bugün

cnn de canlı yayında kendisine mal varlığı ile ilgili soru yöneltilince acelem var diyerek kaçan belediye başkanıdır.
(bkz: http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=3737)
uzun süre akp den belediye başkanlığı yapıp,partiden ayrılınca yolsuzluk iddaaları bir anda ortaya çıkarılan belediye başkanı.
bundan da birşey çıkmaz...adam yine memleketimin tepesinde, yemeye devam eder...eskiler kepçeyle alıp kaşıkla verir derlerdi ya o aşmış artık; kazanla alıp çay kaşığı ile veriyor...e elbet bir gün canınıda verecek..o kadar parayı bırakmak ne zor olacaktır onun için...üzüldüm valla..
gayrimenkullerini yolsuzlukla degilde anne, baba dost akrabadan kalan miraslarla oldugunu söyleyen kanımca 2*2'nin cevabını bilemeyen insan. ya insan bu kadar mı m.a.l olur eşimden dostumdan miras kaldı diyor çıkarıp gösterdigi belgelerse "vay anasını nasıl mirasmış ama" detirtiyor.
bu şahıs sayesinde zaten biliyordum da, yeniden "belediyelerde neler dönüyormuş meğer" demeye başladım. şapır şupur yaparaktan harbiden yüklenmiş adam.
bildiğin toprak ağası.
yesinler senin inşaat mühendisliğini be.

sadece akp'nin değil, bütün fakir ve hakkını yediği insanların ahı tutmuştur.
büyük şehirlerde aynı şekilde malı götürenlere örnek olsun.
aynı şey japonya'da ya da etik kurallara hala riayet edilen yerlerde gerçekleşse, o kişi direkt harakiri yapar.

bazısı 2 lira çaldın desen bunu kendisine hayat boyu onur sorunu dert eder,
bazısı 2 milyar dolar cukkalar televizyona çıkıp canlı yayında ahkam keser.
hanımın çiftliği gibi adam..
yakında işi bitecek inşallah.

40 milyon lira -eski paraya göre 40 trilyon- parası olduğu iddia ediliyor.
buna mukabil kendilerinin 2 milyar lira serveti olduğu söylenmekte.
valla hesap kitap işlerinden anlamam.. astronomik bi servet.. adam bill gates'i sollayacakmış dur demeseler.

ulan hepimiz ölücez be ölücez.
insafsız herifler.
teke tek programında gösterdiği tapularla beni benden almış insan. bir de demezmi "insanlar beni niye seçiyor?" diye. amnkoyim adana'nın yarısını almışsın zaten. bugün siktir çeksen üçyüzbin aile göç etmek zorunda kalır.
partisinden istifa etmiştir.
dur, durak bilmemiş.
türkiye çapında 2.000 evi olduğu söylenen gayrimenkul babası politikacı.
mhp'nin ne kadar basiretsiz bir parti olduğunu tekrar gözler önüne sermiş nefret edilen şahsiyet. sanki aytaç durak'ın seçim öncesi ne halt olduğunu bilmiyordu ya mhp, pislikleri ortaya dökülünce "istifa et" muhabbetine başlandı. ayrıca 25 yıldır her türlü pisliği yaptırdığı sağ kolu* kendisini rezil etmiştir. kendisi ise buna karşılık "sana bir şeyler olursa ben engelleyemem" cevabını vererek zihniyetini tekrardan ortaya koymuştur.

(bkz: aytaç durak/@i belong to che)
ülkücüler vatanı toprağı pek severler ehhee ehhe bu amca baya sevmiş toprağı 1.000.000.000$ lık toprak serveti varmış.
iyi hoş herşey güzelde.bu adamın dediği çok güzel bir söz var.koç ailesinden bir ferdin ismini vererek 'beni ondan daha zengin gösteriyorlar bu imkansız' demesi çok gariptir.ve belediyede yakın olduğu kişilerin akrabaları ve yakınlarını işe aldığını söylüyorlar ki almayan bir belediye reisi hemen hemen yoktur.2 milyar doları belediye başkanı 5 dönem boyunca yapacak ve ancak şimdi bir anda su yüzüne çıkacak.efenim siz bu adamı bilerek yiyebilirsiniz,ama vatandaş yemez.
bundan öncesinde yüzlerce defa olduğu gibi bu suçlamalardan da alnının akıyla çıkacak siyaset adamıdır.
hadi o çok sevilen tertemiz görülen siyasetçilerimiz devletin en üst düzeyindekiler sizde yapın bu delikanlılığı.

