bugün

görsel

Karşıyaka'ya 20 dakika mesafedeki güzide yer. Ama bugün boş.
Sokaklarında şık ve bakımlı kadınların dolaştığı izmir semti. Buram buram medeniyet kokar.
En sevdiğim yeri gül sokak olan semt.
buram buram çiçekçi çingeneler ve doğulu kokar. basmaneden inen tipler de cabası.
Güzelyalı' dan sonra, izmir' in en sevdiğim semtidir.
Enerjisi ile iyi gelendir. Dost meclisiyle, kıbrıs şehitlerinde derin sohbetler etmenin, sahile inip, kordonda çimlerde müzik yapmanın, içmenin keyfi bi başkadır.
Selanik' e çokça benzettiğimdir...
şu an alsancaktayım gelin şarap içelim.
Özlenen izmir semtidir.
Burnumda tütendir... ama aynı Zamanda da asla bir daha görmek istemiyorum. Öyle...
yaz gelse de içseks.

http://izmiralsancak.com/...ancakta-yapilacak-seyler/
Ankara kızılay'dan sonra yer kürenin en tat veren ikinci semti.

http://i.hizliresim.com/W0Z0QN.jpg

Sevinç pastanesi kapandı demişlerdi amma lakin yan dükkana taşınmışlar.
dünyanın en huzurlu yeri.
hiç gidilecek bir yer değil. hatta bir adanalıysanız sakın gitmeyin kesersiniz milleti.
marketlerin bandrol kullanmadığı semt. şeytan diyor evin altındaki marketten al alsancakta iç. bi tuborg 8.5 ne demek lan piç
makarna ye kanka. alavera. sonra teşekkür edersin
larda yüzen bir semt.
Izlenimlerin yillar gectikce degisebilecegini bana fark ettiren semt.

4 sene once ilk kez geldigimde buraya yerlesmeyi hayal ederken simdi bana siradan, hatta trafigi ve insanlariyla bogucu ve santiye alani gibi geldi.

Insan degisiyor. Sehirler de degisitor gerci.
Ohh mis gibi bira midye yapılan çimenli semt.
Şu saatte gitmeyin. Belalı yer. Harun abiler var.
BiR ARKADAŞ ŞEY YAZMIŞ CAMii BULMANIN ZOR OLDUĞU YER....

ÇOK GARiPTiR Ki iNSANLAR GENELDE ALSANCAK A GELMEK iÇiN ALSANCAK CAMii DURAĞI OLARAK GEÇEN HOCAZADE CAMii DURAĞINDA iNERLER OTOBÜSTEN. HELE Ki ARAYIP DA BULAMAMANIZ NEREDEYSE iMKANSIZ KiME SORSANIZ GÖSTERiR VEYA TARiF EDERLER,SAATLERCE BOŞUNA GEZMiŞSiNiZ YA DA GEZMEMiŞSiNiZ, BAKIP ÇIKMIŞSINIZ SiZ.
insanların adres tarif ederken bile camii durağı diye tabir ettikleri bir yer var iken sen hala izmir'e suç atıyorsan günahı sana bu dini öğreten hocanın boynuna...

(bkz: Alsancak Hocazade cami)
Son gelen emniyet müdürünün ''bornova sokağını temizleyin'' talimati ile, sayıları çok fazla kalmasa da, hala bornova sokağında travestileri görmek mümkün. Aynı zamanda gece arkadaş grubunuzla gidebileceğiniz güzel rakı mekanları falan var. Clublar da var fakat, ben pek tercih etmiyorum.

Aynı zaman da Alsancak - bornova hattı olan 63 numaralı eshotun her saat başı gelmesi, öğrencilere gece ulaşımı açısından kolaylık sağlıyor.

Mutlaka gezin.
içmek için güzel bir yer özellikle kaybedenler kulübü ve kovan mükemmel mekanlar.
eski tadı olmayan, gecenin ilerleyen saatlerinde tekinsiz tiplerin cirit attığı yer. kalenin bütün çapulcuları alsancağa iniyor bi saatten sonra o clublar mılablarda ne kadar paralı keko varsa mıknatıs gibi cekiyor eskiden kapılarda basmanede pavyonlara takılan tipler şimdi kıbrıs şehitlerinde volta atıyor. bana göre bunda en büyük suç cluba evrilen eski rock barların. alsancakta mekanlarda headbang yapardık gençliğimizde o kıbrıs şehitlerin de bu kadar cins adam olmazdı. şimdi ne ararsan var. bok gibi olmuş artık. bornova sokağına gelince, bilmeyenler için soluyorum atıyorum peşinize iki herif takıldı tırstınız gidin travestilerden yardım isteyin adamların amına koyarlar size de durağa kadar refakat ederler. öyle istanbulun travestileri gibi piskopat değildirler.
seyyar satıcısı, esnafı fırsatçı şerefsizlerdir. siz çimlerde oturursunuz, sıcak midye sıcak midye der buz gibi midye verir. ayrıca bayattır. yedikten sonra karnınız ağrır.
esnafı üzerinde 1 tl yazan bisküviyi 2.5 liraya satmaktadır. bunu yanında çimlerde oturanlara çekirdek (çiğdem) satmaya çalışan fakir görünümlü uyanıklar vardır. genci yaşlısı bu işi yapar. 2 liraya bir çay bardağı çekirdek verir. al o çekirdekleri... neyse. yer olarak güzel yer. ama insanı olarak sıkıntılı. zaten artık suriyelisi, çingenesi, kürdü, lazı, ibnesi, travestisi, lezbiyeni tuhaf tuhaf insan var.
bir gün istanbul'dan arkadaşım gelmiş. çimlerde oturuyoruz. gece baya kalabalık yazın. gitarını kapan gelmiş şarkısını söylüyor. içmek isteyen içiyor falan. elemanın biri geldi oturdu yanımıza. ağrı kesici lazım mı ? dedi. yok birader yol al dedik. yani 17-18 yaşlarında bir çocuk.
abi dedi asprinimiz var, çok güzel bak. sağlam kafa yapıyo bir dene falan dedi. bizim arkadaş kalktı, tuttu bunu boğazından tehdit etti polisle, dövmekle falan. sonra çocuk özür diledi gitti.
yani böyle şeyler yaşayabileceğiniz bir yer. he orda en sevdiğim eylem bisiklet sürmek. bisiklet süren insanlar çok nezih, sohbeti hoş insanlar. yeni yeni insanlarla tanışıp bisiklet sürebiliyorsunuz sıkılmadan taa bilmem nereye kadar.
izmir'in kalbidir. alsancak'ta yemek yiyecek yer bulamıyorsanız sizin mallınızdır gidin kendinizi aşağı atın arkadaşlar. evet.