bugün

entry'ler (4899)

mehmet topal

Onu hep düzgün kişiliği ve ne zaman adı geçse kulağımda canlanan şu cümlelerle hatırlarım;

--spoiler--
"Hocam Allah Kuran çarpsın..."
--spoiler--

29 ocak 2023 fenerbahçe kasımpaşa maçı

Ya olum bu gerizekalı tayfaya açıklama yapmayın. Hakem doğru veya yanlış bir yorum yapmış ve tekrarlatmış. Kuralda penaltı atan oyuncuyu açıkça etkilerse diyor. Etkiliyor mu, etkiliyor aq. Ben etkilendim mesela.

Ona bakarsan ofsayt kuralı belli "açık!" bir şekilde ofsayt olmayan pozisyona beş dakika bakılıp ofsayt bulundu aq. Bunlar ağlama modunu açtı, hiç muhattap olmayın. Her seferinde maç biter bitmez açıklama yapıp göt oluyorlar.

ayıgtoyon

Türk mitoloji karakteri ürüng ayıg toyon'dan esinlenerek edinmek istediğim soyadıdır. Türkçe anlamı olmayan, harfler itibariyle de benzer olan soy adımı ayıgtoyon olarak değiştirme fikri geldi birden. Kabul edilir mi diye merakta bırakmıştır.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

iki notayı bir asırda ancak bir araya getirir. işinin ehli sayılmaz.

çekiç ve gül bir behzat ç hikayesi

Blu TV'de yayınlanmaya başlayan Behzat Ç dizisidir. ilk bölüm için genel anlamda girişi fena değildi diyebilirim.

--spoiler--
Harun Sinanoğlu'nun dizide olmaması bizi zaten üzüyorken, kedinin ölümünde neredeyse ağıtlar yakan, ortalığı ayağa kaldıran ekip, göldeki cesette bulduğu harun isimli emniyet personeli kimliğinden sonra sadece "hassiktir!" diye tepki veriyor. Hani şöyle söyleyeyim, harun'un babası otobüs çaldığında daha verilen şaşkınlık tepkisinin yarısı bile değil. Bir de 'harun falanca yerde görevde değil mi ya?" diye devam ediyor diyeyim siz anlayın. Üzerine daha garibi emniyetteki yeni kadın Arkadaş "harun konserim geldi" dediğinde sevinçten havalara uçtular akabinde. Sonrası, ama o harun değilmiş tüh falan filan.
--spoiler--

Ya ben kafam güzel izlediğim için anlayamadım ya da bu dizi bizimle eyleniy.

uefa uluslar ligi

Uefa'nın maç sayısını arttırmak için giriştiği en büyük saçmalıktır. Şampiyonlar Ligi'nin lig usulü formata döneceğinin konuşulduğu zamanlarda peydah olmuşken en azından lig usulü bir formatta oynanabilirdi. iki ayrı seviyedeki iki kümeden oluşan lig formatı yap olsun bitsin. Mis gibi de izlerdik.

tregeze

erman Toroğlu'nun trezeguet'un ismini ısrarla ve inatla telaffuz etme şekli.

allah ın tek olması ve bir olması

Birden fazla yaratıcı fikri zaten onları da bir yaratıcının yaratmış olması fikrini kaçınılmaz kılar. Tanrı varsa tek olmalı, birden fazla tanrı varsa da onları yaratan bir tanrı kesinlikle olmalı kısacası.

Ancak şöyle bir durum var, tanrı ezeli olmalı. Ezeli olan bir varlığın olabileceğine inanıyorsan bu varlık evrenin kendisi de olabilir.

arif ışık

ismini cem yılmaz'ın babası arif yılmaz'dan alan karakter. Karantina günlerinde bir kez daha oturup izleyeyim dedim ve Arif işık'ın doğum tarihinin de abisi Can Yılmaz'ın doğum tarihi olduğu detayını fark ettim.

yunus dönertaş

Allah rahmet eylesin.

