bugün

yetenek sizsiniz'de ne yaptı izlemedim; ama hakkında yazılan 685 entry'e bakılırsa, bişiler yapmış olacak. arşa yükselirken peygamberliğini mi ilan etti bu herif? ne yaptı lan!
ilerleyen günlerde, bir gösterisinde alışveriş merkezi kaybetmeyi planladığını söyleyen, ortalıgı gösterileriyle kasıp kavurmuş, * muhtemelen de yarışmayı 1. tamamlayacak olan yetenek sizsiniz yarışmacısı.
(bkz: birinci benim ikinci kim)
Odtü'de okuyor. 4 yıldır Türkiye'de. Sihirbaz değil, zihinbaz bir arkadaşımız. Şovları 7'den 7'e herkesi etkiliyor. Yeteneksizsinizde de başarılar diliyorum.
demet evgara çok benzeyen büyücü
yetenek sizsiniz türkiye'nin ikinci sezonunda birinci olması muhtemel ilizyonist yarışmacı.

yetenek sizsiniz türkiye yarışmasının birincisinin bir türk olmaması üzücü olur herhalde.

(bkz: yeteneksizsiniz türkiye)
bana göre arif gaffurî. her ne kadar yarışmayı seyretmesem de kendisinden bir şekilde haberdar olduğum sihirbaz. zaten haberdar olmamak mümkün değil. internette, facebook'ta, sözlükte hep kendisinden bahsediliyor. bu yazıyı yazmak için fırtınanın dinmesini bekledim. çünkü üzerinde biraz sakin düşünülmesi gerektiğine inanıyorum. ben bu arif gaffurî meselesine farklı bir açıdan bakıyorum.

tamam, hepsinin bir numara olduğunu biliyoruz ama adam ilk anda kimseye farkettirmeden yapıyor, önemli olan da bu diyenlere hak veriyorum. mesele de burada zaten. meşhur bir "canbaza bak canbaza" hikâyesi vardır ya hani bir meydana canbaz gelmiş ipin üstünde yürüyor. yankesiciler de kalabalığın arasına karışmış. canbaz yürüdüğü yerde "canbaza bak canbaza" deyip seyredenlerin dikkatini oraya çekiyorlar ve ceplerini yokluyorlar. bu arif gaffurî vakası da buna benziyor.

doğru, ilk seyredişte kimse numarayı göremiyor. erman toroğlu'nun pozisyonları tekrar tekrar seyredip ofsayta, penaltıya karar vermesi gibi ancak tekrar tekrar seyredince hile anlaşılıyor. fakat asıl numara bence şurada: milyonlar arif'i seyrederken yani canbaza bakarken libya karıştı diye zaten üçte ikisi vergi olan benzine zam yapılıyor. yani hükümetin eli cebimizde dolaşıyor.

-canbaza bak canbaza!

en zenginle en fakir arasındaki gelir dağılımı farkı "resmi rakamlara" göre 8.5 kata çıkıyor.

-canbaza bak canbaza!

işin tuhaf tarafı, arif'in yarışmasını yayınlayan kanalın sahibi olan mehmet emin karamehmet 4 milyar dolarlık servetiyle türkiye'nin en zengini olarak açıklandı. yani nerdeyse o programı seyreden milyonlarca kişinin gelirine tek başına sahip.

-canbaza bak canbaza!

milyonlar arif'i seyrederken doğu'da terör destekçilerine karşı çaresiz kalan polis batı'da kafasına göre baskın yapıp, istediğini içeri tıkıyor.

-canbaza bak canbaza!

uzun lafın kısası millet canbaza bakıp numarayı görmeye çalışırken asıl numarayı gözden kaçırıyor.
sadece yaptığı numaralarla dikkat çeken adam-dı ta ki kendisini bugün bir alışveriş merkezinde görene kadar.
göz göze geldik, çarpıldım! allahım onlar nasıl gözlerdir... ben donakalmış bakarken o çoktan yürüyen merdivenle yukarı çıkmıştı bile. ah!

