bugün

ananın erkek versiyonudur.
bir sıfat
görsel

görsel

görsel

görsel
ayrı yaşıyorum kendisinden. aynı şehirdeyiz ama pek görüşmüyoruz. belki ayda bir. dün gece kaza yapmış motorla. hastaneye gittiğimde her tarafı kan içindeydi. iki eli göğsüne konmuş ve ellerinin arasına kimliği tutuşturulmuş. buz gibi adamımdır ben. en sevdiğimin ölüm haberini alayım kılım kıpırdamaz. ama seni öyle görünce içim azda olsa cız etmedi değil. ne bileyim babasın sonuçta işte.
ben niye bunu buraya yazdım şimdi ?

edit : baba diye başlıkmı açılır lan ?
keşke ben doğduğumda ölseymiş hiç tanımazdım oh mis.
diyar pala'nın duygusal parçasının adı. babanızla sorununuz veya kötü anınız varsa ağlatabilir uyarıyım.
hayattaki en büyük başarısı sevişerek çocuk üretmek olan loserlara verdiğimiz isim.
Annemizi bafileyen adam.
kırıcı olmaya programlanmış sanki.
ejderha gibi, hep ateş hep!
tamiri mümkün olmayan yıkıntılar bunlar
bir şeyler için çok geç zamanlara oynuyor...
Baba: En bilgili, en güçlü, en güzel, en cesurdur; öğreten, akıl veren, eğiten, koruyan, yönlendirendir. Baba: kızının sahibidir.

Kız: babasının yanında korunaklı, güzel, akıllı, cesurdur; öğrenen, söz dinleyen, eğitilen, yaramazlık yapandır. Babası, fiziksel olarak yanında olamadığı zamanlarda babasının gölgesinden, ruhsal varlığından güç alıp kendini koruyandır. Babasının kızı olmak için çabalayandır. Kız: babasına aittir.

Bu yüzden her "babacığım" ve "kızım" denildiğinde; tamamen ait ve sahip olmanın hazzını yaşarlar.
dünyaya gelmemize sebep olan iki kişiden biridir. *
herkesin tatması gereken "baba sevgisi" duygusunu bize tattıran kişidir ayrıca, yıllar geçip kendi paranızı kazandığınızda ve aylık geliriniz babanızın aylık gelirinden yüksek olsa bile ara ara "paran var mı?" diye soran kişidir.
görsel
annelik duygusal, içgüdüsel bunlara dayanarak psikolojiktir.çocuk anne rahmine düştüğünde hormonal dengeye dayanarak oluşur. babalık ise yavaşça kazanılan bir emek sonrası oluşan duygusal yapıdır.mantıken düşünüldüğünde emekle kazanılmış işin değeri her zaman daha çoktur.babalık bu yüzden belkide kutsaldır.
Bazılarinda yaradır.
dedenin ölmesinden sonra, insanın çöküşüne şahitlik etmemize neden olan varlıktır.
evlatların seçme şanslarının olmadığı 'varlık' ve 'imtihan' sebepleridir.
Hayata bakışımı değiştiren insandır. Ben kendimi küçük kız çocuğu olarak görürken bana koca bir adammışım gibi bakan adamdır. En sevdiğim, bu yüzden de elimden ilk alınandır.
bu sabah kaybetme korkusunu yaşamışımdır. allah başımızdan etmesin.
annemin seçerken bana sormadığı kişi.
oğlunun ilk kahramanı, kızının ilk aşkıdır.
spermlerini anne rahmine göndererek dünyaya gelmenizde büyük role sahip olan gereksiz. (yazar burada kendi babasından bahsetmiş)
genelde annenizi siken adamdır. ayrıca zamanında sırf eve misafir geldiğinde çalayım diye beni gitar kursuna göndermeye çalışmışlığı da vardır. ben bateri diye tutturunca ya gitar ya hiç demiştir. sonuç olarak ben kendi imkanlarımla bateriyi öğrenmişimdir. şu sıralar yetenek sizsiniz de 5 yaşında bi çocuk bateri çalmakta ve babam "bizim oğlan da çok istediydi bundan ama apartmanda olmaz ki.." gibisinden konuşmakta. vurasım var ağzına.
evlat tarafından asla ağlatılmaması gereken adamdır. baba allah'ın gölgesi gibidir yer yüzünde evlat için.
annemin kocası, halamın amcamın kardeşi, kuzenimin amcası yani herkesin farklı bir şey dediği güvenilmez bir adam.
hakkında nasıl hissedebileceğini bilemediğin bir insandır kendisi. bi gün düşünürsün babam benim işte korur beni kollar danışır bana, önemser.akşamına bütün düşündüklerini tersine çıkarıverir.çünkü baba sana önem verirken belki de bunu görevi bellediği içindir.babayım ben yapmam lazım dediği içindir.ama ona ters düşen bir durum olduğunda sana bırak danışmayı ezer geçer, ne olduğunu bile anlamazsın.sonra yine düşünürsün, galiba kötü bir babam var ama yine de seviyorum dersin. bunu içinden söylerken bile on kez düşünürsün.