bugün

anıtkabirin ipinin üretilmesinin gazete manşeti olduğu dönemlerden kendi uçaklarımızı yaptığımız dönemdeyiz arkadaşlar dikkat edin kemalizm eriyor osmanlı geliyor...
aradaki 40 yıllık zaman diliminin hiç etkisi olmayan iki olaydır. cehape adam olaydı da 1980 lerde siha üretseydi "akıllı telefonları" üretseydi. işleri güçleri ip üretmek fasa fiso fabrikaları felan açmak..

2023 gelsede ampule bassak "eveti" hemen ya sabırsızlanıyoruz bu gelişmeleri gördükçe. 2023 de de reyizi seçelim 2024 de direkt marsa çıkıyoruz zaten.
ulan tutturmuşlar bir anıtkabirin bayrak ipi diye ne olduğu belirsiz bir haberi papağan gibi tekrarlıyorlar.

dalyapraklar.
bu ülke 1930 lu yıllarda kendi uçağını üretiyordu. bunu da köpekler gibi biliyorsunuz ama işinize gelmiyor.

he bayrak ipi he...

edit: hani nerde uçak üretiyorduk diye sormuş ampul kafalı.

bak şuralarda üretiyorduk;
(bkz: kayseri uçak fabrikası)
(bkz: etimesgut tayyare fabrikası)

ayrıca;
(bkz: tomtaş)
hani nerede uçak üretiyorduk da ben mi göremedim ? inönüye kadar 1923 den 1950 e kadar 27 yıl chp zihniyeti iktidardaydı. sanırım benzin koymayı unutmuşlar.
Emperyalist güçleri dize getirenlerden mafyanın kucağına oturmuşlara diyerek kapağı geçiriyorum.evet.
mafyayla iş birliği yapsa mafyanın hedefi olmazdı bu iktidar geçiniz çamur at izi kalsınları. 3-5 köpeğin havlamasıyla gaza gelecek kadar basiretsiz olmayın.
siha uretti, artik bizi ..ikmesinde problem yok. Bu mu mantik ?
ülkeyi kurtardı bizi domaltabilir bu mu mantık ?
--spoiler--

hani nerede uçak üretiyorduk da ben mi göremedim ? inönüye kadar 1923 den 1950 e kadar 27 yıl chp zihniyeti iktidardaydı. sanırım benzin koymayı unutmuşlar.

--spoiler--

senin yaşın kaç ki sen görecektin ? burada ortaya belki 500 entryde yazdım "bir şeyi bilmiyorsan konuşma ki kendini rezil etmeyesin" diye ama maalesef dinleyen yok..

https://www.trthaber.com/...seride-acildi-387891.html
tabi tabi canım biz f16 ları falan yurt dışından kendimiz ürettiğimiz için alıyorduk zaten. utanmasalar uçak ihracat ediyorduk diyecekler. bizim ürettiğimiz attack helikopterlerini falan saymıyorum bile. şu an aselsanın ürettiklirinden birinden bile bahsedemez kemalistler ee ne de olsa saman ithal ediyoruz ülke iyi bir şey yaptı ya mustafa kemal yapmadığı için bahsetmezler..
yavaş gelsin osmanlı, birde iha,iha diye tutturdular, ulan millet yıllar önce bitirdi o işi, bak bakıyım bizim ihalar kaçıncı sırada dünyada.
bunun yanında zorunuza gitsede atatürk bu devletin kurucu babasıdır ve onun için harcanan her kuruşun karşığını bu millete hizmetleriyle vermiştir paşa.
ayrıca istiklal harbinden sonra yapılan ekonomik atılımları anlamanızı hiç beklemiyorum zaten, mesela iZMiR iKTiSAT KONGRESi falan neden yapıldı fikrin var mı ? bilmek için okumak lazım, ama size bir tane şeyh yeter, o sizin için herşeyi bilir zaten.

https://tr.euronews.com/2...aktar-akinci-turk-savunma
görsel
sakin ol ruhül kemalist şeyhleri ve dervişleri astırdığınızdan mesele açmadım şu an uçak meselesini konuşuyoruz sakin zıplamayalım başka yerlere.

onu diyorum işte millet bu kurulan cumhuriyet o kadar geriden geliyor ki biz yeni yeni yapıyoruz son yıllarda hızlı ilerleyerek açığı kapatmaya çalışıyoruz.

iyi şeyler de yapıldı mustafa kemal zamanında ama malesef daha iyileri yapılmayacak diye bir kaide yok.
bu ülkede ne yapıldıysa size rağmen yapıldı, yeniliğe kapalı bağnaz zihniyete rağmen, şimdi mecbur olduğunuz için yapıyorsunuz, bunu anlaman için osmanlının yükseliş ve çöküş dönemlerindeki ekonomik politikalarını incelemeni tavsiye ederim.
Allah rahmet eylesin, Atatürk döneminde çok güzel işler yapıldı. Sonrasında da bu yapılan işlere devam edilebilirdi ama engellendi.

iktidarı günahım kadar sevmem. Fakat bu dönemde de Selçuk Bayraktar'ın beyin takımı sayesinde çok büyük başarılara imza attık.

