bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Bir bağımsız değişkeni, bir bağımlı değişkeni ve bağımsız değişkenin bağımlı değişkene göre türevini bulunduran denklemlerdir. *
  12 ... gilberto
 2. 2.
  adi diferansiyel denklemler cana yakın gözükseler de, kısmi diferansiyel denklem seti görüldüğünde adileştirmeye çalışılmalı, başarısızlık durumunda nümerik yaklaşmalı o da olmazsa oradan koşarak uzaklaşmalı ve saygıdeğer osman kopmaz hocanın arkasına saklanmalıdır.
  10 -1 ... koko
 3. 3.
  mat. bölümü fizik bölümü (ki benim bölüm) bütün mühendislik fakültelerinin ortak dersidir.ya bu denklem nası bu hale geldi nasıl biz bunu sınavda açıklıcaz laa die düşündüren ders.uludağ üni.de mat. bölümünün ufak tefek o kiloya rağmen bi oraya bi buraya koşarak çok ii masa tenisi oynayan hocası setenay veriyor.
  -1 ... paradoxy
 4. 4.
  bernollisi var euleri var riccatisi var yetmedi sonunda birde laplace si var...
  2 ... lefter
 5. 5.
  içinde bir değişkenin bilinmeyen bir fonksiyonu ve bu fonksiyonun değişkene göre çeşitli basamaklardan türevleri bulunan denklem.
  -1 ... italiano
 6. 6.
  yüksek mertebeli türevlerin kullanıldığı, mühendislik eğitim alan her öğrencinin bir kez alması zorunlu olduğu geçilesi zor olan ders.
  -1 ... ryu
 7. 7.
  sınavdan bir gün önce çalışılırsa denklem tiplerinin birbirine gireceği ve başarısız olunacak, mühendislik fakültelerinin değişmez dersidir.
  ... pezzo-soprano
 8. 8.
  mühendislik 2. sınıfın en kallavi derslerinden biri. hele bir de hoca kılsa...
  ... goksunv
 9. 9.
  matematik bölümünün en kek derslerinden biri.
  3 -6 ... yambili
 10. 10.
  yüksek matematiğin konularından biridir.
  içinde türev bulunduran fakat c gibi bir sabit bulundurmayan denklem bu denklemler çözülerek içinde c gibi sabitler bulunduran ve türevi olmayan denklem bu denklemler çeşitli eğri ailelerini belirtir.
  örnekler :
  değişkenlerine ayrılabilen dif denk : y''dx+ ydy = dx +xy dy
  lineer dif denk : y' + tgx y =- cot x
  bernoilli dif denk : z' + (1-n) p (x) z = q(z)
  1 ... birbarfilozofu