bugün

Etilenden,flordan ve plastikten elde edilen,tencere,tava vb. mutfak malzemelerinin iç yüzeyini kaplamakta kullanılan,ısıya dayanıklı özel madde.

Amerika'da kullanımı yasaklanmıştır.
kimyadaki adı politetrafloretilen * olan yüksek kimyasal dayanım, düşük sürtünme katsayısı, yüksek çalışma sıcaklığı (+260c -260c) nedeniyle her türlü yalıtım, sizdirmazlik istenen yerlerde kullanılan kütlece yoğun 2,2 * bunula birlikte pahalı bir plastiktir. fransız dupont firması tarafından bulunmuş ve patenti alınmıştır. ayrıca diğer endüstri plastikleri için (bkz: delrin), (bkz: polietilen), (bkz: polyamid), (bkz: kestamid)
kayganlıkta sınır tanımayan icat.
(bkz: teflonun tavaya yapismasi)
uzay araştırmaları sırasında mekiklerin atmosfere geri dönerken aşırı sürtünmeye maruz kalması sonucunda yüksek ısıdan dolayı yanmasını önlemek amacıyla araştırılıan-geliştirilen bir madde. Sonra tava olmuş. Nerden nereye.
politetrafloretilen'in ticari adlarından birisi.
kullanıldığı alan tava tencere vb. olduğunda kesinlikle çizilmesi tavsiye edilmeyen alaşımdır. çizilmesi halinde o kapta pişen yiyecek insan sağlığına kanserojen etki yapmaktadır. ama bu maddenin kullanıldığı mutfak gereçlerinde yemek yapmakta ayrı bir güzelliktir, yemeğiniz kesinlikle yapışmaz tava ya da tencereye.
kullanımı kolaydır ama kanserojendir. allah muhafaza.
dupont tarafından balına bulunan, polimer malzemedir. bazen aramayan bulur.
teflon - sucuklu yumurta - öğrenci evi

üçlemesinin birinci basamağıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.