bugün

genelde babanın akrabaları için kullanılan söz öbeği.**
hala ve amcadan oluşan taraftır.
diğer akraba yakınları da buna dahil olabilir...

edit: babaanne ile dedeyi unutmuşuz yahu!
çoğu kişilere göre hayırsız, arayıp sormayan, anneye kötü davranan taraftır.
dedikoduyu daha çok yapan ve insanı tiksindiren taraftır genelde. çoğu gözlemim bu yönde.
Bu yaşıma kadar hayrı dokunmayan, bizi arayıp lan öldünüz mü kaldınız mı, bir ihtiyacınız var mı, ne yapıyorsunuz demeyen taraftır. Öyle ki kaç halam var kaç amcam var onların çocukları kimler hiçbirini bilmem.
Bugün sabah telefon geldi kayıtlı olmayan bir numaradan. Eee xx ile mi görüşüyorum? Evet dedim. Ben amcanın oğlu bilmem kim dedi. Ee dedim. Şöyle şöyle bir iş varmış da halledebilir miyim, tanıdık falan var mıymış diye soruyor. Daha adını sabah öğrendiğim herif.
Telefonu kapattım yüzüne. Ne güzel lan iyi günde bir kere arayıp sorma, bir kere ziyaret etme. Bak ben babanın kardeşiyim sen akrabamsın deme. Sonra eniğini bana gönder neymiş tanıdık. Sana bok tanıdık.
Benim için iki taraf da aynı. Severiz, seviliriz. Akraba candır.
hala çocukların için ana tarafı olan akrabalar. E?
Rezaletin görünmüş halidir keşke görünmese dediğimiz anlar yaratırlar.
yalan dolan akrabalıklar.
hemen hemen hepsi kendi hayatlarında çok başarılı, birbirine hiç kötülüğü dokunmamış, hoş insanlar.
anne tarafım, elle tutulur insan sayısı yok denecek kadar az, çingene gibi, hep bi kaos aynı zamanda umarsız bi neşe, herkes manipülatif.
bunların içinde bu güne kadar iyi bile geldim.
ciddiyettir. anne tarafı ise samimiyettir.

misal, amcanla dayınla olduğun gibi olamazsın. zira dayılar genelde kumarbaz, alkolik, hovardadır. ama amcalar resmi, aile babası ve ciddidir.

mesela teyzen annen gibidir ama hala oyle değildir.
dünyada hiç bitmeyecek bir sınav türüdür.
insanın sınavıdır.