bugün

"halk seçmiş, halkın tercihi, halkın tercihini küçümsüyorsunuz, bak akp de yüzde 50 aldı, siz burjuva oldunuz" diyen mallar, halkın bir şeyi tercih etmesi o şeyin kaliteli ve iyi olduğunu göstermez.

Halk en doğrusunu bilir yavşaklığından vazgeçin. Orta anadolu bozkırında yaşayan, kafası dinle yıkanmış kitle çağdaş, uygar olan neyi seçebilir.
türkiye'nin yeteneksizliğini veya adam kayırmanın nasıl olduğunu gösteren komedyen.

bir tarafta henüz 4 yaşında eline bagetleri alıp çılgınca bateri çalabilen bir çocuk ve bunu tv den görerek öğreniyor diğer tarafta cem yılmazdan kesip biçtiği esprileri anlatan komedyen. evet sayın seyirciler aptal kutusunu izlediniz.
çok seyretmedim ara ara kısa videolarına baktım, sonunda edindiğim izlenim sağdan soldan toplanan espriler düzenlenip izleyiciye sunulmuş. bunu yapmak zor değil yeter ki arkanda acun gibi başbakan'dan bile zengin biri olsun. geçenlerde ekşi'de yazıyordu atalay demirci'nin yaptığı bir espiri 2000 senelerinde bir yazarın yaşamış olduğu diyaloğun aynısıydı. yazar ilgili entry numarasınıda vermiş, edit filan da yok. ısmarlama şekilde birinci yapılmış kanımca, ha birde o salon gülmezken hülya avşar'ın yarılıp masaların altına girmeside o programı, programı yapan kişiyi ve ilgili kanalıda samimiyetsiz yapıyor bence.
türkiye'nin yeteneği olmuştur. * cem yılmaz çakması kadar bile kalitesi olmayan, stand-up yapmasını bilmeyen, esprileri güldürmeyen bu adam 250 bin tl alıyorsa cem yılmaz'ın milyon dolarlar kazanmasını gayet normal karşılarım.
1 ay sora unutulur .komik değil, bide cem yılmazla ,şahan la falan kıyaslanıyor ergenler tarafından ,işte bu komik.
O kadar sıkıci diye tv yi kapattirian adam 1. Olmus. Helal olsun turkiye. Buna nasil gulebildiniz ya? O iluzyon yapan kar yagdiran ikili falan ne kadar iyiydi!
yıllar yıllar sonra bununla mı övünç (!) duyacaksın demek istediğim insandır.

a.demirci: olum, ben var ya zamanın yetenek yarışmasında birinci olmuş adamım !
herhangi biri: vavvv... abi süpersin. peki abicim, ikinci kimdi?
a.demirci: ıııı... şey... eehh 4 yaşındaki bir velet...
(bkz: baha bayırlı)
komik bulunmayan komedyen. bence de o kadar başarılı değil

ama cemaatçi diye küfür üstüne küfür etmek nedir abi?

