bugün

görsel
bugün yaklaşık 2 milyon adayın gireceği alan sınavı.
katılımın fazla olmayacağını düşündüğüm sınav. bakalım kim kime girecek. başarılar dilerim.
Kardeşimin gireceği sinavdir. Tüm adaylara basarilar diliyorum, umarim sinav cikisi aglamadiginiz ve tercih zamani istediginiz yerlere yetebilecek siralamaya sahip olduğunuz bir sinav olur..
Özellikle son yıllarda milli eğitim bakanlığı tarafından müfredatta yapilan ciddi değişikliler olduğu için liselerden mezuniyeti daha eski yıllara gidenler için sorulan soruların kapsamı zorlayıcı olabilmekte.

9-10-11. Sınıf okuma parçalarından bile takır takır soru sorulabilmektedir.

Not : kpss-spor.
Edebiyat bölümü acayip kolay olan sınav. Çalışan kesin yapardı.

Bu arada o postmodern romancının bende amk.
Bugün girmiş olan arkadaşlara başarılar diliyorum. inşallah istedikleri bölümlere yerleşirler temennisiyle. Kardeşimde bugün girdi. Hakkında hayırlısı olsun.
bir sayısal olarak geçmiş olsun öncelikle herkese. fenin ortalama düzey olduğu , matematiğin ise yine şaşırtmayıp boru gibi olduğu sınavdır.

hakkınızda hayırlısı olsun diyorum umarım çok zorlanmamışsınızdır.
öncelikle tüm alan sınavlarını günlere bölmek yerine hepsini tek bir güne ve tek bir kitapçığa sığdırıp süreyi uzatmak doğru bir karar olmuş. sınava sırf geyiğine girenlerdenim. tespitlerim şöyle;

matematik -> zorlu, eleyici ve zaman alıcı.
geometri -> zor

fizik-> sanki kolay gibi geldi bana, müfredat eskiye göre daha sözelleşmiş,
kimya -> kolay
biyoloi -> kolay sayılır.

bu arada toplam 19 soru işaretleyebildim eski hatırladıklarımdan. kimya'daki tepkime hızı sorusu k(a)^2 . k(b) ydi dimi lan?

biyolojide de temel amino asitlerin ( esansiyel ) dışarıdan alındığını söyleyen bi şık vardı saçma geldi, temel amino asidi de dışarıdan sipariş edeceksem benim organlar ne boka yarıyo aq?

madem hepsi aynı kitapçıkta deyip zamanımı böldüm ve sosyal - edebiyat testlerine de baktım.

sosyal tarih -> bu mu eleyici sınav? bir iki bilgi sorusu dışında tamamen genel kültür
coğrafya - > benim fav dersim olduğundan aşırı kolay geldi.

felsefe'de cevabı olumlu pekiştirme-ceza olan bi soru yaptım. dinde de sözlü-fiili-tekfir mi ne bok öyle bişey vardı.

edebiyat müfredatı da zorlayıcı gibi gelmedi, önceden çok güncel yazarları da sorarlardı şimdi öyle bir soru görmedim.

tarihi de coğrafyası da kolaydı bence. bi rüzgar sorusu bile sormamışlar aq

neyse gençler çok şaapmayın.
Matematik sıkıntıydı.
20 sene sonra msn yeniden gündeme gelirse şöyle reklamlar görebiliriz.
ayten 2018 oturum açtı.