bugün

yıldız teknik üniversitesinin 2003 ve daha sonrasında kayıt yaptıranlara uyguladığı öğrenci otomasyon sistemi..
bir türlü saat 00:00 da açılamayan ve muallakta olan açılma saatiyle bizi zorlayan sistem.
şu linkten girmeniz tavsiye olunur: usis.yildiz.edu.tr
her dönemki ritüelini tekrarlamakta, gene öğrencilerini pc başında sabahlatacak allahın belası sistem. odtü tarafından geliştirilmiştir aynı zamanda, ne hikmetse.
uğraşma seçemezsin istesen de silemezsin şeklinde açılımı olan otomasyon sistemi. an itibariyle insanı fıtık etmektedir.saatlerdir açılmıyor.
an itibariyle girmeyi her başardığımda beni atan sistemdir. özenle çıldırtır!
sözlükteki ytülüleri ortaya çıkarmış sistemdir. * an itibariyle işimizi bitirip kapamışızdır, bir usis gecesine daha veda etmişizdir. gazamız mübarek ola.
küresel ısınmanın artmasına sebep veren otomasyon sistemi.on binlerce insan saatlerce bilgisayarın başında kontenjanların artmasını bekliyor.kontenjanları da 5er 5er veya 10ar 10ar arttırıyorlar. yine herkes beklemek zorunda kalıyor. ve boş yere elektrik sarfiyatı yapılıyor. burdan yetkililere sesleniyorum kontenjanları baştan doğru düzgün yapın.bu şekilde bir nebze de olsa küresel ısınmanın önüne geçmiş olabiliriz.
saat 00:00'da sisteme girip bir tane dersi seçmeyi başaramazsam muhtemelen 2 dakika içinde kontenjanı dolacak ve dönemle ilgili tüm planlarım berbat olacak.
kendimi 'kapasite yok' cevabına hazırladım tabi şimdiden. ah ulen usis.
çömcükleri derden derde sürükleyen ders seçme şeysi.
kimi zaman 00.00 da açılmıştır, kimi zaman 02.00 da. sabahın 6sını bulduğu da olmuştur.
o yüzden diyeceğim o ki, alın kahvenizi abur cuburunuzu, oturun pc nin başına. dua edelim bir an önce açılsın. amin.

bir de nankörlük yapıyoruz o da var. usisten evvel okulun koridorlarında yatıyordu ahali ders seçmek için.
açıkcası onun yerine evde gözlerim patlayana kadar pc başında kalmayı yeğlerim.

ayrıca; şu an açılmayan hede. açıldığında yazalım, mod abiler anlayış göstersin bize bir günlüğüne. sonra silersiniz, nolur lan.
açılan hede. koşun lan!
dakikalardır merak edilen konuya bir açıklık getirmenin vakti geldi sanırım; almam gereken altı dersten dördünü seçmeyi başardığım böylelikle tam olarak istediğim programı yapmamı sağlayan sistemdir*.
firefox ve opera ile iki koldan saldırdığım ve opera'nın tam anlamıyla sıçtığına tanık olduğum sistemdir ayrıca.
en şahane firefox'ta öten kuş. test edilip onaylandı. çıktığından beri kullandığım sistem ayrıcana, bıktı benden.
hamilelerin, sivilce sıkıntısı çekenlerin ve emoların uzak durması gereken bir sistem. gidiniz bölümünüzün başkanlığına, yaptırınız kaydınızı efem. hem daha basit, hem daha hızlı... *
öğrencilerle dalga geçen sistem. önce her ders için 40 ya da 50 kişilik kontenjan açılır. hurraa birileri doluşur onlara. osonra stresli saatler başlar. belli aralıklarla bu kontenjanlar beşer beşer arttırılır. gören dalar hemen. 40ile açılan ders 75'e kadar çıkar. yahu iyi de bu dersleri alacak öğrenci sayısı zaten aşagı yukarı baştan belli. niye o zaman açarken direk 75 olarak açmıyosunuz da öğrencileri birbiriyle kapıştırıyosunuz ?
insanları forumlarda 'ben usis olsaydım' tarzı dusuncelere surukleyen, stresten baska hiçbir şey kazandırmayan berbat sistem. zaten demişler Ugrassan Seçemezsin istesen Silemezsin.
bu gece yeni günün ilk dakikalarına adım atarken uykumuzdan bir kez daha feragat sebebimiz olacak sistem. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
bu gece açılacak fekat şehir ve planlama bölümü olarak ders seçemeyeceğimiz olaydır.
mal gibin ekrana bakıcaz diye tahmin ediyorum.

projelerimizi 1 gün geç getirsek laf yiyoruz gelin görün ki ders programımız ortada yok. ne biçim iş bu yahu diye sormazlar mı adama.
yıldız teknik üniversitesi'nin ders kayıtları için kurduğu, ancak bunu yapmanın mümkün olmadığı sistem. kendilerinin her öğrenciye farklı bir randevu saati verecek bir sisteme geçmelerini dileyerek entryme son veriyorum.
az önce inanılmaz bir şekilde tek seferde 4 ders eklemeyi başardığım hededir.
yaklasık 1 saattir 3 bilgisayarla sisteme girmeye çalışmama rağmen bana mısın demeyen sistem. sanırım sabır deneme programı olarak tasarlanmış.
kötü bir otomasyon sistemidir. daha kötüsü için
(bkz: Aras)
ultra sabrın insanüstü seviyesi.*
hayattan bezdiren bir otomasyon sistemidir. ders kodları bile tutmayabilir bazen, makine fakültesinden seçimlik muhasebe dersi alabilirsiniz, o kadar karmaşık bir yapı...
bu gece tüm yıldız teknik üniversitesi öğrencilerinin hücum edeceği sistemdir.