bugün

abd çırılçıplak resimlerini almanya basınına servis etti ve bütün gazetelerde vs çıplak fotoğrafları basıldı.
sonra ne mi oldu ? hiç bir şey, hatta tekrar başkan seçildi. çünkü almanya halkı kişinin üstsüzlüğü ile, dini ile vs ilgilenmez. ülke nasıl yönetiliyor, hırsızlık yapılıyor mu, bileme tekniğe laik anlayışa bağlı mı buna bakar.

gelelim almanya çomarlıklarına, o beğenmediğiniz ülke ve beğenmediğiniz ülkenin başbakanı ; 59 islam ülkesinin tamamının üretim kapasitesi, ihraç mallarını topladığınızda, almanyanın yarısı kadar etmiyor. tekrar ediyorum 59 hoş görü dini islama mensup ülkelerin üretip dünyaya sattığı ürünlerin toplamı, almanyanın ihraç kalemlerinin yarısı etmiyor.

şimdi çomar kardeşim, şapkanı, pardon fesini ve püskülünü önüne al ve düşün... ! ezilme tabi ki, tabi ki haksızlığa yine dik duralım biz bu sayede kurtuk bu cumhuriyeti ! ama iş cumhuriyeti kurmakla bitmiyor ! onu ileri taşımak lazım...
Bu eylülde de yine şansölye olacak almanya lideri.
hah hah hah....almanlar hep böyledir, herkesin dilinde bir "değişim, schulz, çok sağ iktidar yaptık eski günlerdeki gibi gene biraz sola kayalım" türküleri...

ama frau bundeskanzlerin her araştırmaya göre gene de birinci çıkıyo.

ancaaaakkk...merkel, değişik bir kadındır- öyle sağ mağ olayı pek yoktur onun. avrupa´da atom santrallerini bi zikmede kaldırma kararı aldı, yok canım o kadarını yapamaz, dedi herkes, ve herkesin şaşkın bakışları arasında, yaptı.

gitti- inadına mültecilerle yanak yanağa fotoğraflar çektirdi. öyle samimi oldu ki, bi memelerini elletmediği kaldı. orada herkes hoşurt diye anladı "angie" nin o kadar da sağ olmadığını...

türkçe tabiriyle "sağ gösterip sol vuran" bir kadın.

çok sakin bir kadın, bu son düelloda görüldü ki, sen ona harala gürele saldırıyosun, ama kadın- bana da söz vereceksiniz di mi?- diyo, ve senin 10 dakkalık saldırını, çok kibar bir şekilde, götüne sokuyo.

alman oto endüstrisi hasılat rekorları kırdı. 2015´de bmw, 2016´da audi, tarihlerinde hiç satmadıkları kadar araç sattı.

16 yıl önce başa geldiğinde almanya´da 5,5 milyon işsiz vardı, bu rakam, akıllı politikalar sayesinde 1,6 milyona inmiş- düelloda dile getirildi bu.

mesela bu kadın, uzun´la falan da görüştü bikaç kere, direkt olarak düelloda gördük ki, muhalif gazeteciden bile korkan asrın liderini, angie tahminen donunda sallamıştır.

türkiye´nin ab üyesi olmasına hep karşıydı, ama türkiye´ye "imtiyazlı üyelik" verelim, bizimle çalışsın ama kendi işini de kendisi görsün- diye düşünüyordu, bunu bi röportajında anlatmıştı, o zaman biz türkler anladık ki, orada da kadın haklı. sen türk vatanddaşı olarak ab´ye girmiş gibi hissedeceksin, ama eu meclisinde çoğunluk olamayacaksın, bir de türkiye çok büyük olduğu için, herhangi bir yatırım yapıldığında astarı yüzünden pahalıya gelir, diye düşünüyormuş.

ancak şimdi bu fikrinden de vazcaymış, erdo´nun yanlış politikaları yüzünden.

sonuçta angela, avrupa´nın yetiştirdiği en iyi politikacılardan birisi. devlet adamı vasfı var kadının. garip olan şey, sağ partinin başında ve bu sağ partiye resmen sol politikalar uygulatıyor.
Klasik alman mantalitesini gözler önüne sermesi bakımından dikkat çeken bir devlet başkanı. Bu kadının sahte gülücüklerine aldanmayın. Tilkiden bin kat kurnazdır. Değil ab, abd liderlerini cebinden çıkartabilecek politik oyunları saklar ajandasında. Almanlar bu kadını boşuna seçmemişlerdir. işini iyi bilir ve yapar.
görsel
ülkeye aldığı mülteciler yüzünden sağ kesimin tepkisini çeken almanya başbakanı.
görsel
4.kez almanya şansölyesi olacaktır.
Partisinin adı otobüs firmasına benzeyen alman şansölyesi.

