bugün

bulgaristanın aşırı milliyetçi, faşist partisi. son seçimlerde %8 oy alarak dördüncü olmuş ve azınlıklara, özelikle türklere korku salmıştır. bulgaristan bulgarlarındır sloganı ile yola çıkan bir guruhtur. aile televizyonları skat beyin yıkama faaliyetlerine hergün aralıksız devam ediyor. partinin lideri volen siderov ki kendisine bolen * siderov derler, gayet soğukkanlı bir şekilde türlü türlü abuk-subuk şeyleri yacağını iddia eder. iktidarı bir ele geçirirlerse, -ki temennimiz o yönde değil- tekrar bir göç dalgası yaşanabilir...
"çingene'den sabun, türk'ten baston yapacağız." diyen bir lider'e sahip "senin kafan yerinde mi becanım?!" partisi.
taraftarları ve bazı yetkililerinin ağızlarından düşürmedikleri bir slogan vardır.

*nyama turski, nyama tsganski"*

anlaşılan 1989'dan bugüne bulgaristan'da ontoloji çok gerilemiş.
ilk ikisinden çok farklı bir konsepte sahip olacak(kastettiğim nükleer savaş değildir) 3. dünya savaşı'nın başlaması için gayet gerekli unsurlardan biridir. 3. dünya savaşı'nın balkanlar'da başlayacağının en büyük kanıtıdır.
başkanı todor jivkov'un eski koruması olan ırkçı bulgar partisi.insanlıktan nasibini alamamışların partisi de denebilir.partiden çok kabile düzeniyle teşkilatlandıkları için sofya'ya yürümeye filan kalkmadıkları sürece insanları ancak vızıldayan sinek kadar rahatsız edebilirler sanıyorum.
Bu köpekler ulumazlar belki ama Sofya sokaklarında Türk'e benzettikleri bir italyan turisti fena halde benzetmişler.
(bkz: atakan)*
deli bir lidere sahip 240.000 oy alan ama çok tehlikeli bulgar partisidir. mensupları geceleri çingenlerin çalıştırdığı barları basmış fakat çingenlerden biri pompalıyla çıkınca kaçmışlardır. bir italyanı türk zannedip dalmışlardır fakat (bkz: sliven) de 2 türk tarafından 10 kişi dayakta yemiştir. böyle birileridir atakalılar. iç ve dış ırkçıdır.
geçtiğimiz günlerde başkent sofyada osmanlıdan kalma mimar sinan'ın eserlerinden olan camiye cuma namazı esnasında saldırmışlardır ve tamamen şoven türk karşıtı bir tutum içinde olan aşırı sağcı parti.
(bkz: bulgaristan da artan ırkçı saldırılar)
ne idüğü belirsiz siyasi partidir. tamam bulgar ırkçısısınız anladık ama o zaman özünüze dönmeniz gerekir. kullandıkları en büyük sloganlardan biri. biz ne türküz,ne slavız biz bulgar'ızdır. hey be mübarek adam madem bulgarlığı savunuyorsun da o zaman bulgarların en eski türk boylarından biri olup da daha sonraları hristiyanlığı benimsediğini ve slavlarla dirsek teması sonucunda da diline çokça slavca kelimeler alıp en sonunda bulgar dilinin tamamen slav gramerine dayalı bir dile dönüştüğünü bilip slavlaştığınızı kabul etmeniz gerekir.

kısacası eğer bir ideoloji yaratmak istiyorsanız ayağınız yere sağlam basmalı. o ideolojinin alt yapısı iyi kurulmalı,akıl ve bilim'e ters düşmemeli.
Oy pusulalarının götlerine kaçması temenni edilen sidikli bulgur örgütüdür.
23 milletvekili ile yükseliş içinde olan parti.
yükselsin de şu ata toprakları sahibine dönsün.
son avrupa birliği seçimlerinde sağlam tokat yemiştir. toplam oyları %3 bile değildir. türklerin partisi %18 oy alırken 1/6'sı kadar oy almaları beni kahkahalarla güldürmüştür. geçmiş olsun demek isterdim ama tarihin derinliklerine gömülmenizi istiyorum diğer türk düşmanlarıyla beraber.
Ota boka benzeyen kelime.
güncel Önemli Başlıklar