bugün

insanın konuyu her yönüyle düşünmeden hızlıca verdiği kararlardır. genellikle yanlış kararlar verilir bu tür durumlarda. gelişmiş bir zekaya sahip olmak bu tip ani kararlardaki doğru karar verme yüzdesini artırır.

kendim diye söylemiyorum, bu tip kararlarda gerçekten yüksek yüzdeyle çok doğru kararlar veriyorum. ama bugün verdiğim karar o kadar yanlıştı ki sözlük, hala kendimi affedemiyorum. burada söylemem doğru olmaz, ama hatalıyım be sözlük. en azından birileri görecek hata yaptığımı. siz bu yazıyı okurken, paylaşmış olacağım yaptığım hatayı. evet, şimdi daha hafifim.
bazen hayatınızdaki en doğru karardır, o aniden verdiğiniz karar.tabi karar vermekten daha da önemli olan verdiğiniz bu kararın arkasında durabilmektir, vazgeçmemektir.vazgeçmek de bir karardır tabi.
benim gibi bir şeyi maksimum iki gün düşünenlerin, karar veremezse "en kötü karar kararsızlıktan iyidir." diyerek bodoslama karar verenlerin bir numaralı hobisidir.
eğer masadaki son elinizse, son bi tane yıkılmayan kaleniz kalmışsa daha ne kaybedebilirimki? düşüncesinin bir sonraki evresidir. bazen de stabil giden hayatta kelebek etkisi bulmak için yardım koludur.
hayatımı bu şekilde yönlendiriyorum. sonucu kötü olsa bile pişman olma huyum yok, olacağı varmış olmuş mantığıyla yaşarım. aslında hayatı eğlenceli hale getiriyor hatta heyecan katıyor biraz da.
genellikle pişman olunan kararlardır.
hayatınızı tümüyle değiştirir. fakat siz durumun farkına geç varırsınız.
bir konuda arkasını düşünmeden verilen karardır. sonrasında pişmanlık duyulabilir.