nasıl bir illet lan bunlar siktirin başımızdan amk..
abartmasak.
Yani neden illa herkesi birileriyle kıyaslıyoruz bilmiyorum.
Bir türk hastalığı. Ne yazık ki dna mıza işlenmiş bi hastalık. Tedavisi yok.
Arkadaşı tanımam etmem. ilk kez az önce final performansını izledim.
E komik. Değil mi abi.
Herşeyden önce sahnedeki özgüveni insanı bağlıyo zaten.
Sonradan anladımki 13 senedir sahnedeymiş falan.
Bu işi profesyonel olarak yaptığı için bu siktiğiminin programında yer almamalıymış.
Sana ne. Senmisin kriterleri belirleyen. izleme o zaman.
işte bu adam cemaatin içinden çıkmış.
Ulan salak ülkeyi yöneten cemaatin kendisi zaten.
He sen onlardan korkmayıp bu adamdan korkuyosan bu adam seni kesmez abi.
Sen zaten o zaman bu adamdan daha komiksin.
He endişen sanatada el atmış olmalarıysa merak etme o kale 2010 referandumunda evet oyu basan sezen aksuyla, teomanla çoktan düştü.
Çok güzel söylemiş sonunda 'insanoğlu işte'...
cemil Yılmazer.
esprileri güldürmeyen adam. ayrıca espri yapmak yetenek işi değil bence zeka işi. baha bayırlı'nınki gerçek yetenek aslında ama hakkını yediler çocuğun.
bilinen ve tanınan birinin katılmaması gereken yarışmada birincilik ödülü verilerek aslında ne kadar yanlı olduğumuzu açık eden kişi.
umarız** kaybolup gitmez. kendini daha da geliştirir yıllar geçtikçe. ve de umarız** bir zaman sonra malzemesi bitince belden aşağı çalışmaz espirileri.
final performansını izlemedim. ancak bir kıyas yapılacaksa cem yılmaz'la değil, küçük baterist ile yapılmalı. çünkü hakeden 4 yaşında olmasına karşın mükemmel ritim duygusuyla baha idi.
cem yılmaz kadar komik olmayan adam. *
adam çıktı türkiyedeki kaliteli komedyenler varken acaba ben de bir nebze olsa insanları güldürebilir miyim diyerekten sunumunu yaptı?
ha zorlama sahneleri vardır bilemem eleştirmen de değiliz zaten, ama birşeyler yaptı çıktı güldü,güldürdü insanları 40 dakika boyunca kendisine bağladı.
istiyoruz ki herkes en iyi olsun olamıyorsa da kendini rezil etmesin. adam kendisine herhangi bir komedyeni rakip olarak görmüyor, sorsanız * herkesten eminim öğreneceklerim vardır der. öyle de efendi birine benziyor.
cemaatçi olduğundan dem vurmuş zeki arkadaşlar. nereden biliyorsun hem. vay efendim cemaatçilere zamanında hep şovlar yapmışta falan fişmekan. bir de cemaatçilere dar kafalı insanlar deniyor.
bir başarıyı da tebrik etmek kadar zor ne var bizim için?
bu kadar entry girilince adam öldü zannettim .
türkiye'nin ceyhun yılmaz'dan sonra en büyük komedyeni.
gün itibarı ile 'en yetenekli golcü' ödülüne ben de layık görmesem de 'gelecek vaadeden en yetenekli golcü' olarak dikkatimi çeken wonderkid. 2 gün önce Bilecik'ime geldi ama dönüp bakmadım o da ayrı mesele.
yetenek sizsiniz yarışmasında birinci olan yarışmacıdır.3 liralık fıkra kitabı ile 250 bin lira kazanmasıda başarıdır ayrıca.
Başkalarını bilmem ama beni pek güldürmemiş yarışmacıdır. Yaptığı espiriler pek kaliteli değildi. Ben bateri çalan küçük çocuğun almasını çok isterdim. Zaten bundan öncede Atalay Demircinin bazı gösterileri ve turneleri vardı ama şimdi bu yarışmayı kazandığı için değişen tek şey daha fazla para kıracağıdır.
Kendisini üniversite gençliğinin buralara kadar getirdiğini hatırlatmak istediğim yetenek sizsiniz türkiye yarışmacısı .
çok feyizli bir komedyen. feyizli espriler yapar.

çin malı cem yılmaz gibi bişi.
komiktir, helal olsundur. belaltı vurmadığı için bir cem yılmaz değildir. beyni kurum bağlamış, her gördüğünü yobaz, cemaatçi diye yaftalayan yobazımsılara selam olsun.
acun denen medya kişiliğin, "alın sizlere komedyen!" diye dikte ettiği, bizim alık insanımıza komedyen diye piyasaya sürdüğü kişi.

cem yılmaz çakması falan demeyeceğim, elbette cem yılmaz'dan etkilenecektir yahut komedyenlik belli şekilde olduğundan haliyle cem yılmaz'a benzer yönü olacaktır, asıl beğenmediğim yönü "ukalalılığı" bu adamın. "ben çok post modernim, insanlar beni anlamıyor, espriyi yapıyorum ya geç anlıyorlar ya da anlamıyorlar, ondan gülmüyolar! ben daha napiyim?!" edasıyla icra ediyor mesleğini, e böyle ukalalılıkta iticilikte sınırları zorlarken ben senin gösterini izler miyim? sanmıyorum. elbette cem yılmaz dışında komedyenler çıksın bu ülkeden; ama çıkamıyor, boynuz kulak misali, cem yılmaz'ın kendisi kulak, onu geçecek bir "boynuz" henüz çıkamadı. ne yazık ki, türk halkı olarak yeniliğe alışkın değiliz, bir tane çıktı mı ikincisini aramıyoruz, yeter gider diyoruz ve bu yeni nesil komedyenlerin önünü kesmiş oluyoruz, ama atalay demirci'ye bakalım, bu zatın geçmişi yeni değil, hatta cem yılmaz'ın neslinden çıkma -3 yaş fark var-, şimdi bu adamı "yetenek" diye dikte etmek ancak acun gibi etiklikten bihaber medya canavarlarından beklenen bir fiil.

sözü uzatmıyorum: yetenek sizsiniz yarışmasında baha diye sevimli bir velet vardı, işte o olabilirdi yetenek, ama ya atalay? fırıncıların unlu mamulleri ısıtıp ısıtıp satması gibi, aynı teraneler, aynı klişeler, aynı seslendirmelerle "öykünmekten" öteye gitmeyen icraat ile türkiye'nin "yeteneği" seçiliyor... ancak "alık" diyebileceğim insanlar bu durumu kabul edebilir.

ha bir de "cem yılmaz baştan aşağı belden aşağı konuşuyor, küfürden öteye gitmiyor; bu adam en azından daha terbiyeli -daha sansürlü demek istiyor arkadaş-" diye bu adamı savunanlar-beğenler var ki, böylelerini ıslak abanoz odunuyla dövsek azdır.
esprileri ortalama yerel bir radyo programcısı kadar. yarışmanın rüzgarı bitince kimse hatırlamaz. bir radyoya da kapak atarsa ne ala kendisi için.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar