bugün

yıldızlı ürünlerinden satın almıştım. ürün geldikten sonra fiyatı düşmüştü. bir kaç gün sonra düşen rakam kadar tutarı bana hediye çeki olarak iade ettiler.

umarım bu bir kampanya olarak kalmaz ve tüm internet alışveriş siteleri böyle uygulamalara gider. özellikle bu zamanlarda tüm ürünler dolar'a endeksli olduğu için, fiyatlarda çok oynaklık gösteriyor. insanlar da bir şeyi satın almadan önce 40 defa düşünüyorlar. bu indirim garantisi sayesinde insanlar alışverişlerini daha rahat yaparlar.

güzel olan şeyleri alkışlamalıyız, kötüleri göndermeliyiz.
7.90 TL ücreti var zaten 3 aydır üyeyim. Genel olarak internet alışverişi yapıyorum. Bu kuryeyi pişman etmek için 79 lira daha veririm önemi yok.
Yalniz prime üye oldun. 1 aylik deneme sonrasinda üyelik devam edip aylik ödeme sistemine geçecek. Girdi yani. Sana. Swh.
4 liraya kargo beleş kılıf aldım şimdi kargo firması düşünsün. Teslim edildiği an yenisini alacağım. Evin gıda alışverişini bile buradan alacağım kuryeye ayar oldum. Sonrasında bu ürünleri tek tek alacağım.

(img:#2192410)
türkiye uzantılı bir web sitesi olmasına rağmen çoğu ürünü yurt dışında olup gümrük bedelli dahil yüksek kargo bedeli ile pahalıya gelen alışveriş sitesi.
dogru duzgun hic bir indirimin olmadigi site. ozellikle bekledigim urun cesitleri vardi. kimisine indirim yerine resmen zam gelmis. darbeli matkap mi alalim simdi indirime girdi diye.
prime day özelinde kitaplarda gayet güzel fiyatlar var.
kitap almak için de hiç fena bir site değildir. ellerinde varsa genelde idefix'in falan hiç olmazsa birkaç kuruş daha altında fiyat koyuyorlar. kitap portföyleri fena değil, üstelik direkt ellerinde yoksa da bazı anlaşmalı kitapçılara yönlendirme yapabiliyorlar. kargo bedava için koydukları sınır meblağları da fena sayılmaz (şu anda 50 tl).

velhasıl, kitap sipariş vermek üzere araştırma yapıyorsanız buraya da bir göz atmak yararlı olabilir.
Amazon'un kendisinden alırsanız sorun yaşamayacağınız, hatta prime üyeliğiniz varsa birçok fırsattan da ücretsiz kargo vs faydalanacağınız, ancak başka satıcıdan ürün alırsanız, ürünün gelmeme olasılığının çok yüksek olduğu, para iadesi için çok uğraşacağınız alışveriş sitesidir.

Bunun sebebi de, Amazon diğer alışveriş siteleri gibi, satıcılara sisteme kargo takip no'su girme zorunluluğu koymamış. Sipariş sayfanda ürün gönderildi diye görüyorsun kargo takip'e tıklıyorsun, bir mesaj çıkıyor bu bilgi satıcıda, satıcıyla iletişime geç. Satıcıya mesaj yazıyorsun cevap gelmiyor. Sonra ürün filan gelmiyor. Amazon müşteri hizmetlerine başvuruyorsun, biz satıcıyla irtibata geçip kargo takip nosu göndertiriz diyorlar. Bir hafta sonra sipariş sayfana bir daha bakıyorsun ürün teslim edildi görünüyor. Ama ürün filan ortada yok. Hadi bir daha Amazon müşteri hizmetleri filan uğraşıyorsun, 72 saat bekleyin gelmezse falan filan, abuk sabuk bazı şeylerle geri dönüyorlar. Sen de para iadesi alabilmek için uğraşıp duruyorsun ve dünyanın en büyük alışveriş sitesinin böyle satıcılarla çalıştığı için ve müşteriyi uğraştırdığı için küfürü basıyorsun... Ve bir görüyorsun ki, değişik ürünlerin yorumlarında da aynen böyle şikayetler yazmış başka müşteriler de....

Eyyy Amazon yıl olmuş 2021, satıcı olarak kabul edip sitene aldığın firmaların sisteme kargo takip no'su girmemesi nedir ALLAH aşkına???? Yapabilir misin böyle bir şey yurt dışındaki diğer sitelerinde.... Bu Türklere özel bir uygulama mı?
Sanıyorum yakın zamanda gıda işine de girecekler.

Bana kalırsa iç pazarda büyümek istememeleri kendi tercihleri Ammavelakin Türkiye pazarına geç girmenin dezavantajlarını da yaşamıyor değiller.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.