bugün

bütün kelebeklerin dünya'da sadece bir adaya dogru ucmasidir. ada çok uzaktadir, kelebegin ömrü ise çok kisadir. ya da hiçbiri. ya da ask yoktur. ya da sen bilirsin. falan ve filan. ask yoktur, o vardir. herkesin ask dedigine sen ask diyemiyorsan ask denilen sey iste o'dur. kelebeklerin onun için uçtuysa bir gün, nasil baskasina konabilir ki baska bir gün...
çok güzeldir.
uyanınca mesela, ilk onu aramak gelir aklına. Telefona yönelirsin, o çoktan günaydın yazmıştır.
öğlen olur dersten çıkar yanına koşarsın, tavuk ızgara ilk kez bu kadar güzel gelir. Gerçi yemek pek umrumda değildir, karşında gözlerine, tam gözlerinin içine bakan bir çift göz olunca.
akşam zaten onsuz olmaz, çekemezsin, sabredemezsin alabildiğince siyah ve bir o kadar soğuk kış akşamına.
gece yanında uyumak istersin, ya da aslında o uyurken hareketinden rahatsız olmasın diye uyumamak.
seyredersin onu gece boyu, koklarsın ama yine hareket etmeden.
seversin çok, evini unutur, annenin yemeklerini özlemezsin hiç.
seversin çok, kendini unutur, önceki hayatın nerede geçmiş hatırlamazsın bile.
aşk, gerçekten çok güzeldir.
Hem yara hem yarabandi olabilen.
çelişkiler yumağı.
aşk sadece ve sadece acıdır. aşk eşittir acı.
yer yüzünde en gereksiz duygu bokmu var başka birine kendini endeksliyorsun ?
sevişirken seni seviyorum demek.
-aşk bir çevireçtir.
+ne çevireci?
-sevgiyi nefrete çeviren bir çevireç.
Kelimelerle tarif edilemeyecek kadar güzel bir duygudur. (bkz: anlatılmaz yaşanır).
tıpkı ölüm gibi insanları eşitleyendir. dünyanın neresinde olursa olsun, eğitimi, konumu, yaşı, rengi, dini fark etmeden her insanda benzer tepkileri görebildiğiniz duygudur. gece sevdiğine sarılıp yatmanın mutluluğu ya da yatamamanın hüznü her dilde aynı.
aşkın ben hastalık olduğunu düşünüyorum. aşık insan sağlıklı düşünemiyor. hatta nereye bakarsa hep o yüzü hep o kişiyi görür. o o o heryerde o. hep yanında o olsun ister.

baktım, bir halk türküsünün ince telinde
sendin sözcüklerin vurguladığı anlm
düçlerde imbat esip
gerçeklerde dağ soluyan
sendin, insanlar içnde insan.
görsel
bir insanın yasayabilecegi en guzel duygulardan; ozlersin
senin olmayacağını bile bile çabalamaktır aşk.
bir insanın yasayabilecegi en guzel duygulardan; ozlersin
arzulamak, elde etmekten; hasret kavuşmaktan; hatırlamak, unutmaktan bin kat şiddetliyse hissedilen duygu.
o dalga geçtiğin, maytap geçtiğin ergenus canlısı varya aynı öyle olursun hatta beteri bile olursun böyle karikatür karakteri gibi ağzından salya akar.
ama o salak hal en harbi en samimi en gerçek en kandırılabilir evrenin en saf canlısıdır. işte öyle birşey.
taksim meydanında -yokmu beni siken- diye bağırmaktan farklı değil aşık olmak. sonunda pişman olacağını bilsende zevk alıyorsun.
hüseyin nihal atsız - geri gelen mektup.
kalan son bir dal sigara gibidir, aşk. içmekden çekinirsin, içmeyerekde öfkelenirsin....
genelde böyle.
http://fc01.deviantart.ne...89b0664ba6548f93cc87d.jpg
Hastalıklı duygunun tekidir. Adam gibi seveceksin rahat rahat. Aşk neymiş? Aşık olan kaybediyor.
aşk her ne olursa olsun onu düşünmek, ne yaparsa yapsın vazgeçememek, gün içinde olmasa bile gece yastığa kafanı koyduğunda onun aklına gelmesi ve onunla uyumaktır. belki acıtır ama tatlı bir acıdır bu, kimi zaman isyanlarda da olsanız her zaman umutla yaşatır. ve en önemlisi bence aşk tek taraflı olduğunda; ona değil, kendi içinde yarattığın ona aşık olmaktır.
(bkz: libido)
aşk, onun kadar heyecanlandıran birinin olmamasıdır.