bugün

entry'ler (118)

en güzel makarna çeşiti

hepsi birbirinden farklıdır, bu işi en güzeli yoktur, mesela daha sos çeksin istiyorsanız makarnanız, penne, rigatoni vb gibi yüzeyi pürüzlü makarnalar kullanmak lazım.

Veya işte daha kremalı veya krema kıvamında yoğun domates soslar vb için, spagetti, fettucinne vb mesela yumurtasız orijinal carbonara yapmak için ihtiyacınız olan şey spaghetti, bunu penneyle yaparsanız cıvık cıvık yumurta olur her yer gibi gibi.

Makarna konusu çok derin mevzu, girsen çıkamazsın o sebeple hepsi benim bebeklerimdir.

edit: imla

two and a half men

gerçekten kendisine yakışmayacak şekilde, tabiri caiz ise, sidik yarışına kurban gitmiş.

--spoiler--
Detayları siz izlersiniz, göndermeler falan tamam da. Chuck Lorre da farkında Charlie gitti bizde bittik, onun salak "Anger Management" dizisi de tutmadı, bu sidik yarışı ikimizi de bitirdi. diyip hem kendi üstüne hemde Charlie Sheen'in üstüne piyanoyu düşürmüştür.
--spoiler--

Gerçekten bu sidik yarışına ben üzüldüm. Saçma HIMYM finali bile günlerce konuşuldu tartışıldı vb. Bu dizi final yaptı burada tek entry benim. Ekşide de 6 7 tane var.

Helal olsun aşk olsun, gözlerimde yaşlar.

korel göymen

Sabancı Üniversitesi öğretim üyesidir. Kendisi yerel yönetimler konusunda bir ekoldür, i melih gökçek'e kaybetmiş olması, kesinlikle ankara'nın kaybıdır. Bu kadar başarıya rağmen inanılmaz mütevazi ve anlayışlı bir hocadır. Dün biten sonbahar döneminin ardından bütün öğrencilerinin tek tek elini sıkıp başarılar dilemiştir. Ayrıca hristiyan öğrencilere de noel i geçirebilecekleri kilise alternatifleri vermiştir.

tripofobi

Kimse yazmamış ama ben yıllar önce kars gravyeri ile keşif etmiştim bu illeti !!!!!

13 yaşındaki çocuğa 100 bin euroluk tekne almak

ya arkadaş size ne dedirten eylemdir. çocuğun ağlaması ne biliyim saçma sapan anlayamazsınız falan demesi komik ama o kadar. Size ne amına koyayim ya parası var alır, yoksa almaz.

pes 2013 te yazarların favori oyuncuları

(bkz: emmanuel adebayor)

phoebe buffay

şu hayattan tek beklentimdir.

uludağ sözlük

sol frame i an itibariyle çılgın gibi, yiyecek dolan sözlüktür. ben mi kaçırdım noluyor lan? sürekli, iskender, börek, ıslak, noluyoruz oğlum?

erdoğan bayraktar

kanserli kıza yaptıklarından sonra gözümde asla yükselemeyecek adamdır kendisi. düşününki bir kabinede en delikanlı şekilde istifa edebilen adam bu adam. inançlarım gereği Kınamakda istemiyorum ama, yok olmuyor.

modern family

ayrıca 2011 emmy ödüllerinde artık alınamdık ödül bırakmadıktan sonra bir sonraki ödül sunucu jayne lynch gelip.

" welcome to modern family awards" tarzı birşey demişti. o bile anlatmaya yeter.

Ayrıca gene o geceden, sunucu kadının tepkisi bile yeter.

http://www.youtube.com/watch?v=zRyuRSmYb1c

modern family

kesinlikle bugüne kadar yapılmış friends ile birlikte en iyi komedi dizisidir. olamaz böyle birşey, her karakter kendine has kendine özgü.

