1. 1.
  turkcell ihalesine borç harç girerek birden Türkiye2nin sayılı zenginleri arasına girmiş, bazı siyasi olaylar yüzünden neredyese tüm servetini kaybeden insandır. Türkiye'nin en sağlam bankası olarak görünen yapı kredi de koç grubunun eline geçmiştir. insan bu noktalara nasıl geldiğini merak etmiyor değil. ayrıca kurtlar vadisi'nde mehmet karahanlı olarak canlandırıldığı iddia edilen şahıstır.
  1 -1 ... fewzi1907
 2. 2.
  çok karizma bir isme ve soyisme sahip olan ve bunun yanındada türkiye'nin en güçlü adamlarından biri olan tarsuslu işadamı. çukurovadaki tarlalarının ucu bucağı yoktur.
  ... aktif matkap
 3. 3.
  (bkz: nick olarak alınasıca şeyler)
  2 ... karamsar kelimeler
 4. 4.
  türkiye nin karun u olan kişilik.
  ... cennetten kovulan
 5. 5.
  lise yıllarında bile okula jaguarla gelen paranın üstüne para koyarak * ve birazda cesaretle şu anki konumuna gelmiş cimri ötesi işadamıdır.

  yakın bir arkadaşının anlattıgına göre poşet çaya bile uyuz olur "buna paramı dayanır ya" dermiş.
  4 ... nietzsche
 6. 6.
  gerçektende ticarete kafası çok iyi çalışan iş adamı, çukurova holding'in sahibi ayrıca digitürk, turkcell, inteltek gibi şirketlerin sahibi.
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 7. 7.
  (bkz: ketum)
  ... and the oscar goes to
 8. 8.
  1 Nisan 1944 tarihinde Mersin'in Tarsus ilçesinde doğdu.

  Robert College sonrası ingiltere'de bulunan Dover College'de ekonomi eğitimi aldı.

  ilk şahsi şirketini 1966 yılında 100 bin lira sermaye ile kurdu.

  Mehmet Emin Karamehmet'i Türkiye gündemine sokan en önemli olay 1994'te gerçekleşir. 94 krizinde iflas eden Murat Vargı adlı bir tekstilci ile bu dönemde hayatı kesişen Karamehmet, o dönemde kimsenin tenezzül etmediği ve Murat Vargı'nın projesi olan Turkcell işine girdi. Turkcell, 3 milyar dolarlık yatırımına rağmen 17 milyar dolara ulaşan değeri ile dünyanın dev şirketleri arasına girmeyi başardı. Sadece 6 yıl gibi kısa bir sürede Turkcell, tarihleri yüzlerce yılı bulan global dev şirketleri de geride bıraktı.
  2 ... esprimakinasi
 9. 9.
  çukurova'nın çıkardığı zenginlerden sadece birisi. buranın ekmeği ve suyu, beyindeki fosfor oranını arttırdığı için kafa her türlü cinliğe çalışır hale geliyor. öyle olunca kimsenin aklına gelmeyen projeleri, büyük riskler alarak hayata geçirmek kolaylaşıyor.
  2 -1 ... yozishanko
 10. 10.
  20 milyon dolara uçak almış şahsiyet.

  --spoiler--
  http://www.superpoligon.com/oku.asp?id=25609
  --spoiler--
  -1 ... antilopyawrusu