bugün

Acun'un yeni dandikliği...

Evlendirme programında hır gür kavga eden uç kişiyi al, aynı sete yerleştir, dizi adı altında bilindik senaryoları yapıştır, hoopp al sana para kaynağı..

Çook zekisin acun yaeww..
Şimdilerde oyuncu olmak ne basit. Eskiden oyunculuk dersleri eğitimleri alınırdı, konservatuar mezunu olma şartı koşulurdu. Şimdi evlilik programlarında cazgırlık yapıp dans ederek, instagramda fenomen olmakla oyunculuk kapıları ardına kadar açılıyor.

Program tarzı bir şey sandım meğerse diziymiş. Dizi ya. Üstelik günlük.
izleyecek olanların iq seviyelerinin iki haneden öteye gitmeyeceğinden eminim.
evde kalıp tüm gün yemek pişirmeye mahkum olmuş, kıskanç insanların eleştirdiği güzel dizi.
rezalet ya o kadar oyunculuk okuyan öğrencilerin hakkı yeniyor. televizyonda bir evlenme programına katıl, cazgır takıl hoop bir dizi ya da program sunuculuğu kazan. sanarsın gerçek oyuncular gibi şu yaptıkları şey o kadar gıcık ki. evlenmeye de niyetleri olmadıklarını anlamış olduk.
Evlilik programları ünlü olmak için kullanılıyor.

Yeni mi anlıyorsunuz .
böyle basit oyunculuklar ne bileyim, ilkokulda 3 liraya gittiğimiz tiyatro bile daha kaliteli.

t: bir dizi.
Reziller.
solmaz'ın oynadığı saçma tv8 dizisi. ben de acun'u akıllı sanırdım.
Salak saçma dizi rezillik tamamen başka bişey değil.
oyunculuk süper...
Zannimca cep telefonu ile cekiliyor.
Yıl olmuş 2017 hala böyle abuk dizileri izleyip yorum yapanlar da varmış onu gördük.
insanların para kazanmak için neler yapılacağının canlı kanıtıdır.

Canım teyzelerin evlat yerine koyduğu gerçeğini değiştirmeyeceği de var tabi.
Bence TV8'in survivorın ve survivor ile alakalı programların yokluğundan dolayı boşluğa düştüğünü gösteren gereksiz, kalitesiz yapım.

Sırf ne bu diye baktım bir yarım saat. Beklediğimden daha da kötü olduğunu görüp şok oldum resmen. Yanlış anlaşılmasın diziden ümidim vardı da aksini görünce şok oldum mevzusu değil; bunu haftalarca reklam yapmalarına ve sonrasında dizi diye her gün yayınlamalarına şaşırdım doğrusu, Hem de klişe programlardan uzak işler yapan acunmedya eliyle.
Hadi cennet mahallesi sıkmış olabilir, ama kabul edelim kült bir diziydi, oyuncularıyla oyunculuklarıyla Son derece kaliteliydi.
Bu diziye bakıyorum, oyuncular evlendirme programından getirilmiş, konsept zaten o programlardaki cazgırlıklara dayalı, hadi bu kadar düştünüz anladık. Iyı de bunlar o programlarda daha iyi oyunculuk yapıyordu be. Şimdi herkes repliklerini bekler olmuş, Hem de saçma sapan duraklamalarla. Hele bir masaya yumruk atma sahnesine denk geldim şimdi, gören de acayip sarsıcı bir darbe indiriyor, yeri göğü inletiyor sanır. Adam yumruğa zum yapılmasını bekliyor, role girmeye çalışıyor, yumruğu indiriyor, kamera zum yapıyor, adam aynı ağır vasıta hareketlerle yumruğumu geri kaldırıyorum çekiyor musunuz modunda hareket ediyor... Yeminle güldüm ya. Ki bu yarım saatte gördüğüm saçma oyunculuk anlarından sadece bir tanesi.

Kimse oyunculuk okumasın arkadaşlar boş yere...
insanlara nasıl salaksınız demenin bir başka versiyonu.

izleyen var ya bunu.
Bu kadar saçma birşey olamaz yani insanları neyle uyutacaklarını şaşırdılar iyice.
izlerken başkaları yerine utanma olayını en sert şekilde yaşayacağınız dizi. başkaları yerine utanmayı sevmediğim için 2 dakikadan fazla dayanamadım.
otobuste oyle boslukta denk geldim.
lanet olsun baska kanalda cekmiyodu.
10 dakika bakim dedim. o gecen 10 dakikayi hayatimdan silip atmak ve hatirlalamamak istiyorum ve turk yapimlarina veda ediyorum. Elveda Turk medyasi
izleyen kitle kesinlikle gerizekalı.
Herkes neden oyuncu oluyor? Herkes neden senaryo yazmaya çalışıyor? Herkes neden dizi çekiyor? Hayatımda gördüğüm en kıytırık dizi ve dizi ekibi.
Ciddi anlamda görünce sinirlerimi hoplatan dizi.

Hepsi mi gıcık olur itici olur oyuncuların? Olabiliyormuş.
Netflix dizilerine taş çıkartan hatta o taşı kafalarında kırılsın istenilen flash tv oyunculuğunu tercih ettiğim dizi.
Varoş dizisi...

tatlı küçük yalancılar, uçurum...

böyle diziler tutmaz bu topraklarda, yayından kaldırılır...

çünkü halk bunları anlayacak kapasitede değil, toplumun kapasitesi çok altlarda...

böyle basit, böyle uyduruk, böyle bin yıllık hikayeler, iğrenç, utanç verici, izleyeni utandıracak derecede kötü oyunculukların olduğu, aşk-ı roman gibi rezil diziler tutar bu topraklarda.

bizdede yapılsa fringe gibi bir dizi, the jacket gibi bir film... ama tutmaz ki, tutmaz, tutamaz, tutunamaz ekranlarda, en geç 2 ay sonra kaldırılır.

halk cahil, düşük zekâlı, ufku dar, bakışı dar, okumaz, araştırmaz, ilgi duymaz birşeylere, böyle gelmiş böyle gider...

lanet olsun böyle ülkeye.

arz-talep meselesi bu, yapımcılarda haklı, halk böyle hikayeler, diziler istiyor.

yeşil çam'dan beri zengin oğlan fakir kız, fakir oğlan, zengin kız hikayeleri, veya mafya dizileri.

zaman yolculuğu konularında bir dizi hiçbirzaman göremeyeceğiz anlaşıldı türk dizilerinde.

en basidinden bari şu avam ötesi dizilerden bir çıkılsın, vazgeçilsin diyeceğim ama nereden vazgeçiyorsun ?

yapımcılar yapsa, halk izlemez.

velhasıl kelam bu ülkeden bir bok olmaz, bokunda boğul türkiye.
Beni affet gibi bir dizi galiba.
Ne olur şaka olsun lütfen..