bugün

kayseri merkezde mantı, gözleme, börek gibi yöreye has yemekler yapan meşhur yer. yılmaz morgül'ün de zıkkımlandığı var bu yerde. *
dısardan gelenler icin mantı yenebilecek en güzel yer
mutfagıdır, evidir, cocuklarının, kocasının yanıdır.
kötü esprilere maruz kalınabilecek bir işletme adıdır.

+hayri abi nereye gidiyorsun?
-ananın yerine gidiyorum *
+Lan!?
-Mantı yicem biraderim yanlış anlama *
gaziantep 'de bir kebap salonunun adıdır.çok da güzel kebap yapar.*
cubuk'ta bi benzeri vardir... (bkz: cubuk) (bkz: ibonun yeri)
şile de vardı ananın yeri adında denize nazır bi mekan. adının yanında denize nazırlığıyla garip romantik bir hava katıyor. lahmacundu kebaptı zırttı pırttı yapılırdı. hala var mı bilemiyorum.
istanbul osmanbey de ergenekon caddesi üzerinde bulunan kayseri mantıcısı.

mantının üstüne dökülen sos ayrı bir lezzet katmakta.

herkese tavsiye edilir.
kayseri'de bulunan meşhur mantıcıdır. adres sorarken kibarlık edip annenin yeri demeyin, millet gülüyor. * * *
kayseri'ye ailece gittiğimiz bir sene, arka koltukta uyku mahmurluğuyla kalkıp gördüğüm ve saatlerce güldüren, hatta gülme krizine girmeme neden olmuş mekanın ismi.

babam, çok gülündüğünde sinirlenir. azar işitmiştim resmen babamdan, bu mekan ismi yüzünden.

+ ahaha o ne lan?! ananın yeri! anağın! anaaaan! ahahah hey dostum nerde olduğunun bilincinde misin ha? ananın yeri lan burası. anaaağaaan!
- e yeter be. nesi komik bunun? (babam bu)
+ ahaha ya baba çok komik ama. adam resmen küfreder gibi ismi koymuş ahaha

gülmeye devam ettikçe babam kudurdu resmen. * ama çok komik ya ne yapayım?
kayseri'deki popüler yerlerden biri.
görsel
kayseri'de mantı börek çörek yenilebilen mekan. ismi de ciddi ciddi böyle ha. ananın yeri. birini davet etsen hır çıkar valla.
mantıyı iyi yaptığı söylenen kayseri'deki mekan. efenim geçen sene gelen 10 kadar değişim öğrencisini götürdüğümde kasadaki kız ingilizce mantı tarifi vermeye çalıştı ki görülmeye değerdi. mantı'nın daha iyisi için (bkz: toyota kaşıkla restaurant).
zamanında pangaltı'da telefoncular sokağında bulunan bir mantıcının adıydı. bir gün telekomda işimiz var peder bey tutturdu hadi mantı yiyelim. kırk yılda bi jest yapmış kabul etmesek olmaz. gittik mantı yiyoruz. yan masada bir adam telefonla konuşmaya başladı.

-ya geldim işte. uğraşıyorum telekom tatile girdi. yarım saat sonra gelin dediler.
+... (ne diyor bilemeyeceğim)
-geliyor musun sen? gel o zaman yemek yiyoruz biz ahmetle.
+...
-ananın yerindeyim.
+.......
-dur abi vallahi yanlış anladın. mekanın adı ananın yeri. telefoncular sokağında mantıcı.

akabinde telefon kapatılır. bütün mekan gülmekten yerlerde. herkes kilitlenmişti.
ilk gittiğimde sesli gülmeme neden olan kayseri merkezde bulunan lokanta.
beyoğlundan tarlabaşına inerken vardı bir zamanlar...kapının önünü yüzü gözü yamuk tiplerle doluydu. sanki içeri girersen ananın damını görürsün der gibiydiler.
görsel
kütahyada dönercinin ismidir.
Kayseri alparslanın güzide lokantası, insana küfür gibi gelen tabelasıyla sevdirmiştir kendisini.
afyonkarahisar' da bir lokantanın ismidir. Gidilmese de olur denilecek yerdir.
Kayseride sozde meshur bir yerdir. Yine de siz kasiklayi tercih edin.
ana bir kızın ismidir bulgar, sonra türk olmuştur,

apostof koymayayım lan bari demiştir, direk yazmıştır.

ana'nın yeri olmuştur ananın yeri.
Levent bulut'un yazılarından birinin adıdır.

okullardaki gazi ve şehit ünvanlarını kaldırmaya çalışanlara sağlam giydirmiştir.

uzatmıyalım işte o yazı:

"milli" eğitim bakanlığı'nın yeni projesi;
okullardaki "şehit" ve "gazi" ünvanları, fazla yer kapladığı için kaldıracaklarmış.

memleketin bütün meselesi bitti, cumhuriyet'i kuran, vatan'ı için canını verenlerin ünvanları dert oldu.

oysa uzun dedikleri "şehit" yerine ş. koysalar kısalır. ama "şehit" diye okunmaya devam edilir..

eee "kelle" deseler 3 kuruş tazminat ödemek zorundalar, o da olmaz..

işin içinden çıkamayınca fazla yer kaplıyor deyip, kaldıralım demişler.
maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek..
milli eğitim bakanlığı işi sadece "şehit" ile sınırlı tutmamış; atatürk'ten, mustafa kemal diye bahseden başbakan'ı örnek alıp gazi
ünvanını da kaldıralım demişler.
ahde vefa bu olsa gerek.

dürüst, vatanı'nı, milletini seven hayırsever vatandaşlarımızı tenzih ederek, ülkemiz de yönetmenliğine göre okul yaptıran kişinin adı, yaptırdığı okula veriliyor..
parayı veren düdüğü çalar hesabı.
bu durum kötüye kullanılmaya da müsait,
mesala reklamını yapacak isen eğer,
televizyon'a, gazete'ye, dergi'ye reklam vermene ne gerek var.
yaptır mahallene bir okul, versinler okula adını.
yakında okullarımızda
hacı üfürür,
babam sağolsun,
cillop yıkama,
ananın yeri,
yok deve'nin nalı
gibi isimler görürseniz şaşırmayın..
öyle olmaz, olmaz demeyin, olmayacak şeylerden başka ne oluyor bu ülkede?

hangi birimizin aklından ünvanları
okullardan kaldırmak geçerdi ki.

yönetmenliğe göre bu ülke de paran varsa, yaptırdığın okul'a adın verilirken
vatan için dökülen kanın ve adın bir önemi yok mu?
bir amına koduğumun yeri değildir.
http://3.bp.blogspot.com/.../EiCfUtgLUxM/s1600/10.jpg
güncel Önemli Başlıklar