bugün

Jose Antonio Dominguez Bandera.
10 ağustos 1960, ispanya doğumlu yetenekli oyuncu.
sarışınlardan* hoşlanmayanların imdadına yetişmiştir.
çok iyi oyuncu olmasının yanında devrimci biri olması dünya nın birçok yerinde hayranlıkla izlenmesini sağlamıştır.pancho villa filminde başrol oynamıştır.
artık kendi adına bir parfümü de bulunan aktör.
türk versiyonu için (bkz: nihat dogan)
yakışıklı ve karizmatik etkileyici bakışlı aktör kendinden birkaç yaş büyük melanie yle evlidir bir oğlu bir kızı vardır eklemeden geçemiyeceğim şey (bkz: nihat doğan)ın kendisine benzetildiğini öğrendiği an intihar edebileceğini düşündüğüm aktördür
14 yaşında ayağı kırılıncaya kadar futbolcu olmaya hevesliymiş.iyi ki kırılmış. (bkz: herşeyde bir hayır vardır)
(bkz: esmer erkeklerden hoslanmak)
(bkz: desperado)
(bkz: the mask of zorro)
(bkz: el mariachi)
hayranı olduğum insan karizmatik yakışıklı ayrıca uzun saç bir erkeğe bu kadar mı yakışır. desperado filmindeki hali...
"hak etmediğim herhangi bir şeyi almak istemem, ama eğer bana daha fazla para öneriliyorsa, ben de aptal değilim" şeklinde bir söz söylemiş yakışıklı aktördür.
bebekken maymun benzetmesi yapılacak kadar çirkin olan aktör. *
(bkz: original sin)
(bkz: phantom of the opera)
1995 yapımı 'suikast çemberi' adlı filmdeki karizmasına hasta olmuşumdur, bizzat veresim gelmiştir. filmde sylvester stallone ile birlikte başrol oynamıştır. sylvester stallone un şimdiki haline bakıp "12 senede bu kadar yaşlanılır mı be!" denir..
suikast çemberinde elbetteki herkesin gönüllerini fethetmiştir.. gerçekten karizmasıyla ezebilir birçok insanı..
(bkz: Desperado)'da ortaligi (bkz: Salma Hayek)ile cayir cayir yakan aktör...
robert rodriguez filmlerinin gedikli oyuncusu olan ispanyol aktör. filmografisine bakıldığında epey uzun ve başarılı bir listeye sahip olduğu bir gerçek. lakin bana kalırsa en iyi performansları hep robert rodriguez rejisiyle buluştuğunda ortaya çıkmıştır. özellikle el marianchi üçlemesinde rol kabiliyetinin yanında eline gitarın nasıl yakıştığını da bizlere göstermiştir.
bana kalırsa en iyi performansı four rooms filmine aittir. yine rejide rodriguez ismi görünen bu projede sadece on dakika görünen antonio banderas bence en iyi performansını bu filmde sunar.
(bkz: her yanını çok sevdim azıcık boydan kısa).
güzel gözlü aktör.
desparado,kuralsızlar ve bir zamanlar meksikada filmlerini arka arkaya izlemem beraber bende bir kez daha hayranlıkla beraber ağız sulanması oluşturmuş karizmatik aktör.
ay ay ay ay
ay ay mi amor
ay mi morena
de mi corazon
1987 yapımı ilk filmi tutku kanunu'ndaki gay rolüyle bir çok sevenini kaybetmiş olan eğer hala seveni varsa ve sevmek istiyorlarsa da bu filmi izlememeleri gerektiğini savunduğum aktör.
salma hayekle desperado'da oynamı$ olan,gayet başarılı bulduğum ispanyol aktör.
soyismi ispanyol dilinde 'bayraklar' manasina gelir
kaç yıldır sinema filmlerinde yer alıyorsun, yönetmenlik bile yaptın oscar'ı ne zaman kazanacaksın dediğimiz aktör.
phantom of the opera söylemişliği de olan aktör.

http://www.youtube.com/watch?v=RiYRASDlq-0&NR=1
(bkz: sesi güzel olan oyuncular)