1. 1.
  sıcak yaz günlerinde dışarıda ter dökmektense keyifle, sıkılmadan, düşünmeden izleyebileceğiniz güzel bir luc besson filmi.jamel debbuze karakterini mükemmel kullanıp seyirciyi çoğu kez güldürürken, rie rasmussen düzgün fiziği ve uzun bacaklarını sergilediği tek parça siyah elbisesiyle izleyenleri büyülüyor.

  --spoiler--
  bir melek ve insan ilişkisini hem komik hem dramatik bir şekilde anlatırken city of angels taki gibi mutsuz sonla seyirciyi üzmeyen hoş bir film.akılda kalan jamel debbouze nin komik ve şaşkın surat ifadesiyle borç içinde yüzerken çırpınışları, küfredişleri ve rie rasmussen in muhteşem bacakları ve güzelliğiyle elinden düşmeyen sigarasını sexy parmak hareketleriyle içişi filmi izlenesi kılan detayları.
  --spoiler--
  5 ... esneyenahtapot
 2. 2.
  jamel debbuze nin harika performansı için izlenilesidir. afişinden etkilenerek oluşan beklentilerime cevap vermiştir vermesine, ama filmin ilk bölümündeki komediyi beklediğimi pek söyleyemem. finalinin tahmin edilebilirliği biraz daha karmaşık ve zor olsa daha iyi bir tat bırakabilirdi zihnimde. siyah beyaz ekran ve andre karakteri muhteşem, özellikle hızlı ve telaşlı konuşmaları, komikliği.

  --spoiler--
  - melek olduğumu söylemem inanman için yeterli değil mi?
  - artık kimse mucizelere inanmıyor angela, insanlar kanıt istiyorlar. görmeden, dinlemeden inanmıyor artık kimse. kanıtla bana!
  --spoiler--
  9 ... don kişot
 3. 3.
  büyüleyici siyah beyaz görüntüleri ile paris'in başrolünde olduğu film.
  5 ... yolcu
 4. 4.
  bir benzeri için (bkz: city of angels)
  1 -1 ... diyonsos
 5. 5.
  ayırdığınız zamanın hakkını veren bir film. siyah beyaz oluşu filmi daha çekici kılmıştır. rie rasmussen'in bacaklarının uzunluğu merak konusudur ayrıca.
  3 ... istanbul icin efkar vakti
 6. 6.
  insana kendini, kim oldugunu du$unme $ansi veren cok guzel bir film. bu sebepten bana gore city of angels'dan ayriliyor. lakin filmin sonunun gayet turk filmi kivaminda olmasi ve ilk dakikalarinda komedinin fazlasiyla i$lenmesi biraz daha rahat kiliyor. yani daha bunalim olabilseydi muhtemelen kult filmler kategorisinde cok guzel bir yer bulabilirdi kendine. yinede ba$arili ve izlenmeyi hakeden bir film. rie ramussen ise her zamanki kadar buyuleyici. son zamanlarda vizyona surulen filmler gibi rie ramussen uzerine kurulmami$, guzelligi ikinci planda kalmi$. bu yonuyle gonlumu kazanmi$tir film.

  --spoiler--
  +al tamam, 1000 euro
  -senin paranla fuhu$a izin vermeyecegim! kiz yoruldu diyorum!
  +yoruldu, yoruldu.. herkes ustunden gecti kizin! bir tane daha degi$iklik yaratmaz.
  -evet, yaratir. bir tanesi bile fazla! anladin mi?
  +neyi anladin mi?
  -onun kirlenmesini istemiyorum! ozellikle de beni mutlu edecekse. degmez, sizin gibi got heriflerle ozellikle bir $ey yapmasini istemiyorum! $imdi siktir git burdan!
  --spoiler--
  4 ... antistar
 7. 7.
  insana bir an için de olsa kendi kendini sorgulatan bir film. rie rasmussen hep siyah beyaz ve mini etekli kalsın dedirtecek türden.
  filmin sonunda hayatınıza girmiş tüm güzel insanları * gözünüzün önünden geciriyorsunuz. acaba benim meleğim hangisiydi diye.
  3 ... spec
 8. 8.
  rie rasmussen'in güzelim bacaklarına mı, paris'in eşşiz güzelliğine mi yoksa olağandışı hikayeye mi bakalım diye bocalatmış film.
  6 ... vera
 9. 9.
  luc besson filmidir. Siyah beyazdır. Yaklaşık 90 dakika sürer. Fransa'da yaşayan ve küçük hedeflerine ulaşmak için büyük yalanlar söyleyip hayatını çıkmazlara sokan bir adamın intihar etmek için bir köprünün üstüne çıkmasıyla hayatının değişmesini konu alır. (bkz: bakmayınız izleyiniz)
  1 -1 ... insaneti
 10. 10.
  guzel bir luc besson filmi. rie rasmussen daha da bir guzellestirmistir filmi.
  3 ... nearly insane man