bugün

entry'ler (682)

dikili

Ömrümün geri kalanında yaz aylarımın çoğunu geçireceğim tatil beldesi. Sokak ve caddelerinin isimleri Türk tarihi için onemli kimselerin isimlerinden alınmış. Umarım bir gün karşılaşırız o cadde ve sokaklarda.

kaan cüreklibatur

nihat doğanın bir tv programında babasına söyledikleri üzerine şu açıklamayı yapmış kişi.

''Tüm takipçilerimden özür dileyerek bu paylaşımı yapıyorum. Ancak sizden gelen üzüntünüzü dile getiren binlerce mesaj sonucunda iki kelime etmeye karar verdim. Nihat'çım, bu söylediklerinden kesinlikle seni suçlu tutmuyorum. Üç tane kaset çıkarmaya çalışırken 100 yıllık Türk Sineması'nın 50 yılına emek vermiş Cüneyt Arkın'ı fark etmemiş olmak senin suçun değil. Cüneyt Arkın, Türkiye'nin her dağında her ovasında her bozkırında Mehmetçiğe moral ziyaretleri yaparken bir adada aylarca patates ödülü için mücadele vermiş olman da senin suçun seğil. Cüneyt Arkın ona akil insanlık teklif edildiğinde "Halkıma akıl vermek benim haddim değil" derken bu ses tonunla Türk halkına akıl vermeye kalkman da senin suçun değil. Cüneyt Arkın sadece filmlerinde değil olağan hayatında da ezilenin mazlumun yanında yer alırken tecavüze uğrayıp katledilen gencecik bir kız ardından "Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız" demen de senin suçun değil. Cüneyt Arkın Türk halkına hizmet ederken vucudunda kırılmadık kemik kalmamış olmasına rağmen oğlunun yardımı ile sahnede dimdik yürürken Türk halkının karşısına çıktığın bir programda koltukta bile yayılarak oturman senin suçun değil. Suçlu bizleriz. Suçlu, seni senin bildiğin Nihat Doğan yapanlar. Seni para ödeyerek oraya oturtanlar ve seni izleyemeye ayıracak vakti olanlar.''

bence yüzyılın en iyi ayarı olmaya aday bir açıklama.

yabancı dizi tavsiyeleri

unsere mütter, unsere vater.
2.dünya savaşını almanların gözünden izlemek isteyenler için güzel bir yapım. 90 dk lık 3 bölümden oluşan mini dizi.

kütahya hava er eğitim tugay komutanlığı

365. kısadönem kasım celbi 2.grubu olarak 7 9 aralık arası katılacağım birlik.

10 aylık oğluma laikliği nasıl anlatacam

evin camlarına sineklik taktırabilir, odalara sinek kovucu tablet koyabilirsin veya çocuğuna koruyucu sprey sıkabilirsin. laiklik içinde endişe etmene gerek yok. çocuğun belli bir yaşa gelip gerekli din ve hayat bilgisine sahip olduktan sonra devlet işlerine dinin alet edilmemesi gerektiğini kendi anlayacaktır.

vuramayanlar vuranları daima kıskanmıştır

peki bu durumda vurduranlara ne oluyor diye merak edilen durum.

alla beni pulla beninin ingilizcesi

alla beni, pulla beni, al koynuna yar
adorn me, beautify me, take me in your arms olabilir. temel ingilizcemle anca bu kadar oluyor.

türkiye nin doğal güzelliklerinin pek olmaması

2013 yılında denizlide heyelan ile çöken bir şelale türkiyenin doğal güzelliklerine temsil oluşturamaz. daha fazlası için;
https://www.google.com.tr...MAhVDShQKHaJTCFEQ_AUIBigB

davutoğlu kongreye katilmayinca ne olacak

en yalın haliyle padişaha dalkavuk olanlar kalıyor, makam alıyor. düzene karşı çıkan ise gönderiliyor.

fatihten beşiktaşa nasıl gidilir sorunsalı

http://nasilgiderim.iett.gov.tr/

körfezi dolanarak yada domalarak geçmek

şayet otomobil ile geçilecekse 60 tl ödenip deniz ve körfez manzarası izleyerek feribotla da geçilebilir. domalmak ya da dolanmaya gerek yok.

yaran nickler

uhud savaşında yerini terk eden okçu.

bayburt vs bilecik vs kilis vs yalova

memleketim yalovanın koyup geçeceği versus.

mythbusters

14 sezonun ardından ekranlara veda etmeye hazırlanan efsane program.
final videosu:
https://vimeo.com/157937153

ülkenin malum şahıstan kurtulması

şahıs ve kurumlardan ziyade ülkenin malum zihniyetten kurtulması gerekir. aksi taktirde malum şahıslardan biri gider biri gelir.

pastırma kürt yemeğidir

Pastırma eski bir Türk yiyeceğidir. Pastırmayı ilk yapanların Orta Asya'da Hunlar olduğu bilinmektedir. Nitekim, Weber–Baldamus dünya tarihi kitabında, Antalyalı Amianus'un 273-275 yıllarında yazmış olduğu eserinde, Hunların bu husustaki adetlerinden şu şekilde bahsettiği bilinmektedir: “Hunlar yemek tanımazlar, yaban etleri ile atın sırtında, baldırları arasında ezdikleri yan pişmiş eti yerler.” Hâlbuki Macar müzelerinde bulunan Hunlara ait iki cepli at eyerleri, kurumuş etlerin bu çantalara sokulduğunu ve atın baldırına, vücuduna değmediğini göstermektedir.

Alıntıdır.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Past%C4%B1rma

pastırma kürt yemeğidir

bir yemek çeşidi olarak (bkz: pastırma). güldürmüştür gece gece.

tıkalı burnu açma metodları

otrivine.

27 şubat 2016 can dündar ın köşe yazısı

içerideyken çok bol vakti olduğundan üzerinde günlerce düşünülmüş yazısı. şahsi kanaatimce gayet dozunda ve hoş olmuş. malum kişi tarafından okunduğuna şüphem yok.

burdur a gelen erasmus öğrencisi

burdur amı götü boldur sözünü çok yanlış anlayıpta gelmiş olma ihtimali olan erasmus öğrencisi.