bugün

Bana güzelliğin sempatiklik, yüz hatları, ses tonu ve saçla ilgisi olduğunu öğretmiş hatundur. Amelie filmini ilk izlediğimde o tatlı ses tonuyla fransızca konuşmasına aşık olmuştum ki katı bir sarı saç mavi göz hastasıydım. Daha sonra başka bir fransız olan Alizee’yi keşfettim şimdi de bir cafede gördüğüm boyuyla, tatlılığıyla, saçıyla, yüzünün güzelliğiyle ve sesiyle bana amelie’yi hatırlatan bir kıza aşığım. Ahh be bir bilsen o sıkıcı cafeye sırf sen çalışıyorsun diye geldiğimi.
le fabuleux destin d'amélie poulain filminin harika bir gülümsemesi olan fransız baş rolü.
Dünyanın en güzel yaş alan kadınlarından biri.
benim gibi fransizcayi itici bulan arkadaşları fransizca sevdalisi yapabilecek kadar harika bir hatun.

bir insana bir lisan bu kadar mi yakisir aq.
insan değil, böyle insan olmaz.

ayrıca Fransızcadan nefret etsem de bu kadinin diline inanilmaz yakışıyor. sabaha kadar konuşsa dinlenir.
40 yaşına girmiştir.
Türkan şoray kadar güzel degildir. evet.
Çok tatlı bir kız. Amélie deki tarzına hayran kalmıştım. Saçları, sevimliliği, gülüşü, bakışları ve beyaz teni dikkatimi çok çekmiştir. Değişik bir havası var kadının. Ben nadir beğenirim ünlüleri fakat bu kız çok şeker değil mi ya.
Bi kere öpüşmek icin çukumu keserim.
Amelyadaki hali kusulasidir.
şaşkın bakışlı fıransız oyuncu.
çok güzeldir, çok güzel olmasının yanında boş boş bakmaz asildir, dünyanın en güzel kadınları listemde yerini almıştır.
Şu an tam da Amelie - la noyee yi dinlerken başlığa rastlamak ilginç ve güzel oldu.
Kızım olsa adını koymayı düşüneceğim kadındır.
Gecenin ikisinde, daha önceden çerçevelettirip çalışma masamın bir köşesine koyduğum fotoğrafına bakarak içtiğim kadın. Geçen bir arkadaşımla konuşurken bu tatlı mı tatlı şeker mi şeker kadından söz edince arkadaşım bana döndü ve şöyle dedi "Tohumları 21. yy da ekilmiş çocuklar için justın bieber neyse senin içinde bu kadın o". "Siktir lan" dedim. Zaten Ne zaman kuracak mantıklı cümlelerim olmasa böyle derim sözlük "siktir lan".
Coco Before Chanel filmindeki coco karakteri performansıyla, karaktere en az amelie karakterine yakıştığı kadar yakıştığını gösteren, her rolün hakkını veriyor eleştirilerine nail olan, Gelecek Vaat Eden Genç Sinema Oyuncusu ödülü sahibi, yaşını göstermeyen, fransızcanın ağzına çok yakıştığı, güzel ve başarılı aktristtir.
Güzellik ve tatlılık konusunda Bizim zeynep çamcı'nın eline su dökemez.
abartıldığı kadar güzel olmayan ve şu hayatta gördüğüm ayakları en çirkin kadındır kendisi...
(bkz: ayak fetişizmi)
(bkz: amelie)
sanırım sadece bana itici gelen,oyunculuğu bıraktım diyip dikkat çekmeye çalıştıktan sonra tıpış tıpış oyunculuğa geri dönenen oyuncunumsu insan.
süper şirin ve süper güzel fransız oyuncu. baktıkça bakası geliyor insanın.

amelie filmi ile kendisine aşık etmiş ve diğer filmlerini de izlettirmiştir.

olur da bir gün tanışsak çok güzel olur, paris sokaklarında.
tatlılık abidesi.
(bkz: l auberge espagnole)
amelie filminin basrol oyuncusu. ayrica citroen reklaminin sonundaki sesinde sahibi sanirim. hani citğoen kığeatif teknoloji diyen. (bkz: swh)
not: fransizca biliyorum o okunusu diye yazdim.
''olm çok tatlı laaaaan''
evet sanırım doğru tepki.