Hristiyan demokrat birlik partisi ne amk.
4. dönem de seçimleri kazanarak koltuk sevdalısı ünvanını alacak olan kadın.

bizimkilere kızardık oturdu mu kalkmıyor diye ama şimdi gavurlar da başladı aq.
Türkiye'de rte, Almanya'da merkel, başka aday yokluğundan seçim kazanıyorlar.
Şuan agresif bir Türkiye karşıtlığı yapan kadın. Çok ta umrumuzda pekte dikkate alınmamalı. Bunlar kendileri çok büyük sanıyorlar. Türkiye yaptırım uygulamaya çalışıyorlar ama umrumuzda değil!!!. Yalan demokrat Merkel
Geçen yıl Times tarafından dünyanın en güçlü kadını seçilmişti sanırım.
görsel
görsel
lakabı teflon olandır.

http://www.dw.com/tr/abdl...C4%B1rmas%C4%B1/a-6276048
gençliği de yaşlılığı da ayrı bir çirkin olan kadın. (hatta gençken daha çirkin bile olabilir.)
ayrıca da tam bir suratsız-huysuz mürebbiye imajını andıran bir hali var.
bir de 2 yıl önce antalyada kendisine hayli benzeyen bir turist görmüştüm..
Cinsiyet değiştirmeden önce

görsel
cermenyanın batacağının resmidir.
görsel
kıskançlar kraliçesi merkel bineceği uçağa yayan gidiyor, yanında kimsesi yok ve çantasını bile kendisi taşımak zorunda!
4.kere şansölye olmuş dünyanın en güçlü kadını.
sessiz durur, mülayim sevimli bir etki bırakır. aslen avrupa´nın gördüğü en zeki ve kavgacı politikacılarıdan biridir.

almanya 2015´ten beri her sene 30 milyar civarı vergi fazlası veriyo. şaka diil gerçek bu.

konuşma şekli şakacı ve yumuşaktır. iyi bir konuşmacı diildir.ama çok iyi bir analizci olduğunu söylerler. şimdiye kadar hiçbir politik pot kırmamışdır.

almanca bilip de bu kadının tv´lerde konuşmalarını dinlesen " bu muymuş dünyanın en güçlü kadını" dersin.bildiği herşeyi söylemez, söylenmesi gerekeni söyler.

dış politikadaki ana şahıs da kendisidir, iç politikadaki de. trump´la bir saat görüşür, almanya 100 milyar euro kazanç sağlar. denilir ki tv´lerde halka gösterdiğinden çok daha başka bir yüzü olmalıdır angela´nın.

angela akıllı bir kadındır.
Alıllı kadın, gerçek bir Alman. Ülkesi ve menfaatlerini ön planda tutan biri, en önemlisi gerçek bir Türk düşmanı.
ithal mal almada, kredileri ödemede sıkıntı çekmeye başlıyoruzdur. mecbur bize destek olacaklar.
Almanya’da zibilyon tane dönerciden birine girilir.

(Burada dipnot Almanya’da döner “cacık” denen saçma bir sosla servis edilir. Benimkisi cacıksız olsun diye tembihlenince usta uzaklardan “Türk müsün abi” diye seslenir. Ulan gerizekalı zaten Türkçe konuşuyorum cacıksız olsun diye. Bilen bilir Gurbetçi mallığı diye böyle de egzantrik bir durum var.)

Neyse amk sırf muhabbet olsun diye nasıl güzel mi dönerin dedim. Adam güzel de laf mı Merkel bile her hafta mutlaka bizim dönerimizi yer dedi. Yooo dostum yo. Bu kadarı da fazlaydı koskoca Merkel hiç döner yer miydi. Usta bizi kandırıyor olmalıydı. Yeme bizi usta dedim. Pıskırarak güldüm.

işte o an ömrü hayatımın en epik göt oluşunu yaşadım amk.

görsel

Meğersem Merkel’in en çok sevdiği yemek dönermiş. Üstelik Türk usulü(sossuz) diye özellikle belirtirmiş. Salata olarak yalnızca söğüş domates-soğan yermiş. As bayrakları as as as.
dünya devletlerinin teflon dediği kişidir.

nikimi kullanan kız !

https://www.dw.com/tr/abd...C4%B1rmas%C4%B1/a-6276048