1. 1.
  Bir bağımsız değişkeni, bir bağımlı değişkeni ve bağımsız değişkenin bağımlı değişkene göre türevini bulunduran denklemlerdir. *
  12 ... gilberto
 2. 2.
  adi diferansiyel denklemler cana yakın gözükseler de, kısmi diferansiyel denklem seti görüldüğünde adileştirmeye çalışılmalı, başarısızlık durumunda nümerik yaklaşmalı o da olmazsa oradan koşarak uzaklaşmalı ve saygıdeğer osman kopmaz hocanın arkasına saklanmalıdır.
  10 -1 ... koko
 3. 3.
  bernollisi var euleri var riccatisi var yetmedi sonunda birde laplace si var...
  2 ... lefter
 4. 4.
  içinde bir değişkenin bilinmeyen bir fonksiyonu ve bu fonksiyonun değişkene göre çeşitli basamaklardan türevleri bulunan denklem.
  -1 ... italiano
 5. 5.
  yüksek mertebeli türevlerin kullanıldığı, mühendislik eğitim alan her öğrencinin bir kez alması zorunlu olduğu geçilesi zor olan ders.
  -1 ... ryu
 6. 6.
  sınavdan bir gün önce çalışılırsa denklem tiplerinin birbirine gireceği ve başarısız olunacak, mühendislik fakültelerinin değişmez dersidir.
  ... pezzo-soprano
 7. 7.
  mühendislik 2. sınıfın en kallavi derslerinden biri. hele bir de hoca kılsa...
  ... goksunv
 8. 8.
  matematik bölümünün en kek derslerinden biri.
  3 -6 ... yambili
 9. 9.
  yüksek matematiğin konularından biridir.
  içinde türev bulunduran fakat c gibi bir sabit bulundurmayan denklem bu denklemler çözülerek içinde c gibi sabitler bulunduran ve türevi olmayan denklem bu denklemler çeşitli eğri ailelerini belirtir.
  örnekler :
  değişkenlerine ayrılabilen dif denk : y''dx+ ydy = dx +xy dy
  lineer dif denk : y' + tgx y =- cot x
  bernoilli dif denk : z' + (1-n) p (x) z = q(z)
  1 ... birbarfilozofu
 10. 10.
  doğru adı diferensiyel denklemler olan ders. dersi veren öğretim üyesine göre kastırıcılığı değişebilir. kimi öğrenci dostu hoca kek integraller çıkartabilirken kimi calculus 2 nin en atarlı integrallerini karşınıza çıkartıp en ufak hatada kağıdınıza çiziği atabilir.
  1 -1 ... ramirez