not: bu entariyi elbet okuyacaksın canım sevgilim, özür dilerim!.. ama bakıyosun işte, elimde değil! göz hakkı! *
bizzat tanıştığım bi eleman.
azeri türküdür.
iran tahranlıdır.
odtüde okumaktadır.
esprileri bayattır.
yamulmamak icin yorum bile yazmaktan tirstigim bir sahsiyet.
Eskiden kızlar ya davulcuya ya zurnacıya derlerdi. Edward ve Aref'ten sonra ya vampire ya sihirbaza oldu. Özellikle teenage kızlarımızın sihirbazlık numaralarını geçtim farklı imajından dolayı ilgi duyduğu kişidir Aref. O numaraları 40 yaşında bi amca yapsa ilgi çekmezdi yani bu kadar bence. Hatta o amcanın da soy adı ghafouri olsa hiç bi kızın facebook'da soy adını ghafouri yapacağını sanmam. Oysaki şimdilerde var böyle bir olay. Bildiğin çifte standart. Amcanın suçu neydi!
Magic Necmi'nin rakibi olan, yeteneksizsiniz yarışmacısı ve tüm Türkiye'yi beyin okuduğuna inandıran şovcu.
ancak memleketin saflarını kandırabilen insanı andıran arkadaş.
bütün foyalarının açığa çıktığı, gözleri garip olan ilizyonist.
hilesi açıklandıktan sonra fıss olan ama yinede profesyönelliği tartışılmaz yöse girmiş olan adamımdır.
görsel
Kader'e inanmamı sağlayan çocuktur.Ama rıdvan dilmen'e göre (bkz: bir chris angel değil)
şimdi bu illüzyonist abimiz aref, çok güzel show yapan bi adam. zaten illüzyon'da önemli olan her zaman için seyircinin takibidir. bu komedi alanında ya da birçok alanda geçerlidir. aref, gerek müzik olsun, gerek konuşma tarzı, gerek seyirciyi kendine kitlemesiyle tek kelimeyle başarılı bi show adamı... bunu kimse inkâr edemez ve etmeye kalksa da "nasıl yedin o zaman !?" cevabıyla karşı karşıya kalır. ilk tur ya da yarı final olsun, numarası basit olsa bile dediklerimin hepsini başarılı bi şekilde illüzyon'una aktardıysa bu adam başarılıdır be abi... bu kadar zorlamanıza gerek yok. cem yılmaz'ın dediği gibi "ip var orada kesin" zihniyetinden kurtulun artık... oturup böyle bi adamın bize neler kazandırdığını ya da size izlerken ne gibi hoşnutluk verdiğini düşünün; adamın yaptığı illüzyonları düşüneceğinize... bi de "yaptığı illüzyonları bildikten sonra aynısını bende yaparım" diyen tipler var ya onlara hiç bi sözüm yok zaten... konuyu kapatıp burdan ayrılıyorum. anlayan anladı.
bildiğin arif. evet, arif bu adam. adı ve soyadı size çekici gelmesin yani. bu adamın adı arif. ülkeden ülkeye değişiklik gösteren küçük harf farklılığı var sadece. bizim mahalle bakkalımızın adı da arif, düşün yani.
[http://www.youtube.com/watch?v=2UFHwQfkccI]

bu eleman, areften daha iyidir.
final gösterisi merakla beklenen yarışmacı. *
paranın gücü diyebiliriz, çok pahalı illüzyon gereçleri kullanmaktadır.
hakkında 676 entry girilmiş illüzyonist. tamam adam gayet güzel yaptı şovunu ama bir de rakibi oğuz engin diye bir adam var. ve aref ten daha zor işler yaptı. bu adam niçin bu kadar entry girilmedi, konuşulmadı.
programda uyguladığı danışıklı dövüşleri hiç de ilgi çekici olmayan fos çocuk. upgrade edilmiş canavar versiyonu için;

(bkz: oğuz engin)

üzülmeyin kızlar, size başka mastürbasyon malzemesi bulacağım; söz veriyorum. seraphiel sözü.
kaybolan parayı kulaktan çıkarmayla başlamış diyolar.
aynı şeyleri bu programın avrupa'daki versiyonlarında yapsa millet sıkıntıdan kanal değiştirir. yaptıkları o kadar sıradan şeyler ki, bu haliyle ancak bir fuar standında gösteri yapabilir.