1. 1.
    kumral ada mavi tuna adlı kitapta mabel in abisi olan,mahallenin en yakışıklı,en becerikli çocuğu.17 yaşında öldürüldüğünde(katil buket uzuner tarafından)okuyan her insanın içinin yanmasına neden olacak kadar gerçekçi olan karakter
    4 ... pandora
  2. 2.
    türkiye de faaliyet gösteren kargo şirketi ismi
    ... trablus
  3. 3.
    bir nehir adıdır ayrıca
    ... pandora
  4. 4.
    yıldız teknik üniversitesindeki iki otomasyon sisteminden birinin adı.diğeri için (bkz: usis)
    2002 girişlilerden sonrakiler usis e kayıtlıdırlar..adeta ögrenciler damga yerler.."sen usis misin?" "ben aras'ım" tarzı konuşmalar olur.
    2 ... atan alir spor
  5. 5.
    o benim dünyam!
    2 -3 ... yasasinakmayanrimel
  6. 6.
    'sağır oda' dizisinin polat alemdar şubesi. dizilerdeki 'cool' istihbaratçı akımının yeni öncüsü.
    2 ... simetri
  7. 7.
    çok hoş bir erkek ismi.
    1 -1 ... penny lane
  8. 8.
    yıllarca kendi adıma yaraşır bir tuna aradım, belki yanlıştı. zira adanın gerçek aşkı arastı.
    bunu fark edince bu ad başka anlamlar kazandı.

ve işte kendi hayatımıza romanlardan pay biçme alışkanlığımız yine bizi hülyalara daldırdı. *
    1 ... kedileriseviniz
  9. 9.
    insana hergün seni seviyorum deme ihtiyacını hissettiren insanın ismidir aras. bitanedir, candır, dünyadır, herşeydir. daha iyi bir insan olmak isteğidir. beraber sonsuza kadar yaşayabilecekmişiz gibi bir güç veren kişidir.

ben senin için ölürüm diyen aşıklara inat ben senin için yaşıyorum, yaşarım herşeyim...
    1 -1 ... yasasinakmayanrimel
  10. 10.
    --spoiler--
    bir sabah uyandıkça yanımda görebilmek için seni..
    bin kere uyudum her sabah...
    --spoiler--
    1 -1 ... yasasinakmayanrimel