bugün

entry'ler (174)

arabada dinlenecek şarkılar

ankara'nın bağları.

en güzel

kızım herşeyim.

bebek

yakın bir zamanda kucağıma aldığım biricik yavrum. dünyanın en şeker, en masum ve en yaramaz varlığı. ama olsun yine de ona bayılıyorum.

sevgilisiz yaşayabilen insan

sevgilisiz yaşayabilen insan! olmanı ve olmayı isterdim cümlesinden başka bişey gelmiyor aklıma..

ben bu yazıyı tanrı ya yazdım

var mısın? yok musun? eğer varsan iyi misin, kötü müsün? ve yine varsan ve birçok insan var diyorsa adaletin sadece hiç görülmeyen ama gidileceğine inanılan dünyada mı? burda pek göremiyoruz da!
edit: bu konuyla ilgili konuşmayacağıma söz vermiştim ama dayanamadım çünkü adaletsizlik ikimiz içinde var. çok özür diliyorum senden affedersin umarım..

gece gece sinir bozan şeyler

çişimim gelmesi.

dünyanın en güzel sesi

gecenin bir yarısı, denizin tam dibinde sevgilinin omzuna yaslanıp o güzel su sesini dinlerken, birden sevgilinin mırıldandığı türküdeki o yumuşak ve içten olan sestir.

sözlük yazarlarının itirafları

yaşasın! öldüğün halde hala yaşıyor gibi görünmek..

yanlışa gitme demeyi çok isterdim ama herşey için o kadar geç kalmışız ki..

hayat

herşeye alışmaktır. yanındakine, uzaktakine, olana, olmayana ve en önemlisi sevmeye alışmaktır.dedim ya alışmaktır hayat! sadece sende kalanlara seninle olanlara..

kızlık zarının dikilmesi

sayın yazar minti'ye sonuna kadar katılarak şunu eklemek istiyorum sizi bunun için terkedecek yada rezil edecek bir erkekle zaten evlenmeyin. ama bunu zorlayana sonuna kadar müstehak.
edit: kocam diyeceğiniz kişiden hiçbirşey saklamayın emin olun sizi sırf öyle olduğunuz için terketmeyecek, hatta doğruları söylediğiniz için alnından öpecek birisi mutlaka vardır.önemli olan insan olmak ve her insan sırf insan olduğu için geçmişte hata yapabilir bunu anlayacak birini bulun ve asla bırakmayın.
edit2:mutluyum çünkü şanslıyım.

deniz gezmiş

dar ağacındaki üç fidandan bir tanesi.
edit: adamdır.

deniz gezmiş in banka soymuş olması

bu ülkede yaşayan bir vatandaş denize hırsız diyebiliyor. önce tependeki hırsızlara bak biraz kardeşim. deniz millet için soyacaksa tependeki kendisi için soyuyor.açmak lazım gözleri iyice açacaksın sonuca değil amaca bakacaksın. vatan denizin yavrusu sen yavrun ölmesin diye banka soymaz mıydın?

kayınpederle ilk tanışma anı

kayınvalide ile ilk tanışma anından daha az kasıntı yapılacak durum. sonuçta laf etmez dedikodu bilmez.kendini sadece saygıdan kasarsın.
edit: kayınvalide olayı çok zormuş valla an itibariyle atlatmış durumdayım.üstümden koca bir yük kalktı sanki gelinim lafını duyunca.:)

ateizm başlık açısıyla ölüm

görmediğiniz şeylere inanıyor ama görmediği şeylere inanmayanları saçma karşılıyabiliyorsunuz bende bu duruma helal olsun diyorum.

bu zamana kadar nasılda bu kadar kör olabilmişim? nasıl bilememişim elimdeki pırlanta kelimesinin bile az kaldığı bi adamın kıymetini? bunca zaman nasılda gereksiz bi adamı sevdiğimi sanmışım..oysa aşk herşeyiyle kabul etmekmiş..sırf sen olduğun için sevilmekmiş..ben bi bayanım beni herşeyimle kabul edecek birine neden bu kadar zaman az değer vermişim.. seni çok seviyorum halis. hayatımda senden başka beni bu kadar seven kimse olmadı ve bende emin ol seni hiç kimseyi sevmediğim kadar çok seveceğim..sen hiç kimsenin haketmediği kadar büyük bir aşkı hakediyorsun.. sen nekadar iyi birisin sen nesin hala adını bile koyamıyorum..beni nasıl oldu da bu kadar sevdin nasıl oldu da bu denli herşeyimi kabul ettin.. karşıma çıkabilecek en büyük şans tek kelimeyle sensin sen aşk, aşksa senmişsin.. evet diyorum seninle bir ömür olmaya evet..

durmak yok ateizmin aydınlığını yaymaya devam

önünde engel olan hiç birşeyi aydınlatamazsınız. islam aydınlanamaz..insanların önüne koydukları engeller bunu ilelebet aydınlatmak yerine karartacak ve yobazlaştıracaktır.ateizmin önünde hiç bir engel yoktur..olmayan göremediğiniz hiç birşey hiç bir zaman etkili olamaz.. aydınlık ateizm ve ateizm aydınlıktır.

birini çok sevmek

geceyi ona yazmaktır..

geç saatte hala uyumamış olmanın sebebi

nöbet(!)

aşk

sensiz geçireceğim bir kış başlıyor sevgilim. yazdan sonra bir mevsim daha.. ne kadar ağır bir bilsen..sensiz bir şehir, sensiz bir ev, sensiz bir yatak.. sensiz bir sonbahar bitti. şimdide kış zorluyor sevgilim sensiz geçmek için..
edit: aşk imkansızlıktır..ve bu an, şu an, o an boğulmaktır o imkansızlık denizinde..