1. 1.
  i.ü. fen fakültesi fizik bölümünün belalı 1. yarıyıl dersidir. defalarca alınan ancak geçmek çokda kolay olmayan bu seneye kadar yrd. dc. dr. hülya duru taraından verilen ancak geçen kişi sayısından (ortalama 10/600) kaynaklı dekanın söylemiyle "bu konuyla ilgili bir şeyler düşünüyoruz" deyip bu yıl fizik bölüm başkanı prof. dr. gediz akdeniz tarafından verilen ve geçen öğrenci sayısında artış beklenen belalı ders. bu zamana kadar sınavları kapalı gişe oynayıp 2000 ve öncesi girişliler şurda,2000 liler burda 2001,2002,2003,2004,2005,2006... diye her döneme ayrı birkaç sınıf (yani tüm fakülte içi sınıflar) açılan yinede öğrencilerin oturacak yer bulamadığı ders.
  matematiğin temelini verip anlayan anlayarak geçen öğrenciler için sonraki yıllarda göreceği fizik derslerinin matematiğini anlamak için olmazasa olmaz ders.

  (bkz: epsilon)
  (bkz: diziler)
  (bkz: seriler)
  (bkz: türev)
  (bkz: integral)
  (bkz: limit)
  (bkz: grafik çizimi)
  (bkz: hülya duru)
  (bkz: prof dr gediz akdeniz)
  (bkz: analiz 2)
  (bkz: analiz 3)
  (bkz: diferansiyel denklemler)
  ... kolibandı
 2. 2.
  geçilmesi analiz 2 ye göre çok daha kolay olan derstir.lise konuları şöyle bir iki derste anlatılıp limit türev üstünde durulur genelde.
  zira eğer matematik bölümünde okuyorsanız bir daha bu kadar kolay şeylerle karşılaşmayacaksınız.
  ... liyenda
 3. 3.
  iü de 2012-2013 öğretim yilinin ilk döneminde yaklasik 240 öğrencinin aldiği derstir. Numaralara bakiyorum dördüncü sinifta olup hala alanlar var. Onu bıraktim en çok yazilan rakam sıfır. Tek başına, 0, 0, 0... diye gidiyordu notlar.
  ... biilllggggeeeee
 4. 4.
  ilk alışımın ilk vizesinde lise bilgisiyle 40 civarı bi not almıştm kalırım deyip finaline çalışmamıştım. ben o notun kıymetini bilememişim. tekrar o notu alana kadar akla karayı seçtim.*
  ... skorfild
 5. 5.
  aslında bu sadece buzdağının görünen kısmıdır sonradan çok boka sarar anlamıyorsan, anlamadan ilerliyorsan.
  ... rubick the ibni aganim
 6. 6.
  amina kodumun dersinin 2 ve 3ünü geçtim hatta ilk 3ü sonra 2yi geçtim ama 1i hala geçemedim. birazdan vize var ve 5. sınıfta da analiz görmek istemiyorum.

  Edit: 5. Sınıfta geçtim.
  2 -1 ... bigbadtrip
 7. 7.
  2 3 ve sanırım 4 ü de vAr bunun. Yolun sonu görünmüyorsa biri söylesin de geri dönelim.
  ... uyku kardesim
 8. 8.
  yarın götüme girecek olan.
  ... be happy yine yine yeniden