bugün

Gerçek ateist ın yapmayacağı ateist kılıklı götverenlerin sıkça yaptığı eylemdir.
perspektifi geniş tutarsak allah'ı sevmek kadar doğal bir durum olduğu gerçeği mevcut.
içinde bulunduğu hayattan bunalıp çaresiz hisseden her insanın yaptığı eylemdir.
(bkz: cnm sakın korkma gayet doğal)
Kişi ile allah arasındadır.

Allahla aranıza kimseyi koymayın.
kişinin manevi batağıdır, bizi değil kendisini dibe çeker.
Eğer olmayan bir şey olduğunu inanmıyorsanız ve buna küfür ediyorsanız gerçekten durumunuz vahimdir. Umarız fazla acı çekmez siniz.
https://m.youtube.com/watch?v=8ZH9ebAZouk
Saygısızlık. Karakter yoksunu insanın yapacağı iştir. inançsız olmayı anlarım saygı da duyarım ama kin, nefret, aşağılama duygusunu, küçük görmeyi anlayamam. işte bu dikkate alınmayacak insan davranışıdır. Acizsiniz ulan. "Sözde Müslüman" olan aşağılık insanlardan sizinde bir farkınız yok.
Burdan allahın olmadıgına ınananlara söylüyorum sizi yaratanı kanıtlayın o zaman .Adam gıbı seyler paylaşın burda entry böyle olmaz. Dogrusunu söyleyim size allahı sevmek diye paylaşılır.
fındık kadar beyni olan insanların yaptığı iştir.
Hiçbir zaman yapmadım. Dünya zaten kimseye mükemmel değil. Herşey iyi olacak diye bir kaide yok. Önemli olan kötü şeylerde bile soğukkanlılığımızı korumak. Bunu kendi kendimize dert edinmemek. Kimimizin mistik gücü varki bunu değiştirebilsin. O yüzden hayattaki kötü olayları kafamızda büyütmeyelim.
Ama bazen bende diyorum tanrım neden bunu yapıyorsun diye. Bugün mesela haberleri izlerken gördüm. Sanırım bir sürücü kamyonun frenini çekmeyi unutmuş. Kamyonda bir tane arabaya çarpmış ve adam ölmüş. Ne kadar enteresan değil mi. Veya doğuştan hastalığı olan çocuklar. Onları neden öyle yarattın diye ağlıyorum bazen. Sadece tanrının iyi biri olmadığını düşünüyorum. Ama ginede yaptığı şeylere hayranlık duymamak elimde değil. Belkide hayatımıza hiç karışmıyor. Biz yapıyoruzdur bütün olanları. Deistlik ve teistlik arasında gidip geliyorum. Kafam karışık.
tanrıya sövünce bir şeyler değişmeyecek

Sadece seni ateşe götürecek.
kafirler için yaşasın cehennem.
gereklidir.
adana ve civarındaki illere has bir ata sporudur. bu eylemi sevenler olmakla beraber sevmeyeni de epey çoktur.
bazen içten gelir ama olmaması gerekendir. asıl sorumlu kaderdir çoğu zaman fakat yüce yaratıcı araya kaynar, hatadır.

bekli yapmamamız gerekiyor ama insan çaresizliğini bu tür sözlerle asilikle ortaya atıyor.
Adanada hobi olarak yapılan eylem.
alında semboliktir. biri sana allah üzerinden küfür ederse sen de onun değerine küfredersin. bu değerin allah olması bir şey ifade etmez. isterse rab isa ya veya yahveya tapsın, sana onun üzerinden küfür ediyorsa onun üzerinden edersin. ha durduk yere eden var mı bilmiyorum ama durduk yere de inançsız biri küfür etmez. adam inanmıyorsa inanmadığı şeye neden küfür etsin ki?

bence de saçma, size katılıyorum.
bir şey kazandırmayacaktır.
Müslüman olduğunu iddia eden aptal bir kesimin kendi yaratıcısına, iman ettiği varlığa ettiği ağza alınmayacak sözler.
ateistlikten çıkarsınız..

tövbe edin ve birdaha yapmayın..
Kafir eder.
Çarpılmadığımı gördükçe daha çok yaptığım eylem. Allah affetsin.
Şunu söylemek lazım ki;

Allah'a inanıp sevmeyen insanlar bence Allah'a inanmayan insanlardan daha fazla. Bir insan ancak sevmediği bir varlığa hakaret eder.

He sevilecek bir tarafı var mı ? Tartışılır. Ama bu durumda biraz tuhaf tabi.
Günahtır.