bugün

hakan şükür'ün seçim sonuçlarını yorumlarken kullandığı ifadedir.
cemaat mensuplarınca çok sık kullanılmasından mütevellit bir çok insan bu 'slogan'ın cemaat menşeyli olduğu fikrine sahip.
Lakin değil.

Eğer çok büyük bir yanılgı içerisinde değilsem deliyürek ve kurtlar vadisi dizilerinde duymuşluğum vardır diye hatırlıyorum.
merhum mahir kaynak ve sevgili büyüğümüz, ağabeyimiz, kanaat önderimiz rahmetli ömer lütfi mete nin birlikte yaptıkları bazı tv programlarında da denk gelmişliğim vardır bu düstura.
yine yanlış hatırlamıyorsam hasan kaçanın "ömer lütfi mete'nin ağzından düşürmediği; allah var gam yok" diye bir tweeti de var.
Ama hepsinden ziyade Ömer Lütfi Metenin "hayat felsefeniz nedir?" sorusuna verdiği cevap olarak hatırlarım.*
meseleyi siyasallaştıran, bu güzelim söylemi siyasete alet eden, verdiği güzel mesaja ve öğüde halel getiren cemaat mensuplarına ise söyleyecek bir şeyim yok.

Ömer Lütfi Mete ağabeyi rabbim rahmetiyle karşılamıştır umarım.
işlemci var ram yok şeklinde devam ettirilebilecek tekerleme.
şükürler olsun. evet.
iç rahatlatan cümle.
bin şükür.
asılsız teselli.
Nekadar inanirsiniz bilmem ama insana bir huzur salıyor bu söz.
Allah var mı yok mu bilmem ama gam var, ama gam sahibi olmanın Tanrı'nın ya da özel ismiyle Allah'ın varlığı yokluğu problemiyle bir ilgisi yok, varsa da gam var yoksa da gam var. Öyle tabi la, ne sandın, Allah var olsa bile sorunların bi anda biteceğini mi? Çok uyudun Polyanna, dikkat et sen uyurken her an biri hayallerine tecavüz edebilir.
Ama bence allah diye bir şey yok, kimine olmaması saçma gelir bana da olması aşırı aşırı saçma geliyor, küfredecek mümin arkadaşlara şimdiden başarılar, en çok küfrü edene yetmiş sevap point.
Şükürler olsun...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.