bugün

http://www.asam.org.tr
avrasya bir vakfı
bildiğim kadarıyla yeşil sermaye olan ülker tarafından finanse edilen ve aynı zamanda silahlı kuvvetlere yakınlığı ile bilinen stratejik araştırma merkezi
Gündüz Aktan'ın başkanlığını bırakıp yerine Eski Washington büyükelçisi olan "Faruk Loğoğlu'nun" başkanlığını devr aldığı bir think-thank tir.Ankara da bulunmaktadır merkezi.Çeşitli bölümlere ayrılmakla birlikte,eskisi kadar personel çalıştırmamaktadırlar.
Kendi alanında önemli bir yere sahip olan ASAM ,üLker tarafından finanse edilmekle birlikte bünyesinde birçok emekli Subay ve General bulundurmaktadır.
Staj programları da olmakla birlikte,içine girdiğiniz de daha da şaşırtan,insana çok güzel tecrübeler ve birikimler kazandıran bir kuruluştur.Zira stajerlere çok önem vermektedirler.
odtü petrol ve doğalgaz mühendisliği 1980 mezunu necdet pamir in genel koordinatörlüğünü yaptığı, enerji piyasalarıyla da yakından ilgilenen kuruluş.
stratejik analiz dergisini çıkaran kuruluştur.
(bkz: think tank)
(bkz: edip başer)
1994'te kurulmuş kurum.
1 temmuz - 31 temmuz 2008 tarihleri arasında staj yapacağım ve ''Türkiye'nin en önde gelen think-tank kuruluşu'' denilmesi yanlış olmayacak olan bir tür dış politika enstitüsüdür.
yaklaşık bir aydır kendisinden haber alınamayan kurum. önce taşınıyoruz dedi sonra da sırra kadem bastı.

(bkz: neredesiniz yaa ben sizde staj yapacaktım)
Ülker'in sponsorluğundan çekilmesi ve Ankara - Çankaya'da, Yıldız semtinde bulunan binasının da boşaltılmasıyla kapanmış kuruluştur. Geçen yıl staj yaptığım ve çok keyif alarak çalıştığım, ülkemizin ilk ve en aktif think-tank'inin bu konuma gelmesi oldukça üzücü ve düşündürücüdür. Tekrar tyoparlanması da zor gözükmektedir. Zaten çekirdek, asıl kadrodan bir iki kişi kalmıştı, onların da başka düşünce kuruluşlarında devam edeceğini düşünüyorum.
avrasya stratejik araştırmalar merkezi.
alınan duyumlara göre yeniden faaliyete geçecek olan düşünce kuruluşu. bu kez merkez ankara değil istanbul olacaktır. (kaynak: ASAM Yönetim Kurulu Baskanı Musa Serdar Çelebi).
endonezya dilinde: ekşi.