bugün

hızlı kargo demektir.
Sanıyorum yakın zamanda gıda işine de girecekler.

Bana kalırsa iç pazarda büyümek istememeleri kendi tercihleri Ammavelakin Türkiye pazarına geç girmenin dezavantajlarını da yaşamıyor değiller.
Amazon'un kendisinden alırsanız sorun yaşamayacağınız, hatta prime üyeliğiniz varsa birçok fırsattan da ücretsiz kargo vs faydalanacağınız, ancak başka satıcıdan ürün alırsanız, ürünün gelmeme olasılığının çok yüksek olduğu, para iadesi için çok uğraşacağınız alışveriş sitesidir.

Bunun sebebi de, Amazon diğer alışveriş siteleri gibi, satıcılara sisteme kargo takip no'su girme zorunluluğu koymamış. Sipariş sayfanda ürün gönderildi diye görüyorsun kargo takip'e tıklıyorsun, bir mesaj çıkıyor bu bilgi satıcıda, satıcıyla iletişime geç. Satıcıya mesaj yazıyorsun cevap gelmiyor. Sonra ürün filan gelmiyor. Amazon müşteri hizmetlerine başvuruyorsun, biz satıcıyla irtibata geçip kargo takip nosu göndertiriz diyorlar. Bir hafta sonra sipariş sayfana bir daha bakıyorsun ürün teslim edildi görünüyor. Ama ürün filan ortada yok. Hadi bir daha Amazon müşteri hizmetleri filan uğraşıyorsun, 72 saat bekleyin gelmezse falan filan, abuk sabuk bazı şeylerle geri dönüyorlar. Sen de para iadesi alabilmek için uğraşıp duruyorsun ve dünyanın en büyük alışveriş sitesinin böyle satıcılarla çalıştığı için ve müşteriyi uğraştırdığı için küfürü basıyorsun... Ve bir görüyorsun ki, değişik ürünlerin yorumlarında da aynen böyle şikayetler yazmış başka müşteriler de....

Eyyy Amazon yıl olmuş 2021, satıcı olarak kabul edip sitene aldığın firmaların sisteme kargo takip no'su girmemesi nedir ALLAH aşkına???? Yapabilir misin böyle bir şey yurt dışındaki diğer sitelerinde.... Bu Türklere özel bir uygulama mı?
kitap almak için de hiç fena bir site değildir. ellerinde varsa genelde idefix'in falan hiç olmazsa birkaç kuruş daha altında fiyat koyuyorlar. kitap portföyleri fena değil, üstelik direkt ellerinde yoksa da bazı anlaşmalı kitapçılara yönlendirme yapabiliyorlar. kargo bedava için koydukları sınır meblağları da fena sayılmaz (şu anda 50 tl).

velhasıl, kitap sipariş vermek üzere araştırma yapıyorsanız buraya da bir göz atmak yararlı olabilir.
prime day özelinde kitaplarda gayet güzel fiyatlar var.
dogru duzgun hic bir indirimin olmadigi site. ozellikle bekledigim urun cesitleri vardi. kimisine indirim yerine resmen zam gelmis. darbeli matkap mi alalim simdi indirime girdi diye.
türkiye uzantılı bir web sitesi olmasına rağmen çoğu ürünü yurt dışında olup gümrük bedelli dahil yüksek kargo bedeli ile pahalıya gelen alışveriş sitesi.
Yalniz prime üye oldun. 1 aylik deneme sonrasinda üyelik devam edip aylik ödeme sistemine geçecek. Girdi yani. Sana. Swh.
yıldızlı ürünlerinden satın almıştım. ürün geldikten sonra fiyatı düşmüştü. bir kaç gün sonra düşen rakam kadar tutarı bana hediye çeki olarak iade ettiler.

umarım bu bir kampanya olarak kalmaz ve tüm internet alışveriş siteleri böyle uygulamalara gider. özellikle bu zamanlarda tüm ürünler dolar'a endeksli olduğu için, fiyatlarda çok oynaklık gösteriyor. insanlar da bir şeyi satın almadan önce 40 defa düşünüyorlar. bu indirim garantisi sayesinde insanlar alışverişlerini daha rahat yaparlar.

güzel olan şeyleri alkışlamalıyız, kötüleri göndermeliyiz.
Argo kullanacağım ama ürünü orospu gibi kargo firmaları elinde gezdiriyorlar.

