bakırköy nezihtir. bakırköy'de çocuğunuzu gönül rahatlığı ile yetiştirebilir, geceleri kadın başınıza sokakta yürüyebilir, elinizde bira ile kaldırımda oturup içebilirsiniz.