bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 491.
    benim izlerken hiçbir beklentim olmayan ama 2 saat boyunca hiç bunaltmayan eskilere götürerek bolca insanlık dersi veren, şekerleme tadında olan film. sonu özellikle çok güzeldi.
    ... sigaranindumani
  2. 490.
    cem yilmaz ve arkadas kadrosunun yeni filmidir.

mesela benim de arkadaslarim vardi lise zamanlarinda, amator videolar falan cekerdik. cem yilmaz in olayi ise adeta uc noktasi bu isin.

adam bildigin kankileriyle senede bir defa mutlaka milyonlarca dolarlik bir film cekiyor. hayat ne garip ya.
    1 ... handsomeness
  3. 489.
    Üzgünüm, sanırım bir Cem Yılmaz balonu daha karşımızda.
    1 -2 ... thinner
  4. 488.
    Atılan snapler sayesinde sinamaya gitmeden tamamını izleyebildiğim film. Beni korsancılığa siz ittiniz.
    1 -1 ... nadyaileivan
  5. 487.
    reklamını acun'da yapınca işkillenmiştim, yorumlardan anladığım kadarıyla hakikaten kötü filmmiş.
    1 -3 ... the adamin biri
  6. 486.
    Bu film hakkında sitemde bulunmadan önce şunu dikkate almakta büyük fayda var: Bu filmin yapılmasını isteyen öncelikli olarak Cem yılmaz değildir. Bizzat Cem yılmaz'ın kitlesidir, seyircilerdir. Hatta Cem yılmaz'ın uzun yıllar bu film için kulağının üzerine yattığı bile söylenebilir. Çekebilecek olmasına rağmen inat ettiği; uzun yıllar çekmediği bile söylenebilir. Belki de rolün (arif ışık) üzerine yapışmasından korkuyordu. Bilemiyoruz. Ancak filmleri 2 milyonda çakılı kalınca bu filmi yapmaya karar verdi sanırım.
    CEM YILMAZ FiLMLERinin TOPLAM SEYiRCi sayısı

G.O.R.A.(2004): 4.001.711

Hokkabaz(2006): 1.710.212

A.R.O.G (2008): 3.707.086

Yahşi Batı (2010) : 2.116.192

Pek Yakında (2014) : 2.187.278

Ali Baba ve 7 Cüceler (2015) :1.828.311

ARiF V 216 2 HAFTALIK SEYiRCi sayısı

Arif v 216 (2018): 3.322.282

Sonuçta ticari olarak Cem Yılmaz'ın ne kadar doğru bir karar aldığı ortaya çıkmıştır. ARiF V 216'nın 2 haftalık seyircisi bile diğer filmlerin toplam seyircisini geçmiştir. Film gişe bakımından başarılıdır. bundan sonrası ancak insanların yorumudur. Ve görüleceği üzere seyircinin yorumları sinema işi için yadsınamayacak değerdedir. Eminim ki cem yılmaz ileriki filmlerinde bu yorumları da dikkate alacaktır.

edit. Seyirci sayıları Kaynak: https://boxofficeturkiye.com/cem-yilmaz
    ... lesley mateas
  7. 485.
    cem Yılmaz'ın diğer çalışmalarına göre çok basit ve sevimsiz kalmış film.

çocuk filmi gibiydi. filmin ikinci yarısının 15 dakikasından sonra salondan ayrılanlar oldu.
    3 -4 ... ayranlisoda
  8. 484.
    Benim bu filme 10 üzerinden vereceğim puan iç guveysinden hallicedir.
    Bir kere beklenti hatası var.bu film komedi filmi kategorisinde değildir.ayrıca bu film amatör ruhla profesyonel bir iş değil profesyonel ruhla amatör bir filmdir. Bir nevi nutella kavanozunun içindeki bim şokellasıdır.
    Filmi beğenenler aslında kendi alışkanlıklarını seven insanlardır.cem yilmazi cem yılmaz yapan kitlenin geçmişine sahip çıkmasıdır vesselam.
    4 -2 ... sevildigini belli etmeyen adam
  9. 483.
    Tanım: cem yılmaz'ın en son vizyona giren filmidir.

Gora'yı, Arog'u ve Yahşi Batı'yı defalarca izledim. Artık cidden replikleri ezberledim. Arkadaşlar arasında yeni bir dil oluşturduk resmen. Bu kadar sevdik benimsedik o senaryoları. Sıfatlar girdi türkçe'ye, deyimler oldu resmen. Arif gömleği, x'e programlanmak vb. Kimya hocam elementleri anlatırken "evet tahta, zoruna mı gitti?" diyebiliyordu. Ve ben gora'yı geceyarıları tekrar tekrar izlerken "bir gün gelecek ben garavel'i, erşan kuneri'yi, 216'yı yeniden beyaz perdede göreceğim" diye hayal bile edemiyordum. Bu film benim gibi hastalık derecesinde "goracı" insanlara ilaç gibi geldi.

Fakat diğer yandan kötü bir filmdi. Bütün espriler önceki filmlerle alakalıydı. Bu film kendine ait bir replik diline sahip değil. 10 sene sonra hatırlayacağımız tek replik yok. Ve en büyük eksiklik rasim öztekin. Bunun haricinde nedense Cem Yılmaz kendine çok sahne yazmış. Erşan kuneri gibi bir karakter filmin sadece 5 dakikasında var. Garavel usta'nın da az sahnesi var. Ulan koskoca Zeki Müren'e bile az yer verilmiş. Bu kadar Arif sıkıyor insanı. Çoğu kişinin favori karakteri Bob'tur Erşan'dır Arif değildir. izlenip gülünebilir ama beklentiyi karşılamayan bir filmdi. Yine de Cem yılmaz'a teşekkürler.
    4 -1 ... kuna
  10. 482.
    beğenenlerin de sürüye uymak için beğenmediğini ifade etmek
    zorunda hissettiği bi şey gibi..beğeneni bayaa gömüyolar...
    bu filmi beğenmek bu filme gülmek çok ayıplı bişey olsa gerek

not:izlemedim komedi filmi sevmem...
    ben daha çok ağzına alcan mı tarzı varoluşsal egzistanyelizm deneyselciliğini seviyorum.
    2 -3 ... dfs800