bugün

ayip, evlatliga yakismayan ukalaliktir.
asla tasvip edilmeyecek olan, bir büyüğe saygısızlık biçimidir. hiçbir evlat bu kırıcı ve yanlış hareketi gerçekleştirmemelidir.
Sürekli yapıp 1 saniye sonra pişman olduğumdur.

Son bir senedir üzerimdeki gereksiz asabiyetten kaynaklı çabuk sinirlenip bağırıyorum hemen.

Neyse ki malını biliyor özür dileyince geçiyor.
Yani umarım geçiyordur.

Ama dikkat ediyorum artık.
kendimi affetmeyeceğim tek konudur. Keşke beni öldürsede içine atmasa.
Herkes neredeyse en az bir defa yapmıştır.

Ergenlik dönemlerinde, veyahut istediğiniz bir şeyin alınmamasında, sabah ütülenmiş hiçbir şeyinizin olmadığında, erken uyandırmasında, erken yat demesine, 'yardım et bana biraz' dediğinde, harçlığınızı vermediğinde, daha bir çok olay daha sayabiliriz.

Kendi hoşnutsuzluğumuzu kendi annemizden çıkarırız. Bağırır, şımarık çocuk edasıyla kızarız.

O'nlar ise bunu bilirlermiş gibi bizi hep anne olgunluğuyla karşılarlar. Hayatta o'nlarsız kalmamamızı yine onlar sağlarlar. Yorgunluklarını gizler, yoksulluklarını örtmeye çalışırlar. Elbet günün birinde eve alınan lüks tüketim maddesini ' benim karnım tok' diye geri çevirmişlikleri vardır.

Aldığımız, alacağımız en büyük eğitim, geriye dönüp baktığımızda onların bize verdikleri eğitimlerdir. Bazen susarak, bazen kızarak bize.
Değil bağırmak ne kötü bir söz ne de karşılık veririm.

Çok nadir olmuştur, gerçekten sinirliysem ciddi ciddi kırıp ağlatmışlığım vardır. Hele başkası yüzünden oluşu kendimi zor affetmeme sebep oldu, kırmayın üzmeyin herkes gider o kalır.
(bkz: aniden gelen pişmanlık hissi)
Tas olursun, pic kurusu.
yapmadım mı bir kere yaptım. sonra o böyle bana dolu gözlerle bakınca öldüm lan. nası gönlünü alacağını bilemedim. yapmayınız. büyük pişmanlıktır.
yapmayın. çok yaptım, çok üzüldüm. gönlünü aldım hep ama alamadığım olmuştur elbet. annemi kaybedince anladım ne kadar zor olduğunu. gidin şimdi öpün hemen annenizi öylesine. sarılın vakit geçirin onunla. sonrasında çok koyuyor. offfff.
sinirin geçmeden pişman olursun. sonradan aklına gelince daha çok pişman olursun. uzun süre ayrı kalıp aklına gelince perişan olursun. annen ölünce aklına gelirse neler olur bilmiyorum.
Çok nadirdir o kadar nadir olur ki aramızda dargınlık çok fazla olmamıştır. Ne kadar görüşleri benim fikirlerime uymasa da saygı duyduğum en önemli insan.
sebep ne olursa olsun yapılmaması gerekendir. akabinde yaşayacağınız pişmanlığı düşünün. dünyada insana kendini o denli kötü hissettiren başka bir pişmanlığa çok nadir rastlanır.

anne candır, hayatın anlamıdır, her şeydir.
değil bağırmak ''le tekul uffen'' diye ayet var.

islam dininde kesinlikle büyük günahlardan olsa gerek.
Sonrasında köpek gibi pişman olunan eylem.
Anneden uzak olunca, istediğiniz an görme veya konuşma şansınız olmayınca pişmanlık katlanarak artıyor olur olmadık yerde.
Bazen sinirlerime hakim olamayıp yaptığım ve daha yaparken pişman olup kendimi odaya kapatarak kendi kendime ceza verip pişmanlığımı yaşadığım eylemdir.
Yaşanılan ne olursa olsun pişman edecek eylemdir. Bir anlık öfkeyle yapılır. Öfke, başlı başına pişmanlıktır. Öfke, yutunca zehirler. Anneye duyulan öfke ise yutmazsanız daha çok zehirler. Öfkenizi yutun, bu pişmanlığı daha zor yutarsınız. Cennetin ayakları altında olduğundandır ki; cennete öfkelenip bağırmaktan farksızdır.
taş olursun taş.
hayvanlıktır demek istediğim ama biraz düşününce hayvanların bile böyle bir şey yapmayacağını fark ettiğim eylemdir.
Sen Evde Anneni Falan TersLiyosun , Kızıyosun FaLan Ya.
Yetimhanede Çocuklar, O Soğuk Havada BuğuLu CamLara
"Anne" Yazıyor . . . ! Bil istedim..
Hayırsız evlatların yaptığı bir eylem.
Ardından köpek gibi pişman edecek eylem.
Sonrasinda kopek gibi pisman olmaniza neden olur. Annenin yanaklarindan ardindan alnindan öpülerek gönlü alinir.Canim annem benim vur de vuralim öl de ölelim reis.
önceleri biraz yapardım ama büyüdükçe daha da anlıyor insan değerini. şimdilerde en ufak bir sorunda hemen yumuşasın diye şaklabanlık yaparım. terliğine kurban *
Bağırıp çağırmaktansa sakin ve keskin bir şekilde laf sokmayı tercih ederim. Bağırmak hiçbir zaman bir sonuç vermiyor ama acımasız ve soğuk yorumlar karşısında kimse güçlü kalamıyor.