1. 1.
  güzel insanlardır, muabbet edilesi...
  2 ... itsme
 2. 2.
  gürcistan'da yaşayan topluluk. Türkiye'de Düzce ve Eskişehir taraflarında yaşarlar. Dansları çok haraketlidir. Adigelerin akrabaları olurlar.
  1 -1 ... sipermanevra
 3. 3.
  abhazistan halkı.
  1 -3 ... snowman
 4. 4.
  halk arasında abaza olarak adı değişmiş adige boyu...
  2 -1 ... a la folie
 5. 5.
  öncelikle abhazya halkıdır.bir diğer husus ise çerkezlerin şu sahiplenme eğilimi yüzünden devamlı bir alt kol olarak karıştırılmıştır. halbuki national geographic dergisinin çerkezler adlı ekinde de belirtildiği gibi böyle birşey yoktur.Ayrıca ingilizlerin sömürgeleri beyazlaştırmak adına çerkez kızları buralara yolladığı da yine adı geçen dergide yazılan bir olaydır.Abhazlar yemeyi içmeyi eğlenceyi seven üretime fazla katkısı olmayan insanlardır.abhaz olmama rağmen önemli olanın insan olmak ortak paydanın insanlık olduğunu vurgulamak isterim.bize ayrılan sürenin bu hafta da sonuna geldik iyi akşamlar sayın seyirciler
  --spoiler--
  abaza da denir bunlara ama karıştırılmamalı abazan denmez zaten çoğunun düzenli bir seks hayatı vardır.kimin yok ki?
  --spoiler--
  6 ... 3 cay biri acik
 6. 6.
  okulumuza gelen bir exchange öğrencisi olan, abhaz arkadaşımızla milletinin ismi sebebiyle dalga geçen çok yakın çevremden insanlara tam da ahlak dersi vermeye niyetlenmişken; çocuğun kendisinin dili sürçüp "biz ordan 40 abaza kalkıp geldik" demesi sonrasında da benim de yarılmama sebebiyet verecek denli ve bunu hoşgörüyle karşılayacak denli sıcak insanlar anladığım kadarıyla (biraz dar deneycilik oldu biliyorum ama şu hayattatek bir tane abhaz tanıyorum ne yapayım?).
  1 ... leggare
 7. 7.
  Kafkas daglarinin kuzeyinde yasayan kavimdir. Ruslar'in 1810 yilinda isgalinden sonra yarim milyona yakin abhaz turkiye'ye siginmistir.
  2 ... radament
 8. 8.
  abazan ve abaza kelimeleri ile sıkça karıştırılır.

  abaza: oynaşmayı çok seven kişi.
  abhaz: abhazistan vatandaşı kimse.
  3 -1 ... eses taraftari porsuk canavari
 9. 9.
  (bkz: abaza)

  edit: yani diyor ki, abaza kelimesi abhaz kelimesinin eş anlamlısı olarak yer alır türkçe'de.
  3 -1 ... cemsbg
 10. 10.
  yaşadıkları köylerde yabancılara toprak satmayan,sert mizaçlı,silah at ve içki üçlüsüne tapan,eğlenceye son derece düşkün,yemekleri enfes,aile bağları kuvvetli,kültürlerine bağlı,kızları güzel,erkekleri yakışıklı olan kafkas topluluğu.
  3 ... siyahnefte