bugün

2013′te yaşadığı düşüşe rağmen yıllardır tahtından inmeyen Coca-Cola’yı devirerek dünyanın en değerli markası olmayı başarmış şirkettir.
Şuan ahir hayatın varoluş sebebi bir meyve.
ayda 1 milyar dolar kar elde eden şirket. (bkz: oeah)

http://edevat.technology/...efon-ureticileri-oldular/
yasak elma.
1 milyar dolar kar elde ederek rekor kırmıştır.
Elma ing.
en iyi elektronik iletişim cihazını üreten firmadır.

Sana diyorum gerzek! Sen 3310'la turkcell menüde günün güzeli yazısını okuyadur, biz buradan maillerimizi check ediyor, aynı hızla yanıt veriyor, gezerken bile iş halinde kalabiliyoruz.
otonom araçlar konusunda çalışmalar yürüttüğü düşünülen şirket.

http://edevat.technology/...liforniyada-goruntulendi/
sırf marka olduğu için peşinden pek çok koşanı olan...
macintosh, iphone, macbook air ve ipad ile yaptığını otomobillerin kullanıcı arayüzüne yapmayı planladığı konuşulan firmadır.

Şu arabaların berbat elektronik sistemlerine bir el atılması gerekiyor gerçekten.

http://edevat.technology/...in-yeni-projesi-otomobil/
ne telefon ne tablet ne bilgisayar, bu adamların en başarılı oldukları konu Pr .
zerre kadar kullanıcı dostu olmayan ürünleri yaldızlayıp kazık fiyatlara satan firmadır. amerika, avrupa fiyatının 2-3 katına aldığın cihazın içine istediğin gibi dosya atamazsın, itunes denilen garip bir program vasıtasıyla uğraşır durursun, cihazı update edersin içindekiler uçar gider, programları dosyaları yedekleyeyim diye uğraşırsın yedeklemez sorun çıkartır otorize motorize diye. cihaz bazen kitlenir, nasıl açacağın kılavuzunda yazmaz, internetten öğrenirsin, şu tuşlara birlikte bas, bekle vs twister oynar gibi. paranla rezil olmanın açık ifadesidir apple ürünleri.
tr'de retail konusunda cok basarisizlar. siz turklere neden guveniyor da mulakatta yapilan aktiviteleri kimseye soylememesi gerektigi konusunda sozlesme yaptiriyorsunuz ki? her mulakata giren sunu sunu yaptim diye blogunu zenginlestiriyor.

eylulden beri mulakatlarina giriyorum subat sonunda olumsuz olarak sonuclanmasiyla epey uzuldum tabi. yalniz gerek akasya gerek de zorlu center'da calisanlarina baktiginiz zaman hayattan soguyorsunuz. yetersizler, her konuda. benimkisi bok atmak degil. 3-4 senedir sektorde olan biri olarak konusuyorum, umutsuzlar abi.

cok ozel insanlar olabilirler tabi ki kabul edilmeyecek bir durum degil bu. belki olaganin gayet ustunde hobileri, egitimleri, dovmeleri olabilir. ama hizmet konusunda yetersizler. diyor ki "3 aylik lansman donemlerinde mevcut isinizi birakip bizimle yine ayni sureye istinaden sozlesme imzalayip calistiktan sonra isten cikabilir misiniz?"

hayir cevabini alinca ilk once afalliyor sonra da "tabi canim zaten calisiyormussun gerek yok sen bilirsin" deyip dislama nezaketini gosteriyor.

