bugün

Public relations. şirketlerin imajını düzeltmek için çalışan birim, halkla ilişkiler. pi ar şeklinde karizmatik bi okunuş da kutuya dahil.
ilkokulda matemetik dersinde öğretmenin problem sorması durumunda, deftere problemin kısaltması olan harflerdir... tabi bu öğrenciye göre değişir... * * diğerleri; pro., prob. şeklinde kısaltmlardır.. bazıları da direkr "problem" yazardı.

- yazın bakalım; 35 kişilik bir sınıfta, 12 kişi ingilizce, 8 kişi fransızca, 11 kişi almanca konuşmakta, geri kalanlar da kendi aralarında konuşup gülüşmektedirler... bu verilere göre; sosyal bilgiler öğretmeninin yaşı nedir?

deftere yazılan;

pr: otusbeş kişilik bi sınıfta oniki kişi ingilizçe, sekiz kişi fıransızca, onbir kişi almança konuşuyorsa, geridekiler * * kendi aralarında konuşmaktadırlar. sosyalcinin adı nedir?

(bkz: öğretmenin söylediğini yanındakinden bakan öğrenci)
değerli mankencik ece gürsel in de hıncal uluç ile yaptıklarını öne sürdüğü "çalışma" . tabii farklı sözcüklerin de kısaltması olabilir pr. (bkz: prostitute)
Porto Riko'nun internet ülke kodu.
ingilizce purchase request diye de geçer.
ks. pagerank
ks.praseodimyum.
ks. permanent residence.
Poision Resist in kısaltılmış halidir.
fm'de "Oyuncu kulüp menajerinin medyaya verdiği demeç hakkında yorumda bulunmuştur." anlamına gelen durum işareti..
halkla ilişkiler anlamında olan public relation'un kısaltmasıdır. oldukça karizmatik bir okunuşu vardır.
kullananı silkme isteği uyandıran tahrik edici hede. Lan sığır yavrusu "halkla ilişkiler" de işte ağzını yaya yaya pii arr pii aarrrr diye lafa giriyorsun bilmeyenlerin o mal bakışları mı hoşuna gidiyor? lan gelmişsin seminer veriyorsun maksadın ne? insanlara bir şeyler öğretmek... senin amacın ne? karizma ve yavşaklık.
ibretlik rüşvetleriyle basını kandırmaya çalışanları da vardır.
üstelik hayatta yazamayacağını bilse de mutlaka gönderir, malum lazım olur.
çokomiksiniz prcıığlar.
efendi gibi arayıp derdinizi anlatabilirsiniz, ped göndermek nedir yahu?
ama dürüst olmak gerekirse siz de haklısınız. kimi gasssteciler günlük hayatlarında markete gitmeyi bile unutmuş. sağolsunlar her ürünün pr şirketi haftalık ihtiyacını gönderiyor.
çık tıtlısınız cınım.
Yapıldığında etkili olabileceğine inandığım. Ancak bir bok bilmeyen insanların doldurduğu bir meslek kurumu... Tamamen özentilik ve hangi markanın PR ını yapıyorsa yabacı rakibi (Rakip demek yanlış) taklit edip bilmişlik yapmaktan başka bir şey bildikleri yok dersek dogru olur...

Bu gibi seyler icin entellektuel bir birikim gerekir. O olmayınca olmaz.
açılımı public relations yani halka ilişkiler olan ve son dönemde "pr yapmak", "pr kasmak", "pr çalışması" gibi kalıplarla plaza insanlarının dillerine pelesenk olan kısaltma.
(bkz: parana)
personal record.

görsel