bugün

Üzerine yazılması gerek "sohbet eşliğinde tüketiniz" diye .
Agzinla içmeyi bilmeyenler hala burada alkol muhabbeti yapıyor. Hayır, agzinla icemeyeceksen içme, iciyorsan da anlatma. Fazla içmek erdem değil, kimseyi kral yapmaz, çok iciyorsaniz da kimse sizi masaniza cagirmaz. Muhabetin olacak alkolün hakkini vereceksin içerken, kaliteli iceceksin. Bak pahalı demiyorum.
Tanrının var olduğuna belki alkol gibi bir şeyi yarattığı için inanabilirim.
içki olarak kullanılanı c2h5oh (etil alkol) olan kimyasal.
görsel
Her bağımlılık gibi fazlası tehlikelidir. Ne mutlu tadında bırakana...
elini verirsin sonrasında da al kol dersin.
hasılı elini verenin kolunu kaptırdığı hayat törpüsü.
yaşam kalitenizi düşürür, es geçirtir.
sonrasında es geçtiğiniz şeyler için kendine yer yapar.
haindir, sinsidir.
ama candır...
azı karar çoğu zarardır. güzel bir yemeği güzel kılan detaylardandır.
Güzeldir ama,bir kere içince insanın canı habire habire içmek istiyor. Tavsiye etmiyorum.
bütün kötülüklerin anası olur kendisi .

afiyet olsun .

geçirmişler olsun yani .
insanların geleceğe dair bilinmezlik algısı sebebiyle, bu bilinmezlik alanının en fazla olduğu çağlarda başladığı.
alkol içmeyi bilene güzel. bilmeyen kendini rezil, etrafıda sinir eder.
Son zamanlarda korkunç tükettiğim içecek.
Güzel güzel de çok ağır. Bira vodka da iyi de rakı viskiye geçince midenizi bozması işten bile değil.
Aklı ve ruhu öldüren bütün kötü inişlerin başlangıcı.

Edit: her türlü çeşidi içip bırakan biri olarak uyandirayim.
Azı dost çoğu düşman.
hangi uzmanmış o ya günde yarım çay bardağı tehlikeli seviye olarak tanımlayan..

töbe bismillah hakkında ağır saçmalanan nimettir..
ch3 oh (metil alkol)
c2h5 oh (etil alkol). öylecene gidiyo.
temiz icince kafayi guzel yapan, bir sekilde pis icilince mide bulandirip, kusturup sonra bi de ertesi gunu bok eden sivilara verdigimiz isim.
Bir uyuşturucudur. MAOI inhibitörü görevi görür. Zararlıdır, Nörotoksik ve Kardiyotoksiktir. Kullanırken çok dikkatli olunmalıdır. Şiddete eğilimi arttırma ihtimali vardır. Karaciğeri yorar.

Halüsinasyon ne kadar alınsa da göstermez. Fakat alkol bağımlıları yoksunluk semptomlarında halüsinasyon görebilirler. Alkol toleransı tıpkı genetik bir şey gibi insandan insana değişir. Mide bulantısını geçirmek için Dramamamine alınabilir. Alkolu enerji içecekleriyle karıştırmak hem saçma, hem gereksiz, hem de zararlıdır. Az bir kahve veya çay mantıklı olabilir.

Kenevirle kullanıldığında alkolün zararı azalır. 5-OH-THC Etil alkol bileşiklerinin yıkılmasında vücuda yardımcı olur.

Unisom ve Benadryl gibi uyku ilaçlarıyla kullanılırsa bayıltabilir.

Hangover (Geceden kalma) etkisini azaltmak için bol su içilmelidir, Dehidrasyondan kaçınılmalı ve vücuttaki elektrotlar vücuda geri verilmelidir. Yemek yenilmelidir. Muz önerilir.
dünyadaki en ölümcül uyuşturucudur. en çok ölüme alkol sebep olmaktadır.
ideolojik aygıtlara çok kurban giden madde. Alkolsüz yapamayacak kadar bağlanmayın sadece. Bazen kendinizi onsuz bırakın. Bir de alkolik olmamak için en önemli şart şu "içtikçe içmemek".
Tolerans gelişmemesi için en düşük ne miktarda kafa oluyorsanız onunla kalın. Yani kendinize bir standart belirleyin.

Mesela ben her gün 2-3 bira içtiğimde oluyor. Kafa olmuyorum tabii birayla. içmeye votkayla başladım sonrasında likörler ve viskiye geçtim. Kafa olmak benim için zor biraz. Hızlı içmem gerekli. Fakat bir bira bile zihinsel olarak olmasa bile fiziksel olarak gevşemeyi hissediyorum. Bu amaçla her gün bir - iki bira içilebilir. Fakat her gün bir şişe viski içilmez. Her gün sarhoş olmaya kalkarsanız toleransınız devamlı gelişir ve alkolik olursunuz. Bazen kendinizi bir kaç hafta alkolsüz bırakmak da tolerans gelişimi için koruyucu olabilir. Mesela kışın 1 ay hiç içmemek gibi ya da en fazla bi bira.

Bu arada biraları pek sevmiyorum. Eğer sarhoş olacaksanız likörleri shot atmak en mantıklısı.
Fuhrerimiz yeryüzündeki ilk alkol karşıtı kampanyayı başlatmıştır. Kendisinin hiçbir kötü alışkanlığı yoktur.

görsel
görsel

Bir kumarı vardı. Oynadı ve kazandı.

Kaybetmedi.
su an vucudumda guzel bir oranda bulunan.
ver koydum.

saka saka. guzeldir.