Adam kapıda beni arıyor sabahın köründe ulaşamadık adres yanlış diyor. 10 dakika sonra yazan firmayı arıyorum kargo firması başka çıkıyor.

Amazon da çarşamba teslim edilecek yazıyor adamlar bana salı günü getireceğiz tekrar diyor.

15 dakikada ne kadar uzağa gidebilir bir motorcu.

Çevrede başka yerlere dağıtıma gitmiyor mu..

Amaç ürün teslim etmek değil sanıyorum ki...
kargo teslim işleri tam bir muamma olan şirket. aslında müşteri hizmetleri ve satış sonrası destek konusunda fena değiller ama daha profesyonel kargo şirketleriyle çalışıp müşteriye anlık kargo bilgisi verebilmeliler. bugün teslim edilecek deyip 2 gün sonra teslim edilen ürünüm oldu.
saat gibi çalışanlar varken ne demeye buraya bulaştığınızı kendi kendinize sorun. bana da malınız teslim edilmiştir mesajı geldi. ertesi gün siparişiniz iptal edilmiştir mesajı yolladılar.

bu gibi durumlarda hemen https://www.sikayetvar.com/ a yazın. şirketler hemen yanıt veriyorlar. kendini bilmezlerin ipliğini pazara çıkarmak gerekiyor.
iade politikaları ve kargoları harika olan alışveriş sitesidir. prime ile üye olduğunuzda bazı iller için geçerli aynı gün teslimat seçeneği de vardır.
müşteri memnuniyetine son derece önem veren bir ticaret devi. alışveriş sitelerinin hepsini denedim. gerçekten en iyisi bu. siparişim kutunun içinde kusurlu bir şekilde geldi, ürünü geri iade almadan paramı banka hesabıma 2 gün içerisinde teslim ettiler. geciktiklerinde özür mesajı içeren bir mail de atıyorlar.
not: pttawm'den uzak durmanızı sağlığınız açısından sizlerden istirham ediyorum. hayata bir kere geliyoruz, hiç gerek yok.
yurtdışı iadeleri sorunlu olan satıcı.

iade yapmak istediğinizde dhl kargo ile muhatap oluyorsunuz. dhl kargo profesyonel bir şirket ama süreç uzun sürüyor ve yazıcıdan çıktı alarak iade etiketi yapıştırmanızı istiyorlar.

hem teknolojiyi kullanan bir firmasın hem de yazıcıdan kağıt yapıştırmak nedir? çevreyi kirletiyorsun, gereksiz kaynak kullanıyorsun, karbon salınımı etkiliyorsun.

insanlar normal kargo şirketleriyle kargoyu size göndersinler, dhl de gelip sizin şubenizden kargoları teslim alsın. neden ekstra iş çıkartıyorsunuz?
tr satıcılarından son aldığım 2 ürün sonrası, iade sisteminin genel olarak sorunlu olduğunu gördüğüm marka.
ilk zamanlar kolay gelsin adlı firma çok düzgün çalışıyordu. en son, hem teslimatı geç yaptılar hem de iade süresi 9 gündür devam ediyor.
bunlara telefon ile ulaştım ve sordum. verdikleri cevap aynen şu şekilde; "iade süresi resmi olarak 14 gündür. siz bu ürünü satın alırken bizim politikamızı kabul etmiş oluyorsunuz"
vay benim yr*rama bak sen!

bundan sonra beni sadece, sizden 2. kez alışveriş yaptığım için suçlayabilirsiniz!