kötülüklerin anasıdır. pardon içkiydi o.
Geçmişe götürür,geleceğe götürür eski sevgiliye mesaj attırır veya aratır,arkadaşlara sımsıkı sarılmanı sağlar ve en önemlisi herkesler için bir miktar içmişsin yaa sonunda ortaya bir ciğer bırakır.
bir kadehi bile sağlıklı değilmiş.

https://www.bbc.com/turkc...9?ocid=socialflow_twitter
Bu akşam yine aldığım hede. Tadını sevmiyorum, sadece verdiği rahatlığa düşkünüm ben.
tambien la lluvia'da, costa (luis tosar) , oyunculardan; boşanmış, çocuklarını özleyen ve alkolik olmuş anton/colon'a sorar (karra elejalde):

- neden bu kadar içiyorsun ?
+ böyle hissetmeyi seviyorum.

kısa sahne: https://www.youtube.com/watch?v=uItlAcZEK4s
O caanım yeşil şişenin üstünden aşağı inen damla, evet carlsbergden bahsediyorum.
En son sarhos oldugumdan beri icmiyorum. (2hafta)

Ozledim ama icecek insan yok, eh sarhos olursak gotu basi dagitinca toplayacak biri lazim.
arkadaş ortamında içildiğinde güzeldir. fazlası bozar.
Dinimizce lanetlenenen bir sıvı.
Güzelliktir...
Tadında kullanırsan günün şenlenir, fazla kaçırırsan gününü rezil eder.
Candır.
Can amk can.
isteyen varsa atabilirim.

yakala. düşürme sakın iyi tut bak.
denk gelirse ortam olursa içerim onun dışında gerek yok.
en azından bana sigara gibi bir zararı yok.ikisini de kullanmam ama alkolü yanımda içen benim sağlığıma zarar vermez.sigara içense ciğerimi siker.
aldım, bardan yeni geldim. pişman değilim yine alırım evde önceden kalan tekilam var.
Pişmanlık nedeni.
ne demek alkol kullanmıyorum? kolonya da mı içmiyorsun?

t: insanlık tarihinin gördüğü en güzel şey.
Tadı it leşi gibidir.
Dinimizce en büyük günahlardandır. Ayrıca yasalara göre de yasaklanması zaruridir. Bazı kuş beyinliler "ne diyorsun sen, biz ondan keyif alıyoruz" diyecektir ancak "uyuşturucu" da keyif vericidir ancak yasaktır. Alkolün zararlarından sadece birkaçı:
1-içince sapıtır, insanın aklını devre dışı bırakır. Bu durumda kişi çok tehlikeli olup suç işler, adam yaralar, gasp yapar, öldürür vs.
2-Eşine saldırır, yuvalar yıkılır.
3-Trafiğe çıkar masum insanların hayatını da tehlikeye sokar.
4-Sağlığa zararlıdır, karaciğeri bitirir.
5-Ona harcanan paralar aile bütçesinde kara delik oluşturur.
6-Zinaya sebebiyet verir, ayıldığında "aaa kızlığım gitmiş" diye zırlayan gerizekalılar pek az değildir.

Bunlar saymakla bitmez. Yok efendim çok güzelmiş, içen insanlara rastladığımda ağızları bildiğin idrar gibi kokuyor, midem bulanıyor. Acaba içince nasıl bir bok.
dozunda alındığında faydalı olabilen, çizgiyi aşınca ise hayatı dar eden bir şey. dikkatli kullanmak lazım.
Yüksek alkollü içkiler genelde dezenfekte etmeye de yarıyor.
adamı hedonist yapan içki. alkolsüz bir dünya düşünemiyorum. eğer bu dünyada alkol biterse evrende alkol içeren herhangi bir gezegene gitmek zorunda kalırım.
Butun kotuluklerin anasi ve babasidir.
görsel

Akşam tok.