bugün

Müthiş bir biradır tuborg gibi balon değildir. Becks den sıkılınca bunu içerim.
Alkol yuzdesi 8 ve icimi yumusak olan biradir. Ama guzel carpiyor orasi ayri.
Alkolden çabuk etkilenen bir bünyeye sahip olduğum için iki tane arka arkaya çakdığım zaman fena sarhoş olduğum güzel bira.
Bence mükemmel bira. Kafası çabuk gelip çabuk gidiyor. Öyle ameleliği yok kafan zonklamaz. Kırmızı tuborgu cebinden çıkarır. 2 tane içince çok hoş oluyorum.
ilk kez içtim muhteşemdi. Tavsiye ederim.
One len öyle jip markası gibi bira mı olur . Tadı nasıl.
Su gibi içiyosun sonra kokusu geliyo ve yanında ne tüketiyosan boğazını yakabilir...
Şekerini biraz azaltsalar en iyi biralardan biri olur.
ilk defa dün denediğim yükse alkollü bira.

kutusu, ismi falan güzel;farklı bir şeyler deneyeyim dedim, sevmedim doğrusu. tadı midemi bulandırdı.
biradan etkilenmem ama bu harbiden tek kutu ile baş döndürmeyi başardı, hızlı içmemin ve alkol oranının da etkisi var tabii ki.

özetle hala favorim efes malt.
Strong Pale Lager Stilinde üretilen, içimi ağır(hafif diyenlere bakmayın, Efes birasından başka bir şey tüketmemiş olmaları muhtemeldir) ve karakterli bir bira. Gövdeli olduğu da söylenebilir.
Alkol oranının yüksek oluşu malttan alınan tadı gölgeliyor. Eğer amacınız kısa yoldan sarhos olmaksa bu bira birebir. Lakin Boğazı çok yorduğundan dolayı bir süre sonra içmekten vazgeçebilirsiniz.

Odtülü makine mühendisliği öğrencilerinden birisi değilseniz, hiç bulaşmayın derim. Genelde bu tayfa içiyor da.
yüksek alkollü ama rahat içimli. biranın doğal tadı yok farklı lezzet arayanlar için uygun. ancak gereğinden fazla şekerli. şekerli bira gibi.
kötü bira be abi..

yine de zevk meselesi tabii..

şu milenyum biralarına ısınamadım bi türlü ben..
Şekerli olduğu için sevemedim bunu. Bu anasını satayım Carlsberg alayı şekerli.

(bkz: efes extra)
(bkz: tuborg kırmızı)
Köturum bira.
acemisine 1 tane,orta hallisine 2 tane,alkolık manyaklara 3 tanesi yeten bir biradır
daha iyisi yok volim bile bunun yanında efes bilsen kalır.....
iğrenç bir bira. Hiçbir numarası yok sadece alkolü fazla. Bunu içene kadar duvvel için daha iyi.
zamanında çok içerdim extradan direk buna geçmiştim.
hoşgeldin darkness, extra içerken kaç kez söyledim sana amsterdam al diye...
delikanlı gibi oturup karşımda 5 tane içen adama 5 tane de ben ısmarlarım. öyle biradır.
ha bu arada, Kocaeli Darıcada tanesi 44 lira. yani geçen hafta cumartesi öyleydi.
Oha lan 44 tl olmuş!
biralarımız bellidir .

görsel

görsel

afedersin amsterdamla işimiz yok . şaka bir tarafa navigator fena değil .
tabii yukardakilerle karşılaştırılmaz ....
ilk 2 iyi,
3 so so,
4 ten sonra hay amksterdam navigator.
çok bekletmeden iki tane art arda içtiğinizde güzel kafa yapıyor. üçüncüyü de içerseniz müthiş oluyor. aması var ama. o da çok şekerli oluşu, haddinden fazla şekerli. gece bundan içip ertesi sabah kalktığınızda ağzınızın içi çamur gibi oluyor. iğrenç hissediyorsun ve güne kötü başlıyorsun.

az şekerli yüksek alkollü muadillerini bilen varsa bana yazabilir.
Bak bunu 5 tane karşımda içen adam göreyim, kalksın 100 metre yürüsün, ya da vazgeçtim, istiklal marşının üçüncü kıtasını yalpalamadan okusun, beş tane de ben hediye edeceğim kendisine.
güncel Önemli Başlıklar