bugün

aynen...
aynen öyle olması gerekiyor.
-beyefendi, odemeyi nakitlemi, kartlami yapacaksiniz ?
-Parada yok, kartta. Ama allah var.
gam yok, gama ışını var.
''Kadere iman eden kederden emin olur'' sözünü hatırlatır.
sürekli dolar yaygarası yapan tiplere hitaben söylenen sözlerdir.

dini tanım olarak her şeyi görür işitir kullarını gözetir ve korur demektir..
gam yok o Allahımız vardır.
https://www.birgun.net/am...__twitter_impression=true

Sağa sola yazarken dikkatli olun sevgili çomarlar.
cpu var ram yok seklinde devam eden tekerleme.
Bu söz sanki zikir ehli için verilmiş bir müjdedir. Zira zikir ehli yardımsız kalmaz.

--spoiler--

Dört bir yanın olsa zulüm Mevlam derse sana kulum sadıklara netsin ölüm Allah var gam yok.
Tüm uzaklar olur yakın sen yeter ki sabrı takın ümidini kesme sakın Allah var gam yok.

Deme sakın kaldım naçar bak görürsün bu da geçer elbet Mevlam bir yol açar Allah var gam yok.
Ne bu keder hüzün böyle hayır düşün güzel söyle Allaha tevekkül eyle Allah var gam yok

Can kuşu varken kafeste zikre sarıl her nefeste ne istersen ondan iste Allah var gam yok.
Tüm uzaklar olur yakın sen yeter ki sabrı takın ümidini kesme sakın Allah var gam yok.

http://ilahisozleri.net/suleyman-ozer/allah-var.html

--spoiler--
büyüklerimizden sıkça duyduğumuz bir sözdür. dedelerimizden çok duyarız bunu. yeni nesilde bu laflar pek yok.
ateistlerin zoruna gitmeyen sözdür çünkü yalanlar bizi enterese etmiyor.
(bkz: Cecelist)
(bkz: Kün fe yekün)
(bkz: Babasının kızı)

Beybi!
baba parası yiyorum, bilkentte okuyorum, altımda bmw var.

tanım: bu tipteki insanların instagram biolarında yazan özlü söz.
bu cümlede gamdan kastın hak yol uğruna çekilen çile olduğu düşünülürse, "Senin çilen hak yolun çilesi, Allah var gam, çile yok" anlamına çıkan cümle. Hak yolda çekilen çileler geçicidir baki olan haktır anlamına çıkabilir. Yani haktan gelen çile ve derdi yüklenilmesi anlamında motivasyonel bir cümle olarak da yorumlamak yanlış olmaz.
(bkz: vesselam)
allah ile gamın olup olmaması arasında hiç bir ilişki yoktur.
uslu bir çocuk olursanız siz de şirinleri görebilirsiniz.
Böyle diye diye fakirleri, umutsuzları, cahilleri, şu hayatta bir gün bile göremeden yok olup giden isimsizleri, gölge insanları, anonimleri uyutmaya devam.
Şükürler olsun...
Allah var mı yok mu bilmem ama gam var, ama gam sahibi olmanın Tanrı'nın ya da özel ismiyle Allah'ın varlığı yokluğu problemiyle bir ilgisi yok, varsa da gam var yoksa da gam var. Öyle tabi la, ne sandın, Allah var olsa bile sorunların bi anda biteceğini mi? Çok uyudun Polyanna, dikkat et sen uyurken her an biri hayallerine tecavüz edebilir.
Ama bence allah diye bir şey yok, kimine olmaması saçma gelir bana da olması aşırı aşırı saçma geliyor, küfredecek mümin arkadaşlara şimdiden başarılar, en çok küfrü edene yetmiş sevap point.
Nekadar inanirsiniz bilmem ama insana bir huzur salıyor bu söz.
asılsız teselli.
bin şükür.
iç rahatlatan cümle.