entry 23 galeri video 1 ses iyilertrends
 1. 1.
  bunlara askerde rdm diyorlar kısaca. rahatına düşkün mehmetçik
  sivil hayatlarında hapse girmiş, uyuşturucu kullanmış askerler. silah alamayıp, sürekli ağır işler yaptırılan askerler.
  #7973828 :)
 2. 2.
  ben aşçıyken askerde, bunlarla bulaşık yıkıyoruz işte. cezalılarya mutfağa geliyor hergün beş tanesi bizle bulaşık yıkıyorlar.
  işte yer de bıçaklar vs kazanalr her şey var. ben köpüklüyorum oturduğum yerden onlar yıkıyor duruluyor.
  soruyorum - sen neden rdm oldun?
  + abi ben birisi ni bıçakladım.
  ben hemen bıçağı uzaklaştırıyorum ordan elime itiyorum. çünkü çocuklara sürekli bağırıp çağırıryorum işi düzgün yapmıyolar diye.
  öbürüne soruyorum sen ne yaptın?
  + abi bende adam vurdum tabancayla,.

  oha bu ne bee, çok komik lan. ama iyi çocuklardı ya. yazık bu vatan evlatlarına valla. çok temzileri vardı.
  #7982652 :)
 3. 3.
  askerde şöyle sorunlarım var, böyle problemlerim var diye sızlandığınız ve karşılında iplenmediğiniz ve olur öyle diyerek telkinlere maruz kaldığınız ve bunu duyar duymaz iyileştim sandığınız departman.
  #8040146 :)
 4. 4.
  Rehberlik danışma merkezi. Askerde eğitimden kaytarmak isteyen erler psikolojim bozuldu diyerek buraya giderler.
  #11176664 :)
 5. 5.
  ateşli silah kullanamaz raporları vardır genelde.

  (bkz: ask)
  #11947662 :)
 6. 6.
  psikolojik sorunları olduğu gerekçesiyle silah verilmeyen er.
  #13913616 :)
 7. 7.
  gerçekten psikolojik sorunları varsa silah kullanmayacak, psikolojik sorunu olmayıp numara yaptığı anlaşılırsa eşşek sudan gelinceye kadar ayar yiyecek askerdir. askerlikten yırtayım derken her gece itinayla 3-5 nöbeti kilitlenme garantidir.
  #13913656 :)
 8. 8.
  psikolojik rahatsızlıkları olan askerlerin genel adı. daha doğrusu abartı adı, adam tornacılık yapıyor sivilde, bir demir çapağı kolunu çiziyor anında rdm, çocuk tikidir kolunda dövme vardır al sana rdm... hapçısı, katili zaten doğuştan rdm. terör tehlikesinin olduğu kritik bölge karakoluna 13 tane silahsız rdm gönderen başka memleket var mıdır acaba? işte ben onların asteğmeniydim bir zamanlar. dayardım seroguali dayardım roju bunlara mort olur katır gibi yatarlardı. aslında iyi çocuklardı ancak askere neden alındıklarını kendileri dahi bilmezdi.
  #14956507 :)
 9. 9.
  (bkz: rahatsız değil mağdurum)
  #16847326 :)
 10. 10.
  kolu geçtim adamların göğsünde bile jilet var. rdm++ oluyor herhalde bunlar. he iyiliklerine diyecek yok ama o vücut nedir arkadaş ya. yüzü kalmış sağlam ki o da konuşurken belli ediyor bozulduğunu.

  niğde il jandarmadan saygılar...
  #18326753 :)
 11. 11.
  rahatına
  düşkün
  mehmetçik.
  #19045425 :)
 12. 12.
  askerde çok ilginç şekilde rdm olabilirsiniz. ben birini gördükten sonra baya şaşırmıştım. bir çocuğa tuvalet nöbeti vermişlerdi, tabur komutanı geldiğinde çocuk yoktu, sigara içip geldiğinde efsane bir dayak yedi çocuk ve binbaşı "bunu rdm'ye alın hayır gelmez artık bundan" demişti. ilginç.
  #19316927 :)
 13. 13.
  eğer askerliğinizi ilçe jandarma komutanlığı ya da jandarma karakolunda yapıyorsanız ve kolay sıkılmak gibi bir derdiniz yoksa; çok ciddi söylüyorum, en rahat jandarmalığı rdm olarak yaparsınız. ama alay veya daha büyük bir yere düşerseniz kesinlikle önermem; en pis işler hep size kilitlenir.

  yapmanız gereken şeyler:

