bugün

maliye bakanı kemal unakıtan'ın özelleştirmeye bakış açısıdır..petkim'in özelleştirilmesi ile ilgili olarak sarfedilmiş, daha sonra ülkenin elden çıkarılan diğer malvarlıkları için de kullanılmıştır..
(bkz: sümerbank ı tarihe gömdük)
bunu diyen varlığa yazılacak her laf gerek yazarların gerekse sözlüğün başına bela olacağından yorumsuz kalınması gereken laftır.

ama insan sormadan da edemiyor, madem herşeyi satıyorsun peki ya ... neyse... *
sözlük formatının müsade etmeyeceği entrylere gebe olan sözdür.
devletin mali deniz yemeyen keriz düşüncesindeki insan sözüdür. *
(bkz: rabbime sordum babalar gibi sat dedi)
Satici pezevenk: babalar gibi satarim.
merakli: kimi la?
satici pezevenk: anami.
ancak halkın malını babasının malı zanneden bir bünyeden duyulacak hezeyan.
halkin cahil olmasi isine gelen basbakanin soyliyebilecegi sozdur.
Başbakanın söyleyebileceği gibi, bizzat maliye bakanının özelleştirmeler hakkında söylediği sözdür!
malzeme kıtlığı çeken zihnin yıllardır kullandığı, daha nice yıllar kullanacağı laftır. arkadaşım muhalefet yapma yeteneğin, becerin, kapasiten yoksa ben sana daha sağlam bir bilgi vereyim: niyetin akp'yi eleştirmekse bırak bu ucuz lafları da sezer döneminde veto edilen maden kanununu irdele, zamanında oluşturduğu yeni anayasa taslağındaki ilginç noktalara değin, ermeni meselesinde eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu'na neden sahip çıkmadığını falan eleştir. ama ben okumaktan sıkılıyorum, kahve muhabbeti daha kolayıma geliyor diyorsan devam et.

yok 'ananı da al git'miş, yok 'babalar gibi satarım'mış... bu ne yav, sıkılmıyor musunuz yıllardır hep aynı laflardan? bu sığlık insanı boğar.

edit: bazı sözlükdaşlarım bu entryi eleştirmiş ama eleştiri gibi kırpılmış cümlelerin özünde aynı şeye değinmişiz. aynı zihniyette olup karşı karşıya gelmek nasıl mantıktır? ayrışmaya o kadar alışmışız ki sevgili dostlar.
bir zihniyeti eleştiriken kategorizasyona tabi tutulmak hoş değildir, nitekim bu ağızlardan cıkan bu sözler bir zihniyeti oluşturur. hem de onu, ülkeyi yönetenlerden birinden duyarsan. bu anlamda entelektüel derinliği karşı tarafta değil, sözü sarfeden de ararsak o zaman siyasette de fezaya ulasmış oluruz. belki sıkılmayız.
millete ve tc devletine verilen en büyük zarar mantığı.. giden gidiyor ama olan millete oluyor.
limanları israil'e satarken de söylenen cümle.

(bkz: kuşadası limanı)

bakmayın aynı kişilerin şu anda israil'e gürlemesine. zamanında kendileri limanlarımızı babalar gibi satmışlardır israil'e.

(bkz: akp)
uzun süre iktidarda kalmanın sonucu olarak sahiplenme , buraların ağası benim havalarına girme durumudur. zararı bize dokunmuştur , geçmiş olsun.
suriye sınırındaki mayınları temizlesin diye o toprakları da kırk küsur yıllığına israil e satacaklardı pardon kiralayacaklardı daha birkaç ay önce. eski dost düşman oldu her nasılsa.
(bkz: babam gelse onu da satarım)
(bkz: kemal unusatan)
bir vatan haininin söylemidir. istiklal mahkemeleri faaliyette olsaydı bu ve bunun gibiler ilk celsede asılırdı.
kemal unakıtan ın türk ekonomi tarihine geçecek açıklamasıdır. babalar gününe birçok anlam yüklemiştir.
tarihin tozlu raflarındaki yerini almış unakıtan güzellemesi.
öyle sık ve seri sattı ki bağımlılık yaptığını düşünüyorum şu an ne veya neresini satıyor acaba.
görsel
Buna benzer bi ifadeyi Turgut Özal söylemişti köprü ile ilgili.
satardın tabi.

böylelerin eline yetki verme. babasını bile satarlar.

git öteki tarafta da satmaya çalış.
Satış işi azrailde işe yaramamıştır.
toprağın az, kabrin dar olsun hortumcu kemal.
soyadı değişmeli ve paraakıtan olmalıydı. evet.
maliye bakanlığı sırasında hastalandığında,ameliyatıyla ilgili gitmesi gerekilen hastahaneler konusunda
eşi aynen şunu demişti; gece iştişareye yattım rabbim 'cleveland' dedi..(abd).

hacettepe'yi işaret etmeyen rabbiyle yüzleşsin şimdi.

ölene 'iyi bilirdik' demek adettendir.

diğer fanilere! ibret olması dileğiyle allah rahmet eylesin.
güncel Önemli Başlıklar