1. 1.
  biranın ana maddesi.
  1 ... anthrax
 2. 2.
  buğdayla yan yana oldu mu orak istemeyen tahıl.
  ... palta
 3. 3.
  masallarda bir uzunluk ölçüsü
  (bkz: arpa boyu)
  2 ... aabi
 4. 4.
  aynı zamanda din derslerinde hatırlatıldığı üzere vücut kılları içinde bir ölçü birimidir. mahrem bölgelerdeki kıllar arpa boyunu geçmemelidir. ölçüm şartları gayet zor olup, tarih işin eğli olmadan bu ölçümü yapmaya çalışırken çarpılan yiğitlerle doludur.
  2 ... lazy pigeon
 5. 5.
  soguk ve yüksek kesimlerde daha kolay yetisen tahil. cukurova gibi sicak yerlerde hemen hemen hic ekilmez.
  ... antepli
 6. 6.
  atın ölümüne sebep olabilecek besin maddesi.
  1 ... magictouch
 7. 7.
  Advanced Research Projects Agency. amerikan savunma bakanlığına bağlıdır. arpanet adlı verilen, şimdi kullandığımız internet'in atası olan ağ bağlantısını kuran kurumdur.
  1 -1 ... endirekt serbest vurus
 8. 8.
  Aynı adla anılan, taneleri ekmek ve bira yapımında kullanılan, hayvanlara yem olarak verilen, memleketimizde çok yetiştirilen buğdaygillerden bir bitki. uzunluğu çeşitli olmakla beraber buğday ve çavdardan daha kısadır. Başak uzunluğu, çeşitlerine göre değişir. Her başak boğumunda üç başakçık bulunur.

  Arpa'nın ekimi, biçimi ve bakımı, aynen buğdayınki gibidir. Arpa tanelerinde özellikle azotlu maddeler çoktur. Bu sebeple, çoklukla hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Fakat, daha çok genç hayvanlara yedirilir. Bazı ülkelerde siyah ve beyaz arpa unu, ekmek hamuruna karıştırılır.

  Arpa tanelerinin protein ve yağı azdır. Sindirim yeteneği yüksektir. Arpa, hızla büyüyen bir bitkidir ve iyi hazırlanmış topraklarda yetişir. Bir dönümden alman ürün 75 - 450 kilogramdır.
  ... destination unknown
 9. 9.
  (bkz: malt)
  ... nada
 10. 10.
  argoda rüşvet anlamına gelir.
  1 ... linka