  1- muayenede dövme ya da façalı olun. %99 rdm'siniz.
  2- acemi birliğinize teslim olduktan sonra verilecek pdr kâğıtlarında birkaç soruyu evet diye yanıtlayın. sizi birliğin rehberlik ve danışma merkezine gönderecekler. rdm'ciyi ya da başka birini tanımadığınız için kafalama ihtimâliniz düşüktür. bunun yerine evet yanıtı verdiğiniz sorularla ilgili bilginiz olsun. sorulardan biri hayatınızda kelle hapı kullanıp kullanmadığınızla ilgili. sorular kolay yani.
  3- diyelim pdr kâğıdında her şeyi hayır olarak işaretlediniz. "artık benden rdm olmaz" diye düşünmeyin. silsile yoluyla bölük komutanınıza çıkın. sinirli, ağlamaklı, gergin falan olursunuz zaten; askerliğin ilk günleri ne de olsa... anlatın. büyük olasılıkla rdm'ye gönderir. göndermezse de "daha alışamadın" deyip geçiştirir. yemin törenine kadar acemi erlere kimse kızmaz, bağırmaz. sonuçta siz henüz asker değilisiniz ve kaçmanız durumunda askeri mahkemelerde yargılanmayacaksınız.
  4- 3. şıkta anlattıklarımı usta birliğinizde de yapabilirsiniz. bu en zor ama en garanti rdm'liktir. alay ve üstü birliklerde rdm'ler için özel koğuşlar vardır. bırakın uyumayı, içeri girmeye tırsarsınız. kaldı ki silahsız asker olmak hoş değildir.

  ekleme: rdm'ler muhabere ve ulaştırma gibi şeylere de verilemezler. sonuçta birinde kritik ve hatta devlet sırrı bilgiler, diğerinde dma'dan tutun da kamyona kadar ağır makinalar.
  #19490935 :)
 14. 14.
  Ya nobetten kacmak icin ya da psikoloji bozuk oldugu icin gidilen yerdir. Iki halde de o askerden o orduya hayir gelmeyecegi icin qcilen terhis edilmesi gereken askerlerin gittigi yerdir.

  Amerika'da askerler kabul edilmeden once psikolojisinin saglam olup olmadigi test edilir.
  #20465049 :)
 15. 15.
  Tsk nın silah vermemek yerine Silahın tetik kısmına kaynak yaptığı aparat ile kendini vurmasını engellediği yada engellediğini sandığı askerlerdir. Bu aparat teknolojinin geldiği son noktayı göstermek için süper bir örnektir. Rezilliktir.
  #23037099 :)
 16. 16.
  askerde kayıtçısı olduğum merkezdir.bir sürü numaracı askerle uğraşılan yerdir.
  #25527803 :)
 17. 17.
  erkek olun lan çıkmayın rdm'ye doktoru boş yere uğraştırmayın.
  #25527834 :)
 18. 18.
  Rahatına Düşkün Mehmetçik'in açılımı olarak algılanırdı bizim orada. işten kaçmak için giden adam da çoktu buraya gerçekten problemleri olduğu için gidende. Tabi mala yatma amacıyla gidenler çok olduğu için her giden otomatik olarak bu sınıflandırmaya tabi tutuluyordu. istisnai yerler hariç askeriyede silah altına alındığınız andan itibaren tıbbi bir rahatsızlığınızın olduğuna karşı tarafı cidden inandırmanız lazım.
  #25531131 :)
 19. 19.
  Ruhsal dengesi bozuk askerlerin ayrıldığı kategori. Antidepresan alıyor olman bu kategori için geçerli bir neden. Vücudunda faça, dövme gibi şeyler bulunuyorsa da aday olduğunuz kategoridir. Silahsız olarak askerlik görevini yerine getiren erlere verilen isim.
  #26364323 :)
 20. 20.
  rehabilitasyon danışma merkezi.

  bu bölüklerde prozac oral yolla değil, duman yoluyla alınabilinir. kolonya nasıl suyla seyreltilir profesyonelleri tarafından öğrenme imkanı bulabilirsiniz. orjinal psikopat ile psikopat görünümü arasında ki büyük farkı gözle görüp test edebilirsiniz. bu bölüklerde normal olup askerlik yapana allah sabır versin. kırmızı hap peşinden koşan onlarca tavşan ile aynı yerde değişik bir tecrübe için haydi durma sende rdm ol.
  #26364391 :)
 21. 21.
  zorunlu askerliğin askeri sağlık personeline getirdiği yüklerden birisi. uğraştırmayın abicim bizi. efendi gibi yapın bitirin.
  #26364392 :)
 22. 22.
  Açılımı rehberlik ve danışma merkezi iken, askere sanki bu bir sıfatmış gibi söylenmeye başlar. ruhsuz ve dengesiz manyak der gibi.
  #27340172 :)
 23. 23.
  Girmek istemediğiniz zaman zorla soktukları yer. iyiyim ben bir şeyim yok dedikçe daha çok hayır olmaz öyle dedikleri konum. Faça varsa ve antidepresan kullanıyorsanız kaçışınız olmadan sokuyorlar.
  #36560639 :)