Dönemleri kıyaslayıp birbirini mal gibi yiyen bir toplum olmayın. Bu ülkenin hayrına çalışan kim olursa olsun baş tacı etmeyi bilin. Türkiye Cumhuriyeti 1923 yılında kuruldu. Ne iktidarlar geldi geçti. Herkes gelip geçer. Önemli olan devlettir, millettir.
o dönemde başka parti olmadığı için mecburen chpde siyaset yapmak zorunda kalan dinci-yobaz takımının da uçak fabrikası kapattığını biliyor muydunuz.
uçak üretiyormuşta bilmem neymiş

ürettiği siha yani maket uçak

o da motoru kanadadan

elektronik aksamı kore tayvan

pek çok parçası da çinden toplama

getirmiş buraya zokuk bir de montaj atelyesi kurmuş

neymiş da

uçak üretiyormuş

hodri meydan

o damada akan yardımların yarısını bana ver

damadın sattığı fiyatın 1/3 ü ne

devlete satmayı taahhüt ediyorum

var mı öyle maça ??????

çıkın meydana da boyunuzu görelim

mühim not dinciler hırsızdır

ve

128 milyar nerede ????????
Benim babanem köyde iken kendi atletini yapıyordu. Ne ipi allasen? O yıllarda ip değil bi millet üretmeye çalışıyorduk.
Bunlar uçak fabrikalarını bilmezler, bik bik öterler.
1930’lardaki rüzgar tribünleri desem, serinleriz derler.
Yedi düveli hezimete uğrattık desem, keşke Yunan galip gelseydi, derler.
ihtiyacimiz oldugunda ambargoya maruz kaldigimiz daha motorunu üretemedigimiz "yüzde yüz yerli" diye millete yedirilen sihalardan mi bahsediyoruz?

hani, israil menseli avusturya´da üretilen motorlardan bahsediyorum.
hani, filistin´i vuran israil´e ait olan sirketten.
hani, filistin´e silah ve asker yardimi yaparak karsimiza almaya calistigimiz israil´den.
hani, yine sihalarin üretiminde büyük öncülük yapan aselsan´in %51 sahibi olan israil´den.
Siha işinde erbakan olmasaydı ithal parçalarla bile selcuk damat bir halt yiyemezdi. Bu bir.
Ikincisi siha gibi spesifik bir muharebe aracını uretiyorsak icadı 1. Dünya savaşına dayanan tankı niye hala üretmiyoruz?
Yandaş ethem sancak a hazır proje hazır fabrika verildi halen daha altay tankından esame yok!
Bu yüzden hiç boburlenmeyin yine erbakana bir fatiha okuyun. Uzuna kalsa onuda eline yüzüne bulaştırırdı.
görsel
Osmanlı geliyor diyen kazma, peki osmanlı'nın bundan haberi var mı?
Oğlum siz Osmanlı döneminde kuldunuz, değersizdiniz. Siz Osmanlı döenminde kalkıp "Biz Osmanlı Torunuyuz!" dediğiniz anda kıçınıza yağlı kazık geçirip diyar diyar ibreti alem olsun diye dolaştırırlardı sizi.

BEN TÜRKÜM VE ÜLKEMDE TÜRKLÜK BiLiNCi OLAN LiDER iSTiYORUM.
kimin daha çağdaş ileri görüşlü ülkeye über ötesi hizmet yaptığını gösteren acı ama çok çarpıcı gerçeklerden biridir. malum zihniyet zeytinyağı gibiler buna da bi bahane bulup üste çıkmaya çalışırlar çünkü adamların fıtratında bu var. gerçekten çok yazık..
taa 1928 de salgın hastalıklarla mücadele için kurulmuş, kendi aşı üretimini yapabilen hıfzısıhha aşı enstitüsünü iktidarı zamanında kapatıp, şimdi parasıyla bile dışarıdan getiremeyenleri bunun neresine koymamız gerektiğini bilemediğimdir. bu utanç da size yeter.
güncel Önemli Başlıklar