1. 1.
  Türk Edebiyat Tarihi'ne "Bayrak Şairi" olarak adını yazdıran Arif Nihat Asya , 1904 yılında Çatalca'nın inceğiz Köyün'nde dünyaya gelmiştir.ilköğrenimine köyünde başlamış, daha sonra istanbul'a gelir. Önce Haseki Mahalle Mektebi'ne daha sonra Gülşen'i Maarif Rüştiyesi'ne devam eder.

  Yatılı olarak girdiği Bolu Sultanisi kapatılınca, Kastamonu Sultanisi'ne aktarılır. Milli Mücadele Dönemi'nde Ankara'da bulunur. Bu dönem onun şiire başladığı, Türklük ve vatan aşkı ile şiirler kaleme aldığı tarihlerdir. 1928 yılında Darülmuallimin'i Aliye'den edebiyat öğretmeni olarak mezun olur ve Adana kolej ve öğretmen okullarında edebiyat öğretmenliği ve yöneticilik yapar.

  1948 yılında Edirne'ye tayin edilir. 1950-54 döneminde Adana Milletvekilliği, 1954 yılında Eskişehir milletvekilliği yapar. 1962 yılında ise Ankara Gazi Lisesi'nden emekli olur.

  Arif Nihat Asya, Türklük ve Türk Dünyası sevdalısıdır. Şiirlerinde bu dünyalardan da sesler getirmeye çalışır. Kimi zaman oradan uzak kalışımızın hüznünü yansıtır, kimi zaman da oralarda yaşanmış Türk kahramanlıklarını anlatır.

  5 Ocak 1974 tarihinde Ankara'da vefat etti.
  4 ... palta
 2. 2.
  taninmamis bir insan,
  eski besiktasli nihat daha cok taninmis ornegin.
  5 -6 ... ultra populer
 3. 3.
  Seccaden kumlardı.
  Devirlerden, diyarlardan
  Gelip, göklerde buluşan
  Ezanların vardı!.
  Mescit mümin, minber mümin...
  Taşardı kubbelerden tekbir,
  Dolardı kubbelere amin..
  4 ... farabi
 4. 4.
  (bkz: naat)
  ... white pages
 5. 5.
  Türk edebiyatının unutılmaz şahsiyetidir.Türk' e Türklüğü anlatan, anadolunun
  mert insnının güzelliklerini şiire döken aynı zaman da yaz dığı şiirleriyle tarihi bize anlatan bir şahsiyettir. Şiirlerini her okuyan ayrı bir lezzet alır. Şiirleri öyle akıcıdır ki insanı rahatlatır.
  1 -1 ... veterinary38
 6. 6.
  her şairin akıllara yer eden bir şiiri olduğu gibi kendisinin de bir bayrak rüzgar bekliyor şiiri akıllarda yer etmiştir. naat'ı ise oldukça etkileyicidir. dursun ali erzincanlı'nın sesinden dinlenebilir. milliyetçi bir çizgisi olan ve siyasetle de ilgilenmiş bir şairdir, hemen her şair gibi ideolojik kamplaşma ortaına şiirleri, edebi yetkinliği değil dünya görüşü ön plana çıkarılmıştır. ne acı.

  http://www.youtube.com/watch?v=6DI6niEQgv0+
  1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 7. 7.
  bayrak şairi..
  3 ... kalamara41
 8. 8.
  "dua" isimli oldukça güzel bir şiiri vardır.

  (bkz: dua)
  ... palta
 9. 9.
  (bkz: bayrağa seslenen şair)
  2 ... pygmalion
 10. 10.
  fetih marşı da bu şairimizindir.
  2 ... dreamcatcher147