Mesela friendsten örnek vereyim, her bölüm genelde 1 karakter üstüne kurulur ve ben bireysel olarak monica üstüne kurulanlardan nefret ederim. aynı şekilde family guy dada chris ve meg üstüne olan bölümler sadece iğrençtir. bu tip örnekleri çoğaltmak fazlasıyla mümkün. ama buradaki 10 ana karakterden kimin üstüne bir hikaye kurulursa kurulsun, en az bir kere haykırarak gülmek garanti.

05x09 spoiler
--spoiler--

Phil ayakkabısını yılan fanusuna düşürünce önce yılana bağırmasını ve sonra çaldığı blok flütü birisi bana açıklasın lütfen. haykırarak güldüm.

--spoiler--

yaran komedi filmleri

liar liar.

hoşlanılan kızın sizi burcunuza göre yargılaması

daha da kötüsü için "hoşlanılan kızın sizi mehzebinize göre yargılaması".

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

sordumsaricicege: imam.

Kizkulesindenistanbulabakmak: keyif adamı.

south park

beni baya göt etmiş dizidir. neden derseniz, aktif olarak yıllardır takip ettiğim, himym, two and a half men, family guy ve south park gibi diziler o kadar saçmalamıştı ki. Birden aklıma şu soru geldi.

Yahu ben mi büyüdüm artık, o kadar kolay gülemiyorum, biz çocukken bu diziler daha komikti sanki. Hani olur ya çocukken saçma salak "Baskül Ailesi" "Beşik Kertmesi" "Hamdi Alkan Show" " Olacak O Kadar" vb saçmalıklara kasıla kasıla gülerdik. Hani şimdi 10 dakika bile katlanamzsın.

--spoiler--

Özellikle family guy da briana olanlar, himym de ki geçmek bilmeyen 1 gün. Two and a half men deki işi götüren one man ve half man in diziden ayrılması.

--spoiler--

Hani yıllarca izledim bari bitireyim artık tadında vakit israfı olan dizilere dönüşmüştü.

South Park ta bu şekildeydi, 17 Sezonun ilk 3 bölümü gerçekten iğrenç ötesiydi. Özellikle vamp kids vs emo kids. Rezaletinden sonra tam bırakacaktım ki, arka arkaya "ginger cow" ve " black friday trilogy" ile eski günlerine o kadar güzel selam çaktılar ki. Oh be dedim. Ben büyümemişim, meğerse gerçekten diziler çok bozmuş.

Hobbit ile efsane bir final yaptılar. Gay Fish ten sonra Kanye ye dahada sallamazlar diyordum, bence daha rezil etmişler.

Velasıl başka bir soru daha 10 bölümle sezon mu biter amına koyayım? Tam almışşsın gazını yürüsene kardeşim, herkes ara veriyor, south park bitiyor, geçen senede aynısı oldu.

Neyse beni biraz hüzünlendiren birazda sevindiren dizidir sözlük.

uludağ sözlükteki kadın olmuş yazarlar

(bkz: açacağın başlığı sikeyim liseli)

bakan çocuğu olacaklara tavsiyeler

bakan çocuklarına verilen tavsiyelerdir. Yalnız unutulmasın Can yücel de bakan çoçuğu idi. Ayıptır, kurunun yanında yaşlara da yanmasın.

emre belözoğlu

bugün gerçek anlamda fenerbahçeli olmuş kaptanımızdır.

bazıları öldüğü gün düğün müzikleri açıp oynarım demiş. ayıptır lan bir futbolcudan bu kadar nefret edecek bir kafa için gerçekten 4 iq puanı lazım. sanırım oda bazılarında var.

10 kasım 2013 fenerbahçe galatasaray maçı

fenerbahçenin 2 golünün de bariz olarak gol olduğu markus merk tarafından onaylanan karşılaşma. Ayrıca gs nin penaltısa da penaltı. Ağlamayın ulan ibneler.

fenerbahçe taraftarı

bugün fatih terimin kulaklarını çınlatanlardır.