15 temmuz 2021 de kendisi Çorlu devlet hastanesi'nde görülüyor. 19 Ağustos 2021'de ise 3 parça kemik ve kafatası buluyor. Kemiklerin Yunus'a ait olduğu teyit edildikten sonra ağabeyi çıkıp cinayet şüphemiz yok açıklaması yapıyor. Bana çok tuhaf geldi bu. Üç parça kemikten yaralama olup olmadığını nasıl tespit edebildiniz diye sormak yerine bir cümleyi kuruyor. Bana kalırsa kesinlikle cinayet. O kemikler oraya nasıl geldi ve adam. Nerede gerisi bu adamın eceliyle öldüyse. Bilen biri yeşillendirsin gerildim.

diagoras

Doğum gününde (03.06.2011) sözlüğe katılmış, ve 03.06.2021 tarihinde sözlükteki 10. Yılını tamamlamış olan yazardır. ilk kayıt olurken bırakın on seneyi, on gün bile yazmayı hayal edemezdim. Tek bir "paradoks" aramasından konu nerelere geldi.

var

Dünyanın en saçma uygulanma şekline sahip teknolojidir. Var hakemi 2 saat maçın hakemini çağırıp izleteceğine, kararı var hakemi versin hakem o kararın var hakemi tarafından verildiğini "var işareti" ile göstersin. Mal mal işler amk.

vatan hainlerinin ortak özellikleri

Rüşvet verme ve rüşvet alma alışkanlıklarının olması.

sözlük yazarlarının tanıştığı ünlüler

2009 - (bkz: Recep Tayyip Erdoğan)
2015 - (bkz: Altın Elbiseli Adam)
2017 - (bkz: Mehmet Aurelio)

En özeli rahmetli ile konuşma fırsatı bulabilmedi. Sonrasında ise adamın dibi Marco geliyor. Ve son olarak da başbakan olması münasebetiyle RTE.

kadınlar tipe bakar mı bakmaz mı sorusu

Açıkçası direk tipe genelde sik bağımlısı kadınlar bakıyor. Kadınlar bence bizden farklı olarak aura olayına daha çok bakıyor. Aklı başında herifler de bu kafada oluyor genelde. O değil de sanatçı kadınlar çok çekici olmuyor mu?

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bir cesaret kasap dükkanı açıp adını Cesar Et koyasım var. Psikoloji olarak o hale geldim. Güzel fikir ama kabul et. Cesar'ın hakkı Cesar'a. Cesar mi, kabul mu olsun? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Vallahi kırdım kafayı.

beyaz futbol

Ahmet Çakar'ın Burak Elmas'i ısrarla göndermeye çalıştığı, yönetimi doğradığı program. Bir Fenerbahçeli olarak Rasim'le aynı fikirdeyim. Ahmet Çakar'ı birileri kullanıyor. Rok farkında ve ikidir bunu söylüyor Çakar'a. Yakışmıyor Ahmet Çakar'a.

red notice

--spoiler--
-Babanın saati mi?
-yok ucuz roman'daki saat. Tabiki babamın saati.
--spoiler--
*

metaverse

Beni çok fena dumur etmiş evren. Daha geçen sene Free2play ve mmorpg oyunlarından yola çıkarak, "ulen bu oyunlarda çar satıyorlar, hesap satıyorlar... Aslında varya bir oyun çıkaracaksın, sanal para ile yer satacaksın, sanal materyaller kullarak yapı ve yapı malzemeleri satacaksın. Oyuna talep arttıkça şehir merkezi gelişecek oradaki yerler daha değerli olacak, al sana oyun üzerinden yatırım. Ortada arsa yok ev yok ama para var." diye bir fikir gelmişti aklıma. "Ve ben de fikrimi hayata geçirdim artık çok zenginim" dememi beklemediğizi biliyorum. Beklemeyin zaten. El oğlu metaverse ile bu dünyayı kurdu bile. Sanal gerçeklik, vr,ar derken gerçek oluyor. Vay anasını be.

george herbert leigh mallory

1924 yılında Everest tepesine ilk çıkan insan unvanını kazanmak üzere yola çıkan fakat zirveye 300m kala kaybolan ingiliz dağcı. Cesedine tam 75 yıl sonra ulaşılmıştır.