bugün

biraz soğuk olsa da iyi gittiğini düşündüğüm muzlu süttür. bazı bölüklerde elma suyu, nar suyu falan geliyormuş.
Bölük komutanının yeni gelen erlere bizzat kendisinin servis ettiği süttür.
boyle birsey ilk kez duyuyorum ama verirlerse yemeyin ve icmeyin sonu supriz sonlu cikabilir.
(bkz: bir sıçrıyor ki rüya imiş)
çokça içirdiğim süttür, şaka lan laka yok öyle bir şey, sadece duşa girerken yalın ayak basmayın birinin çocuğuna basıp kaymayın.
BornoZ mu?
Olmaz öyle şey bornoz kadın işidir, erkek adam bornoz giymez. Ben askerlik yaptigimda yoktu bornoz mornoz.
muzlu süt vermediler ama bölük komutanının ikram ettiği, şahsıma cebinden ısmarladığı lahmacunu yedim.
Sağolsun.
Kendisi şu anda general.
Yılbaşı geceleri dansözlük rakılı çalgılı çengili eğlenceleri de unutmayalım.
acemi askerlere verilmeyen hizmet.
Soğutulmadan içilmesi gerekir.
ulan millet nerelerde askerlik yapıyor, bize sadece süt veriyorlardı.
Askerliğin en güzel yanlarından biri de buydu.
hiç bir şeyi iştimadan sonra verilen buzlu bademe değişmem.
bornozla duştan çıkınca verilen şey muzlu süt olmayabilir, michelin yıldızlı sufle olmasın sakın aman dikkat.
Biz hudutta olduğumuzdan buz bulamazdık pek gerçi yine devletimiz sağolsun soğuk içerdik halbuki karargahtaki şanslı piçler hep buzlu içerdi işte o içimde bir uktedir, bu vesileyle dile getirmiş olayım!
Hafta sonları nöbetçi subayın havuz barda şov eşliğinde yapıp ikram ettiği kokteyl kadar olmasa da idare eder.
Ben bornozla Ranzaya yatmaya bayılıyorum.
nasıl ya sadece muzlu mu? sizin orada çikolata parçacıkları atmıyorlar mıydı?
Rüyaymış koğuş kalk komutuyla uyandim .
öncesindeki bornoz, duş, muz kelimelerinin mecaz anlamları olduğunu düşündürten süttür. askerde bornoz gören olsa olsa ileri derece rdmdir. yoksa bornoz ne arar la askerde? muz çok ama o bildiğin muz değil. duşu ise gora'daki duş sahnesindeki gibi düşün. hah ondan daha az duş işte.
tabi tabi sütün yanında bir adet biskremde veriyolardır. komutanlar sağolsunlar rahat ettirmek için ellerinden geleni yaparlar. mesela burdur askeriye tatil köyü orada herşey dahil konsept vardır kesin.
Günün tüm yorgunluğunu alıyordu.

Bu kadar güzel bir olayı yaşayamadıkları için kızlar adına çok üzülüyorum..
Bölük astsubayının ayağınıza bizzat getirdiği leziz süttür efendim. Askere gidemeyen kızlar bu lezzetten mahrum kalıyor maalesef.
Duş falan yazmayın şimdi damlar malum kişi.
Kızlar bunlar yalan söyliyir.

"Uyarı ! Burada yazılanlar tamamen hayal ürünüdür. inanmayın."

Diyorum ...

Swh.
Ben komutandan izin alıp gidip bimden alıp geliyodum askerdeki dokunuyodu.