bugün

iki müzik servisinin versusudur. spotify şimdiye kadar çok güzel hizmet etse de, artık apple kullanıcılarına veda edecek gibi durmaktadır.
Apple müzik tabii ki. Hem 30 milyon yerli yabanci tum muzikler mevcut eksiksiz hem de 9.99 tl. Spotifyde eksikler var ve 14.99 tl.
fakir olduğum için spotify'ın kazanacağı versustur.
Apple music in alacağı versus.
Ne gerek varki böyle şeylere Amk. istediğim müziğe istediğim anda ulaşıp, istediğim sırayla, istediğim kadar dinliyorum. ister indiriyorum istersem siliyorum.. Niye uğraşayım bunlarla.
Net olarak spotify. iki yıldır premium olarak kullanıyorum. Onsuz yapamam gerçekten.
1 haftadır apple music kullanıyorum. Çok fazla problemi var. Örnek verecek olursak;

Bir şarkıyı dinledim diyelim, normalde spotfy da o dinlediğin şarkı kayıt oluyo ve çevrimdışı iken bilen dinleyebiliyorsun. Fakat apple musicte bu tam işlemiyor. Bir kaç gün dinleyebilirken sonrasında şarkı tekrar yüklenmeden açılmıyor. Sürekli şarkıları yüklersek her dinlediğimizde internet falan dayanmaz. Şimdilik memnun değilim bakalım.
2 haftadır apple music ve 2 yıllık spotify deneyiminden sonra birbirlerine rakip olduklarını bile düşünmüyorum şuan için. Apple music çok karmaşık ve sürekli teker teker müzikleri download etmeniz gerekiyor. Bana spotify dan bilmediğim hiç müzik önermedi neredeyse. Ayrıca eski şarkıların kalitesi düşük olabiliyor apple music de. Baya düşük ama.Genel kalitede çok büyük fark görmedim.
Kısacası listeler,kullanım kolaylığı,basitlik.....daha bir sürü konuda spotify.
Şu ara apple music takılıyorum memnunum.
ttnet müzik alır.
Soundcloud derim.
Apple Music.
Kesinlikle açık ara spotifydır. Apple müzikte aradığın çoğu türkçe şarkıda sorun yaşarsın, spotifyda da yaşanır elbet ama apple kadar değildir.
Kesinlikle spotify. 3 aydır spotify premiuam kullanıyorum hem telefondan hem pc den ve hiç sorun yaşamadım.
5 ay spotify kullandım. 2 gündür apple music kullanıyorum. Biraz önce spotify üyeliğimi sonlandırdım. Artık anlamışsınızdır ;)
her ikisinide kullandığım da apple music raflarda eskimiş eskimemiş yeni yerini almış hepsini barındırmaktadır.
torrent tercihimdir. missler gibi.
net spotify ya. listeleri ve altyapısıyla eşsiz. haftalık keşif listesiyle bile apayrı. zamanında 3 aylığı 0.99 kuruşa kapattığım için fiyatı aylık 15 tl'ye çektiler diye tepki olarak bıraktım ama pişmanım. şöyle bi yıllık almakta fayda var. spotify işi o kadar çözmüş ve oturtmuş ki apple bile yetişememiş.
Arkadaşın apple müzik ailesine dahil biri olarak kesinlikle spotify diyeceğim karşılaştırma. Apple müzik rezalet ötesi. Müzik önermeyi bilmiyor. Öyle gerizekalı ki. şu örnek çok güzel açıklıyor olayı.

Ben paso rock, Anadolu rock ce metal dinleyen biriyim. Sabahtan akşama kadar bunda bu tür şarkılar dinliyorum.

Arkadaş geçen bizde işte. Ne müzik açayım lan dedim. taşşağına "kahtalı mıçı" açam mı lan dedim. Ve açtım. Açmaz olaydım. Kafamı sikeyim.

Orda şu herifin bir tane şarkısını açtım diye tüm "sizin için" sayfası dilberay, mahmut tuncer, hakkı bulut, izzet altınmeşe, yunus bülbül gibi önerilerle doldu.

Aylardır dinliyor olduğum tarzlarda ise önerme yok. Seni yazanı sikeyim dedirtiyor gerçekten.

Pentagramdan metallicadan dumandan şebnem ferahtan veya ne bileyim theriondan falan bi şarkı önerebil nolur amk.

Listeleri de tırt. Bi de listelerin hepsine appleın a sını kapak fotoğrafı olarak eklemez mi. Mal gerçekten mal amk
spotify'nin sadece haftalık keşfiyle bile alabileceği versus.
Spotifyda premium üye olup, en yüksek kalitede, HTC10 kulaklığıyla müzik dinlediğinizde kalite ve müziğin ne olduğunu anlayacaksınızdır.
Hiç Spotify kullanmadım. Yıllardır iTunes kullandım, yüzlerce şarkıyu tek tek satın alıp Kocaman bir arşiv oluşturdum.

Sonra Apple Music çıktı, derhal kullanmaya başladım. Tamam iyi güzel. Pek çok açıdan en azından benim gibi ortalama düzeyde müzik dinleyen bir insanın ihtiyaçlarını karşılıyor ama böyle bir hantallık da yok yani.
Telefonda ayrı yavaş bilgisayarda ayrı yavaş. Ulan mac te bile yavaş olunur mu ya.. Menüler arası geçiş ölüm. Arayüzün hiçbir ergonomisi yok. Sanırsın frontpage kullanıp html arayüz yapmışlar. Artık tiksindim.

Ve ayrıca herşeyi iyice karmakarışık hale getirmek için özel bir çaba harcadıkları da belli. Yani yıllarca iTunes'ın her detayını kullanmış her şekilde çalıştırmış biri olarak zaten cinnet etmiştim yavaşlığından, apple müziğin de bir farkı yok. Olaylar arasında geçiş yapmak için insanın anası ağlıyor.
Bütün arşivim orada olmasa kullanmam artık ama iki ayrı program kullanasım da yok.
Elim mahkum Apple Music.
yıl 2016 spotify kullanan ben yıl olmuş 2018 hala spotify arar olmuş apple music ten nefret etmiş konumdayım. yeni keşiflere yenilik yok yerinde sayıyor aynı şeyleri dinliyorum.

ne bilim efendim şöyle güzel listelerde yok müslüm diyorsun nerede mal şarkılar en iyilerini koymamışlar.hangi kafa yapıyor o listeleri şaşkınım.

bir münir nurettin selçuk diyorsun mal mal listeler sanatçıdan haberin yok albüm mü çıkarmış hiçççççç.

ne arkadaş etkileşimi sosyalik yok olmaz böle yeter artık canıma tak etti apple music aileyi iptal ettiriyorum he bide o var. apple music 5 diyor spotify 6 aile. bakalım
Aynı bokun laciverti. youtubecandır.
spotify.
hepsini denedim, başkalarıyla kıyaslasanız da spotify alır. tek tek sıralatmayın inanmayan denesin hepsinin bedava hakları oluyor.
güncel Önemli Başlıklar