kisisel kanaat gibi algilanirsa sevinirim. abi yapamiyoruz. dunyanin en buyuk firmasi belki de. ne hikmetse turk girdi mi isin icine bozuluyor kurumsallik olayi. torpil falan giriyor diyorlar tabi orasini bilemem fakat her gun onlarca kisiyle gorusup umut asiliyorlar birilerine. yetkinliginiz vardir girerseniz girin. yalniz 4 ay bekleyip olumsuz cevap almak icin girmenizi kesinlikle onermiyorum.
anlamsız derecede pahalı, yeni nesil macbook'larını tanıtmış firma.
os x'inize başlatmayın.
1300-1600 dolara içerisinde i7 işlemci ve adam akıllı bir ekran kartı bulunan çok daha mantıklı bilgisayarlar alınır, üzerine de illa mac os olacaksa hackintosh kurulup temiz temiz kullanılır. sadece incelik ve hafiflik için değmez.
yeni çıkardıkları macbook modeli ve ilerleyen zamanlardaki tasarım anlayışının müzik piyasası üzerideki etkisi üzerine güzel bir makale yazılan şirketimsi.

meraklısı buyursun okusun efendim.

http://www.songfornight.c...ik-macbook-kullanmayacak/
ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı’nın (CIA), senelerdir Apple cihazlarını korsan saldırılardan koruyan güvenlik kodunu kırmaya çalıştığı ortaya çıktı.
http://www.yenimesaj.com....a-apple-a-sizmaya-calisti
dünyaya tasarımı ile nam olmuş amerikan menşeili şirket.
Sırf tasarımları ile ve de kalitesi ile bu başarı sağlanmıştır. Arge ve inovasyon çok önemli.
Bir söz vardır;"süsüdür orospuyu sattıran" bu cihetle ürününün olması değil onu nasıl pazarladığın çok önemli.
Bakın hollywood filmlerine mutlaka apple markalı ürün görürsünüz. Bu marka bir de her ürün yelpazesini bulundurayim mantığı ile değil yaptığım ürünü en iyi yapayım diye azmetmektedirler.
Türkiye böyle bir marka doğurabilir mi ? Biz ki devrim arabalarını yapamadık kenan evren ne diyor; doğu kafası_batı kafasını güzel anlatıyor bir cümle ile. Dünyada en çok bilim insanı yetiştirip beyin göçü yüzünden amerikaya gönderen ülkeler sıralamasında 1. Siradadir. Bu durumumuzu çok güzel özetliyor.

Her işin başı azim.
Çin'de Güneş Santrali Kuracak şirket.
bir teknoloji markasıdır. Reis steve jobs
(bkz: elma)
(bkz: ısırılmış elma)
775 milyar dolar market cap değerine an itibarıyla ulaşan ve bir milyar bandına adım adım ilerleyen teknoloji firması.
Mobil telefon üretiminde diğer teknoloji devlerinin politikasını izleyerek daha büyük telefonlar üretmiş ve bunun karşılığını da fazlasıyla almış olan bana göre dünyanın en büyük teknoloji firması. Şirket 2012 yılında kırılan satış ve kâr rekorundan sonra bu yıl içerisinde bu miktarları aşmayı hedefliyormuş.

membası: http://www.fortuneturkey....lentilerin-uzerinde-12405
Tam mükemmeliyetçi bir firmadır kendisi. Logosu bile altın orana göre çizilmiştir.
Kendisine her yıl ailecek 8.000 tl bağladığımı şirket.
Çok zeki hamleler yapabilen marka. Kaliteli ürünleri var.
2015 yılında bünyesinde çalışmaya hak kazanan stajyerlerine saat başına 38 dolar ödeme yapan teknoloji devidir. 40 saatlik haftalık mesai için ödenen bu ücret fazla mesai yapıldığında artmaktadır.

haftada 1.520 dolar (brüt) kazanan apple stajyerleri eğer isterlerse apple tarafında sağlanan ve amerika'da neredeyse normal olarak her gencin yaşadığı gibi oda paylaşımlı evlerde ücretsiz kalabilirler. eğer yok ben kalmam derse de apple kendisine 1.000 dolar kira yardımı yapmaktadır. bu kira yardımı palo alto, california bir evin tam kirasını ödemese de büyük bir destektir.

stajyeri bir fırsat, sabırla işlenirse potansiyelindeki cevherden bir mücevher çıkartılabileceğini bilen bu zihniyet ile bizdeki köle stajyer zihniyeti arasında sanırım matbaanın medeniyetin beşiği anadolumuza gelişinden daha büyük bir uçurum var.