gidin kendiniz hakkında, hakkınızdaki iddialar için suç duyurusunda bulunun.
hatta bunu da yapmanıza gerek yok birazcık cesur olun da o dokunulmazlık zırhını kaldırın üstünüzden.
bakalım yargı sizi de aklayacak mı?
mhp zihniyetinin çarpıklığının rezil durumunun en büyük göstergesi.
eşi çok zenginmiş mal varlığının büyük bir kısmı ordan geliyormuş. (bkz: yersen)
ben bildim bileli adana'yı yöneten kişi.
seveninin de sevmeyeninin de sebebi coktur.
ucuz ulaşım, ucuz ekmek veya yeni adanayı kurdu denebilir.
şöyle para kazandı ailesi böyle zengin oldu denebilir. sürekli aynı koltukta oturmak icin parti degistirmesine sinirlenebilirsiniz.
ama en azından nasıl secim kazandıgını bilin.
hakkındaki iddialar nasıl sonuçlanırsa sonuclansın bir çok adanalı için her yaz onlarca kanalda bogulma haberi almaktan kurtulmaya neden olan kişi olarak kalacaktır.
haftada bir evine giderken sudan cıkarılan cocuk cesetleri görmekten bıkmıstı adanalı.
adana sıcaktır.
kanallar serin.
hemen her hafta bir kaç çocuk boğulurdu kanallarda.
artık boğulmuyor.
fakir mahallelerde ücretsiz havuzlar kuruldu.
cocuklar orada yüzüyor artık. ücretsiz yüzme dersi veriliyor.
onun fikridir veya degildir. inanırsınız, inanmazsınız. seversiniz,sevmezsiniz.
daha onceki secimleri nasıl kazandı diyebilirsiniz. cevabım da yok aslında. ama son yıllardır bu onemli bir secim silahına donustu.
konuştugum adanalılar hep bunu hatırlıyor.
secim zamanı da hatırlaması saglanıyor belki de.
çıkaramadım kimlerden.
pişkin surat.
insanlara suç isnat etmek ne kadar kolay. ideoliji uğruna yargılamadan asmak ne üzüntü verici. bu adama dolaylı yollardan yahut açıkça namusuzluk yaptın deniliyor. bu bir iddia. çözüm için merci yargı. kendisi hakkında yargıya intikal etmiş benzer iddialar oldu zamanında. aklandı.

bir belgeniz var ise rüşvet aldığını dair koyun ortaya. biri şunu dedi. bu böyle yaptı, gazeteler böyle yazmış ile olmuyor. erkek gibi mert gibi çıkacaksın işte bu belgesi diyeceksin. işte bu telefon kaydı. işte burda delili diyeceksin. yoksa susup oturacaksın yerine. boş boğazlık yapmayacaksın. bir insanın zengin olması suç mu. çok paranın içine mutlaka haram para karışmış olması mı gerekiyor senin ufak beyninin algılayabildiği bu mu..

rüşvetin belgesi olmaz denir. ama var belgesi. teke tek programında aytaç durak belediye meclis üyelerinin rüşvet aldığını içeren gizli ses kaydını yayınladı.. bu ses kaydında açıkça rüşvet pazarlığı yapıyordu bir chpli il meclis üyesi. otuz yıllık arkadaşı olan mhpli meclis üyesinin de itirazının bu yüzden olduğunu iddia etti kendisi. ki anlaşılan ucu ona da dokunuyor bu pazarlıkların...

gören gözler, duyan kulaklar, idrak eden bir beyin oldukça gerçekler su yüzüne çıkacakır. ama ideolojilerinin arkasına saplanıp kalmış insanlar bir köpek gibi sıçtığı bokun üzerini eşeleyerek kapatmaya çalışacaktır arka ayakları ile. nafile... sıçmışsın bir kere düşünmeden.
çal varlığını açıklayan insan.
arkadaşı denilen kişi pek sayın mustafa tuncel vakti zamanında adana demirspor başkanıydı. belediye destekli bu takım bulunduğu ligin en büyük transferlerini yaptı. deplasmana otobüs otobüs taraftar taşındı. adanaspor a destek istendiğinde siz şirketsiniz denilip verilmedi ama adana demirspor el üstünde tutuldu. aytaç durak ın verdiği otobüslerle şimşekler grubu ün saldı turbeyler grubu yerinde saydı.

bir zaman oldu belediye tarafından yapılan onca desteğe rağmen ads hem çıkamadı hemde bu desteklerin alındığı aytaç durak a ana bacı sövdü.

ve elini eteğini çekti başkan ads nin üzerinden. adanaspor un da adananın takımı olduğunu anladı ve eşit dağılım yoluna gidildi.
işte bu nokta da aytaç durak düşman ilan edildi mustafa tuncel tarafından.

şimdi soruyorum 2 yıl önce yolsuzluk rüşvet haksız kazanç yoktu da şimdi mi oldu?
o zaman elini ayağını yalayanlar şimdi ne şekilde iftira atacağını şaşırmış durumda.

kimse hikaye anlatmasın. seversiniz sevmezsiniz ama çamur atmaya kalkarsanız o çamur elinizde kalır.
hep bunun gibi adamlara bakıp üzülüyorum onlar için:
"değer mi be" diye.
belediye başkanlığının düşürülmesi sebebiyle el konulan son model mercedes s serisi* makam aracı herşeyi özetler gibidir. tam o makam aracı yetkililer tarafından götürülürken arkada yine bir mercedes s serisi araç vardır ve yıkanıp kullanılmaya hazırlanmaktadır, 01 ad 366 plakalı bu araç "1989" model olup aytaç durak'ın özel aracıdır. *