bugün

en güzel, en tatlı fransızdır sanırım.
kocaman gözleriyle bir kere baksa keşke demeye sebep fransız. ah be sözlük...
bi değişik güzellik vardır, bi sevimlilik, tatlılık kelimelerle anlatılamayan, böyle baktığından ameliyattan önce verilen narkoz gibi hissettiren bu viktoria secret mankenlerindeki güzellikten bahsetmiyorum. bunun karşılığı kelime yok heralde lugatımızda cok düsündüm ama bulamadım. işte o cezbedici tatlılığa sahip ender kadınlardandır.
şaşırtıcı derecede şirin ve güzel fransız. her şeye "fransız" olduğu bakışı var ya..
kurbağa gibi bişey, duyduğuma göre öpünce prenses oluyormuş...
le fabuleux destin d'amélie poulain'ın defalarca seyredilmesini sağlayan aktristir.
hayatımda gördüğüm en güzel dudaklara sahip kadın.
altmış saat aralıksız öpüşsem şikayet etmem.
keşke her sahnesini unutsam ve hiç izlememiş biri gibi yeniden izleyebilsem denilecek amelié filminin başrol oyuncusudur.
''olm çok tatlı laaaaan''
evet sanırım doğru tepki.
amelie filminin basrol oyuncusu. ayrica citroen reklaminin sonundaki sesinde sahibi sanirim. hani citğoen kığeatif teknoloji diyen. (bkz: swh)
not: fransizca biliyorum o okunusu diye yazdim.
(bkz: l auberge espagnole)
tatlılık abidesi.
süper şirin ve süper güzel fransız oyuncu. baktıkça bakası geliyor insanın.

amelie filmi ile kendisine aşık etmiş ve diğer filmlerini de izlettirmiştir.

olur da bir gün tanışsak çok güzel olur, paris sokaklarında.
sanırım sadece bana itici gelen,oyunculuğu bıraktım diyip dikkat çekmeye çalıştıktan sonra tıpış tıpış oyunculuğa geri dönenen oyuncunumsu insan.
(bkz: amelie)
abartıldığı kadar güzel olmayan ve şu hayatta gördüğüm ayakları en çirkin kadındır kendisi...
(bkz: ayak fetişizmi)
Güzellik ve tatlılık konusunda Bizim zeynep çamcı'nın eline su dökemez.
Coco Before Chanel filmindeki coco karakteri performansıyla, karaktere en az amelie karakterine yakıştığı kadar yakıştığını gösteren, her rolün hakkını veriyor eleştirilerine nail olan, Gelecek Vaat Eden Genç Sinema Oyuncusu ödülü sahibi, yaşını göstermeyen, fransızcanın ağzına çok yakıştığı, güzel ve başarılı aktristtir.
Gecenin ikisinde, daha önceden çerçevelettirip çalışma masamın bir köşesine koyduğum fotoğrafına bakarak içtiğim kadın. Geçen bir arkadaşımla konuşurken bu tatlı mı tatlı şeker mi şeker kadından söz edince arkadaşım bana döndü ve şöyle dedi "Tohumları 21. yy da ekilmiş çocuklar için justın bieber neyse senin içinde bu kadın o". "Siktir lan" dedim. Zaten Ne zaman kuracak mantıklı cümlelerim olmasa böyle derim sözlük "siktir lan".
Kızım olsa adını koymayı düşüneceğim kadındır.
Şu an tam da Amelie - la noyee yi dinlerken başlığa rastlamak ilginç ve güzel oldu.
çok güzeldir, çok güzel olmasının yanında boş boş bakmaz asildir, dünyanın en güzel kadınları listemde yerini almıştır.
şaşkın bakışlı fıransız oyuncu.
Amelyadaki hali kusulasidir.