bugün

star wars romanlarında, bütün uzay gemilerinin enerjisini aldığı madde.
ingiltere adına çalışan türk kızın söylediğine göre 1 gr.'ı, 62.5 milyon dolar olan şey.(kimin fiyatlandırdığını söylemedi)

kafi miktarda ve uygun koşullarda (ki bir hayli yaklaşmışlar), çarpıştırıldığında tüm insanlığın, tüm ebelerin amlarını görebileceğini söyledikleri varlık formu.
dünyanın tartışmasız en büyük bilim yuvası olan cern de elde edilen maddedir. duyumlara göre sıvı haldedir.
(bkz: anti-madde)
http://ansiklopedi.turkcebilgi.com/Antimadde
http://ansiklopedi.turkcebilgi.com/Anti_madde
partikül hızlandırıcılarla aylarca uğraşıp nanogram* ölçeğinde elde edilebilen, depolanması sadece manyetik alan içinde hapsederek mümkün olan şey.

kendisi ile yapılan kağıt üstündeki bombalar hidrojen bombasından minimum 3750 kat yıkıcıdır * ancak mikrogram* kadar bile olsa üretilmesi ve depolanması yakın gelecekte imkansız olduğu için endişelenmememiz gereken şeydir anti-madde.

ama aynı zamanda* yüzbinlerce yıl sonra insanlığın kökünü kazıyacak şey, kıtaları haritadan silen anti madde bombaları olacaktır.
melekler ve şeytanlar ile kuzey ışıkları* kitaplarında da adı geçen, aslında net olarak ne olduğu açıklığa kavuşmamış hede. fizik dünyasının kara deliği.
bir gramının 83 milyar dolar olduğunu duyduğum şey.
elde edilmesi halinde çok az miktarı ile bir ülkenin yıllık enerji ihtiyacını karşılaya bilecek veya evrenin yaradılışında oluşan denklemleri tekrar kurmamızı sağlaya bilecek ve böylelikle yaradılış hakkında ki bilgilerimizi doğrulamamızı sağlayacak madde. Silah olarak kullanılması ihtimaldir ama zaten istenildiğinde aynı yıkıcılık oranına kavuşuluyor ve bu bombayı kullanmak için dünyayı yoketmeği istemek lazım!!!!!
Alman Spiegel dergisinin yaptigi aciklamaya göre 17.11.2010 tarihinde Cern´de saniyenin 1/5´i kadar bir zaman boyunca manyetik vakumlar sayesinde yakalanmis olan madde.
Yakalanan antihidrojen atomlari kisa süre icerisinde tekrar yok olmus. Kisacasi; yakalanan antihidrojen atomlari kadar, dünyamizdan hidrojen atomu kayboldu.
Su an bilim adamlari antimaddeyi 172 milisaniye kadar yakalamak icin calismalara baslamisken, beni düsündüren Einstein´in özel görelilik kuramı oldu.
Bilime hayirli ugurlu olsun, Big bang teorisi de bu sekilde sanirim bi kez daha ispatlanmis oldu.

Edit: burada aslinda yokluk kavramindan bahsederken dikkat edilmesi gereken nokta sudur. Madde ve antimaddenin birlesmesi ile iki maddenin birbirini yok ederken enerjiye dönüsmesidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.