1. 1.
  star wars romanlarında, bütün uzay gemilerinin enerjisini aldığı madde.
  4 ... kirmizi takkeli imam
 2. 2.
  ingiltere adına çalışan türk kızın söylediğine göre 1 gr.'ı, 62.5 milyon dolar olan şey.(kimin fiyatlandırdığını söylemedi)

  kafi miktarda ve uygun koşullarda (ki bir hayli yaklaşmışlar), çarpıştırıldığında tüm insanlığın, tüm ebelerin amlarını görebileceğini söyledikleri varlık formu.
  7 ... havada panik
 3. 3.
  dünyanın tartışmasız en büyük bilim yuvası olan cern de elde edilen maddedir. duyumlara göre sıvı haldedir.
  3 ... esprimakinasi
 4. 4.
  (bkz: anti-madde)
  1 -1 ... meister writer
 5. 5.
  http://ansiklopedi.turkcebilgi.com/Antimadde
  http://ansiklopedi.turkcebilgi.com/Anti_madde
  1 ... meister writer
 6. 6.
  partikül hızlandırıcılarla aylarca uğraşıp nanogram* ölçeğinde elde edilebilen, depolanması sadece manyetik alan içinde hapsederek mümkün olan şey.

  kendisi ile yapılan kağıt üstündeki bombalar hidrojen bombasından minimum 3750 kat yıkıcıdır * ancak mikrogram* kadar bile olsa üretilmesi ve depolanması yakın gelecekte imkansız olduğu için endişelenmememiz gereken şeydir anti-madde.

  ama aynı zamanda* yüzbinlerce yıl sonra insanlığın kökünü kazıyacak şey, kıtaları haritadan silen anti madde bombaları olacaktır.
  6 ... double cross
 7. 7.
  melekler ve şeytanlar ile kuzey ışıkları* kitaplarında da adı geçen, aslında net olarak ne olduğu açıklığa kavuşmamış hede. fizik dünyasının kara deliği.
  3 ... if not than what
 8. 8.
  bir gramının 83 milyar dolar olduğunu duyduğum şey.
  4 -2 ... cehennem tanrisi
 9. 9.
  cern, laboratuvarlarının araştırdığı madde.
  1 ... conspirator
 10. 10.
  elde edilmesi halinde çok az miktarı ile bir ülkenin yıllık enerji ihtiyacını karşılaya bilecek veya evrenin yaradılışında oluşan denklemleri tekrar kurmamızı sağlaya bilecek ve böylelikle yaradılış hakkında ki bilgilerimizi doğrulamamızı sağlayacak madde. Silah olarak kullanılması ihtimaldir ama zaten istenildiğinde aynı yıkıcılık oranına kavuşuluyor ve bu bombayı kullanmak için dünyayı yoketmeği istemek lazım!!!!!
  1 -1 ... master of dive